Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

super je skarnicla.
stig'o odgovor, ja kasnim, po običaju.ma jašta nego je super, ponekad volim da izvučem tako neku reč iz naftalinapridružujem se protestu protiv punjenja morske ribe nadevom za gibanicu :D
Link to comment

juce pravio domacu pilecu supu i punjene paprike sa tikvicama umesto pirincadanas cu da pravim linguine u sosu od bukovace

Edited by assück
Link to comment

u bosanski lonac ide sirovo meso. po mogućstvu mekani delovi, pogodni za kuvanje. preferiram teletinu ili mladu junetinu od vrata ili plećke. meso se slaže na dno lonca, a preko njega povrće. paradajz je obavezan. povrće se seče na cepanice, kao što je već rečeno. luk se seče na 1/4 ili 1/8, a beli luk se stavlja u glavicama, pa se kad se jedi cedi u usta ko iz tube. ako je meso posno i mlado, pre zatvaranja lonca doda se par kašičica putera. moja baka je pravila u zemljanom loncu na ringli, povezano papirnom kesom i kanapom. ja sam par puta pravila u šerpi sličnoj cepteruši. kuvalo se satima na niskoj temperaturi.ličilo na pravi bosanski lonac..uz njega sam služila maslenicu (vrsta lisnate pogače), idealnu za umakanje u saft.

Link to comment

Upacovao but svinjski, jedno tri kila, senf, mulje, suncokretovo ulje, zrno slačice, malo sirćeta, ruzmarin, rednana sargarepa, celer i peršun. Neka odstoji do sutra pa ću u rernu na 188°C na jedno tri i po sata. Pred kraj ću ubaciti krumpir

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...