Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

proglasavam polu-uspeh, pita je ispala super u sredini ali je sirup malo krenuo sa strane, pa se karamelizovao, izgoreo, i morao sam da operisem pitu na nekoliko mesta da ne bi bila gorka na ivicama.

pojesce se  :piggy: 

 

zf99f.jpg

Ispeci još jednu, da imam za svako oko po jednu :cry:
Link to comment

ajao, kakva heljda u slatke palačinke...jel dobro ili je iz kujne babe Čohano?

Odlicne su, pravi moja majka stalno.

Link to comment

I moja mum-in-law pravi palačinke od heljdinog brašna, obožavam ih.

Sad sam pravila prve mafine ever, ne bacamo ih u vodu :)

image.jpg

 

Lepo su ispali

Link to comment

Samotnjačka subota uveče nakon katastrofalno odigrane košarke. A nije mi do odlaska u grad.. 

 

Pileća krilca, 10 komada. Poređao ih na papir pa na pleh za u rernu. 

 

Sipao 1dl tomatina preko njih i dve kutlače neke povrtne supe koju sam kuvao ranije. Da se malo ukuvaju. Posuo estragonom (zgodno pakovanje iz Maksija). Pola sata su se tako krčkalo u rerni. Onda sam ih okrenuo i svako krilce premazao sečuan sosom kupljenim kod kineza. Dodao sam još malo estragona, soja sos i ponovo tomatino. Još pola sata na dokrčkavanje. 

 

Zaječarsko pivo. 

 

Malo mi za sriću triba. Da sam imao i vuster sos bilo bi taman. 

Edited by pacey defender
Link to comment

zipa za sledeći put: krilca i med se slažu ko pomfrit i so

 

mariniraš ih s senfom, uljem, češnjakom, čilijem... pustiš u rernu - 5mina pred kraj, namažeš medom (da ne bi zagoreo)

 

ambrozija

Link to comment

zipa za sledeći put: krilca i med se slažu ko pomfrit i so

 

mariniraš ih s senfom, uljem, češnjakom, čilijem... pustiš u rernu - 5mina pred kraj, namažeš medom (da ne bi zagoreo)

 

ambrozija

Znam znam. Pravio sam sa limetom, medom i soja sosom. Nisam zaljutio, doduše. Biće nekog narednog puta. 

Link to comment

savršenstvo od ničeg. skuvao špagete al dente, ispržio aglio e olio, pomešao sa špagetam, sipao preko iseckane kalamata masline iz tegle, izdrobljeni stari sjenički sir, i svež seckan paradajz, samo malo zagrejan da ne ohladi pastu.

uz to čaša kabernea i ćao.

Edited by Грешни Василије
Link to comment
  • 2 weeks later...

stari se zorom vratio sa pijace i donio 2.5 kila tripica. Kao da je znao da su mi skembici zamirisali u kafani nekuveče.

 

Prvo smo ih obarili, isjeckali i podijelili na 3 dijela od kojih ce dva zavrsiti u zamrzivacu.

 

Ugrijali smo dobru zlicu masti i na njoj izdinstali 2 sitno sjecene glavice luka, dodali 4 usitnjena cena bijelog luka, dvije rendane mrkve, nesto rendanog korijena celera i vezicu persuna. Posolili pobiberili.

 

Kad se to malo izdinstalo, dodali smo tripice i malo ih dinstali uz mijesanje da ne zagore. Par minuta. Potom smo dodali otprilike pola pakovanja pasiranog paradajza. (250 grama)

 

opet dinstanje uz mijesanje, doda se malo soli ili vegete. Kasnije se povremeno dodaje voda da pokrije tripice i sve se ostavi da krcka uz povremeno mijesanje.

 

Na kraju se doda krompir i paprika, ljuta ako neko voli ljuto.

 

I to je to. Sad cekam da krompir bude gotov.

Link to comment

matora krava pa su tripice malo zilavije. Ubacio sam lovorov list radi mirisa.

 

Ašiče brate, ja ih volim otkad znam za sebe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...