Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

pileći ,,paprikaš,, sa tikvicama umesto krompira..njima obarila testo a meni al dente boranija

 

obožavam ove izazove-kako nahraniti što više(5) ljudi sa minimumom budžeta i napora a i količinski mi je izazov...dajte neke predloge u tom rangu

 

al dobar je ispao..prvo sam ispekla meso sa kožicom do zlatno žute boje,izvadila pa na to bacila 5 većih glavica cluka iseckanih na kockice,dinstnula malo,vratila meso,nalila vode da ogrezne,stavila so i majčine dušice i ostavila da krčka nebrojeno vremena..posle skinula meso sa kosiju,ubacila kockice tikvice,so,biber i aceto balzamiko da izbalansira slatkoću od luka krčnula još malo,doćerala ukuse ..nikakva mudrost..

Edited by ivy
Link to comment

pileći ,,paprikaš,, sa tikvicama umesto krompira..njima obarila testo a meni al dente boranija

 

obožavam ove izazove-kako nahraniti što više(5) ljudi sa minimumom budžeta i napora a i količinski mi je izazov...dajte neke predloge u tom rangu

 

al dobar je ispao..prvo sam ispekla meso sa kožicom do zlatno žute boje,izvadila pa na to bacila 5 većih glavica cluka iseckanih na kockice,dinstnula malo,vratila meso,nalila vode da ogrezne,stavila so i majčine dušice i ostavila da krčka nebrojeno vremena..posle skinula meso sa kosiju,ubacila kockice tikvice,so,biber i aceto balzamiko da izbalansira slatkoću od luka krčnula još malo,doćerala ukuse ..nikakva mudrost..

 

Super. Ja to isto samo sto ne cistim meso,nego ostavim batake cele. A gde je paprika? :) Salim se. 

Uz paprikas volim noklice, Posto pravim kao ti sa malo tecnosti, ne corbuljak, noklice skuvam u cistoj vodi i onda ih samo malo pustim da ogreznu u paprikasu na laganoj vatri.

 

Buzet vs napor; to je vec izazov.

 

Za budzet (pazi ja zadnjih 10g nisam bio u Srbiji tako da ne znam cene). Ovde je povrce skupo,skuplje nego mleveno meso recimo.

 

Dakle:

Cuftice u pradajz sosu, sa penama, pireom .... 

 

Za meat balls: 500g mmesa, 2 glavice cluka sitno proprzis da pozuti, Ja to na buteru, moze i na ulju. 2 kriske hleba potopis u mleko iscedis.

Meso, luk i hleb dobro umesis zajedno. Istisnes dva cena bluka, apariku, suvog oregana, i dobru vezu nekog zelenisa  sitno iseckanog (persuna + nana)

Ja sam to ranije przio, sto je no good. Pravis kuglice 3 cm i redjas u pleh (na papir za pecenje) i u rernu da porumene.

 

Sosic: cluk, praziluk, cen bluka. Celer u stabiljici se jako lepo slaze i sargarepa na kruzice. To ima razne nazive holly trinity, soffritto ... To proprzis na mulju, dodas dve konzerve paradajza i cuftice kada su gotove. Kad je gotovo zacinis, sa solju biberom i svezim persunom, ili bolje bosiljkom.

 

Sve ove zacine mozes da smanjis jer vase namirnice nadam se i dalje imaju ukus. Ovde da sam slep ne bih znao sta jedem. Tako da moram da kompenziram sa svezim zacinima.

Ovde naseckam dzinovsku vezu persuna, pa ga jedva osetim. Da sam to radio nekada tamo, verovatno bi morao da "zakopam" klopu, da unistim tragove neuspeha.

 

To da preseces kiselos paradajza sa balzamikom je super, ali nije bas budget. Mozes sa medom ako imas u kuci, ili sa kasicicom secera (braon boji ali ne mora). Ja uvek imam neke ostise od vina, cvino very good :)

 

To sve ovde kosta 3.5 e

 

Sada odes kupis kesu 1.5kg krompira za prilog  3e :) ili penne 1 e

Edited by hefestus
Link to comment

 

zar nisu sva jela sto se kuvaju u jednom loncu, meso+povrce, zapravo takva, nisu skupa, a hrane dosta ljudi?

+1

 

kupus + ovčetina recimo

a za tebe ivy minestrone

Link to comment

hefe ovde je povrće jeftinije od mesa..mada imam gomilu pilića u zamrzivaču,to je budžet

 

 

u ponedeljak je izazov bio skuvati nešto da nahrani 5oro ljudi a ne izlazeći iz kuće u radnju/pijacu  :lolol:

pa sam pravila tikvice punjene karamelizovanim lukom,slaninicom,pirinčem,jajima i rendanim sirom odgore zapečeno u rerni  :lol:

 

 

danas ću mislim neku čorbicu..nešto izmedju minestrone i bele-kisele čorbe..imam ledja od jučerašnjeg pileta za bujon,belo meso za u čorbu i povrća gomila..možda neke knedle

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...