Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

moji bosanci (dolina une) kuvaju suljpa sa 7 vrsta mesa. ajd dimljeno, ajd slanine razne, malo rebaraca i kobasica, ali najperverznije mi je mleveno meso koje muljaju s dva prsta u sitne cuftice i ubacuju skoro na kraju kuvanja
gospode boze, to cu ja da napravim u zemljanom kada padne temp. ispod 10stavicu ovcetinu, junetinu, svinjetinu, rebarca, sudzuka, butkicu i mlevenogprigodna muzika sledi:
Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

ja sve pravim u zemljanim posudama, lonci i pržulje...najbolje mi kad obnavljam "alat", pa zapalim u original (zlakusu), i navratim kod prvih s leve stranedva rođena brata, ne govore od malih nogu, a ubijaju grnčarijuimanja im deli samo utabana stazica, hodaš istom, i čim vrdneš levo ili desno, nadležni skoči u ponudea mene znaju, pola ns sam "opremio", uvek pun gepek, pa se sit nauživam navlačenjem i cenkanjem sa obojicom

Link to comment

haha svaka cast, i ja imam veliki zlakuski komplet, od porodice Milic, ali sam gro stvari kupio u Guci, usred sabora. ispalo je da je tako jeftinije nego kada se ide tamo, posto u Guci moraju da budu konkurentni a u Zlakusama furaju fazon kartela.imam i neke stvari koje sam sam isprojektovao i dao da mi naprave tamo, ispalo je super. bili su zadovoljni sto neko ima samostalnu ideju o tome kakvo posudje zeli.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
čekaj, milić, nizak, proćelav, polumutav, skoro muca?...
ne bih znao, zena mu je valjda tamo prodavalaa ovaj sto mi je donosio je neki mladjinosim se mislju da odem tamo u ekspediciju, ponesem fotoaparat, slozim neku medijsku zvaku i vidim i snimim ceo proces pravljenja
Link to comment

ja pasulj volim klot.crni luk, pasulj i malo (ali zaista malo) neceg suvog da zamirisepred kraj samo malo crvene paprike, ako nema sveze onda aleve naravno, ovo ne radi ako pasulj nije odlican.

Link to comment

Izmisljam nesto.Smudj se marinira u mnogo bosiljka i belog luka i suvim zacinima.Uz njega ce ici krompir salata, i specijalni tartar preliv sa dizon senfom, krupno mlevenim biberom i sitno seckanim krastavcicima.

Link to comment

kupio odličan komad leks karea, pa ga malo doradio, skinuo mas'2012-09-07113501.jpgposolio, pobibiberio, zasekao do trećine i u svaki prorez ubacio po komad mancete2012-09-07114626.jpgpremazao smesom senfa, dodatne slačice, kima i ruzmarina i stavio da odstoji sat vremena2012-09-07120008.jpgu međuvremenu stavio sargarepu da se dinsta2012-09-07121118.jpgmeso prepržio na gril tiganju sa obe strane po dva minuta2012-09-07122904.jpgstavio u pekač pa u rernu na 4 sata2012-09-07123233.jpg EDIT: na polovini pečenja ću da ubacim krompir, cluk i papriku

Edited by renne
Link to comment

njambtw stvarno bi trebalo napraviti neku emisiju kako kuvaju renne, gaza, vasa i lala (koji pride i objašnjava vina)a za posle možemo renneova žena i ja da pravimo torte i kolače i te zajebancije

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...