Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ima, kako nema. 

evo mene.  :fantom:

 

valkira, izvoli, rokavice za krompir

To! Svaka čast, upravo sam na tako nešto računala. Hvala, darling, potražiću gde ih ima.

 

Obilazim oko rerne i umirem, slaninica taman cvrči kako treba ali krompirići su još živahni. Uh!

Link to comment

ja kupila u ljubljani. nego, u editu sam postavila krucijalno pitanje: zasto nisi kupila oguljene krompirice? :)

 

pecem strudlu, jednu s makom, drugu s pecenim lesnicima i kakaom, po ovom receptu

Link to comment

Nisam videla edit. Pa prijeli su mi se naprasno i po pljusku mi se samo silazilo do prodavnice u ulazu koja nije baš temeljno opskrbljena.

 

Ajoj, volim i štrudlu s makom :(

 

Evo ih, sve se pojelo

image.jpg

Edited by Valkyrie
Link to comment

i moja strudla uspela, al neam fotoaparat da to i dokazem.

fala bogu da sam kupila dobar mak, jednom da meni ne bude uzegao ili gorak.  

Link to comment

20140502_170007_zpsc3228e6e.jpg

 

20140502_170015_zpsafb92d67.jpg

 

Pravio one beef chili wraps-ove mada me smorila zena za cili posto doji tako da sam ga budzio... :dry:

Ideja je da bude ljutkasto kiselkasto i skroz je kul imo.

Link to comment

GOAN PORCO VINDALOO

 

 

kashmiripaste_zps82df11ae.jpg

Kašmirske čili papričice, umerene ljutnine, jedan su od osnovnih sastojaka vindalooa. Daju mu lepu crvenu boju. U ovu pastu sam naknadno dodao i pastu od belog luka, zatim prepečene i samlevene začine: cimet, karanfilić, tellicherry biber, beli mak, slačicu i grčko seme. CIlj je da se postigne blag ljuto-kiseli ukus. Kiselost mu daje palmino sirće, umesto koga sam koristio malo jabukovog sirćeta i ekstarakt tamarinda. Kiselost sam balansirao palminim šećerom.

 

vindaloopastefrying_zps8b0e851f.jpg

Vindaloo pasta se prži u ulju. Ovo je završna faza, pošto je ulje počelo da izbija na površinu masale.

 

vindaloocooking_zps267c1b40.jpg

Vindaloo se krčka...

 

curryleaves_zps6f22a8fe.jpg

Curry lišće

 

tadka_zps169a6911.jpg

Tadka. Ovo se preliva preko gotovog karija. Cilj tadke je da jelu da novij sloj ukusa i drugačiju teksturu.

 

goanporcovindaloo_zps5a3575b0.jpg

Porco Vindaloo

Link to comment

Evo prvi put i na americkom jugu da spremim. Trebalo mi je malo vremena da provalim kore i kako da fil napravim ali je na kraju ispalo dobro. :)

 

blab.jpg

Link to comment

Cenim da bi to tesko proslo nasu carinu?

 

Prolazi carinu, budi bez brige. Čini mi se da me Singer nije dobro razumeo; iz Beograda sam... :ss1:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...