Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Štuja, pokilašica, imam i bucova, duplo veceg, ali ne mogu da aploudujem fotku sa fona, jutros ih zveknuo na Savi.Danas nemam uslove za drugo, tako da sad prolaze proces eliminacije kostiju, a posle ide utrljavanje gnjecenim blukom, kukuruzno brasno i vrelo ulje.Ceka ih oštar, svež i čelično hladan rajnski rizling.

Edited by banatjanin
Link to comment
Štuja, pokilašica, imam i bucova, duplo veceg, ali ne mogu da aploudujem fotku sa fona, jutros ih zveknuo na Savi.Danas nemam uslove za drugo, tako da sad prolaze proces eliminacije kostiju, a posle ide utrljavanje gnjecenim blukom, kukuruzno brasno i vrelo ulje.Ceka ih oštar, svež i čelično hladan rajnski rizling.
srecno s tim poslom...
Link to comment

parce svinjske plecke od 650g bacio u vodu sa jedno 600g krompira, jednom paprikom, jednom glavicom srebrnjaka, persunom, malo zeleni, biberom u zrnu, dva lovorova lista i biozacinom. kad je prokljucalo kuvao jos jedno 15min, izvadio, ocedio. premazao senfom C meso, spikovao belim lukom, posuo alevom paprikom, posolio, to zajedno sa krompirom stavio u nauljen djuvec, posuo sa malo ruzmarina i prelio pivom da krompir ogrezne. u pecnicu na 275photo0002y.jpgnadam se najboljem

Link to comment
parce svinjske plecke od 650g bacio u vodu sa jedno 600g krompira, jednom paprikom, jednom glavicom srebrnjaka, persunom, malo zeleni, biberom u zrnu, dva lovorova lista i biozacinom. kad je prokljucalo kuvao jos jedno 15min, izvadio, ocedio. premazao senfom C meso, spikovao belim lukom, posuo alevom paprikom, posolio, to zajedno sa krompirom stavio u nauljen djuvec, posuo sa malo ruzmarina i prelio pivom da krompir ogrezne. u pecnicu na 275....nadam se najboljem
I kako je ispalo na kraju?
Link to comment

eno ga na now eatingu :)dobro je, malo neslano ali uvek mozes dosoliti, ali nikada odsoliti sto bi rekla pokojna baba Jelkakrompir je isto ispao dobro, samo ne znam kako da dobijem onaj krompir da nije ni malo dobio koricu gore, nego samo onu masnu saftastu glazuru, takav sam samo jeo kod caletove keve kada pravi pile i krompir u rerni, i pre par nedelja u Kraljevu kada smo hasali pile na flasi piva i krompir.ne mogu da kazem da sam prezadovoljan jer ima tu jos prostora za napredovanje (novogodisnji but je recimo bio spektakularan) a i sledeci put cu sacuvati vodu u kojoj sam kuvao meso za either supu or neki sos

Link to comment

prosototm sa crvenim paprikama,tikvicama i crnim vinom...upeo a da je započeo kao potpuni eksperiment..crvene paprike isečene na trakice baciti na tiganj sa ugrejanim muljem,pržnuti dok ne omekšaju,ubačena tikvica na kockice pržnuti,zaliti crnim vinom,dodati opran proso malo pržiti u nastalom saftu i zaliti supom mešati i krčkati 15tak min,po potrebi zalivati supom..začini simple-so,biber,beli luk granula i lovorov list..

Link to comment

stiglo sve za bbq pool party! ovde ti sve donesu spremljeno i stoji u ovim cool kutijama.mi evropljani navikli sve na o-ruk. mada mi krivo sto nisam sama marinirala, nego je sve u satay varijanti. jbg.bbq pit mi je ovde s leve strane onog zenba levo.. :D

Link to comment

ovo bi u stvari trebalo na love, ali ajd. krenem sinoc oko 10 da kuvam rucak za sutra (danas), tagine sa piletinom, patlidzanom, paradajzom i bademima. kupila neke batake, krilca i karabatake u merkatoru, ustanovim da im je rok bas juce i da se ne baci krenem da kuvam, kad sam vec penzos i ne idem na prodigy. ispecem ih na nekom finom grckom maslinovom ulju (elia, merkator, moj kriterijum: najlepsa boca sa drvenim cepom :)) iseckala beli luk na providne listice. ne volim crni luk, pa isekla i belo i malo zelenog od dva praziluka srednje debljine. jedan srednji patlidzan na kockice posolila, odstojao 20 min da iscuri onaj gorki sok. krupno isekla paradajz, sve sto se zateklo u frizideru, od toga pola volujsko srce. dodala dva prstohvata semena komoraca, po 2/3 kasicice kumina, korijandera, turmerika, cimeta, malo aleve paprike, malo chilija, pa jos kasikicu tagine miksa donetog iz Feza (za slucaj da sam omasila proporcije svih ovih prethodnih :)). sve stalo u tucanu serpu sa poklopcem.u poslednjem trenutku odlucim da iskoristim kartu za prodigy, okrenem tagine na keca (struja) i naravno zaboravim da ga iskljucim kad sam se vratila, nego tek u 7 kad me kuce probudilo da je vodim napolje. kakav kolosalni giga dvostruki bingo, i prodigy i tazin! sve se spojilo u neku *ebacku mesavinu, meso spalo s kostiju ali se nije prekuvalo. dodala mu sad kasiku meda, da pripitomi sve one zacine i paradajz postane seksiji. sad cu da izlupam bademe na krupno, istostiram ih i ubacim unutra i eto rucka.mogla bih ovako svaki dan i svaku noc. :)

Edited by fluffer
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...