Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

to je od kvasca,taj miris..ja pravim sad-lenju pitu sa jabukama :Phtela sam neki kombo jabuka-šljiva al me mrzi da eksperimentišem i nešto nisam avanturistički raspoložena sad pa je pao klasičan i proveren recept

Edited by ivy
Link to comment

sigurno je stavio, zna on znanjenc: dimljene butkice sa krompirom u vinu i paradajzu, sa mnogo sitnog cluka i gomilom bluka, lovorom i italijanskim travkama

Link to comment

ovakoprvo na toplo bacio djon od slanine naopacke, i fuljao ga da ostavi slasni trag (which it did, boy oh boy!) i onda na to dodao samo malicak mulja i iseckanu 1 glavicu srebrnjaka. malo posolio, dodao malo vode, slanina ostavila miris koji ne moze da se poredi ni sa cim. kada je malo zastaklilo, ubacio dva sitno iseckana cena bluka, pa onda jos malo da se zajedno smuva u unholy matrimony. onda ubacio aleve paprike, promesao nekih 5-6-7 sekundi, ubacio pasulj, prelio vodom i unutra ubacio dve komadine rebaraca. frljno nekih 8-9-10 zrnaca bibera. pred kraj kada se to dobrano zbarilo, ubacio jos 1 cen bluka (iseckan), 1 papriku zeleno crvenkaste provenijencije i malo soli. rezultatsulj1.jpgsulj2.jpgiskreno?spektakularan je.

Link to comment

pardon, telefonski sporo...ok, "đon" prvo, uz kašičicu svinjske masti, kad popusti kroz zamiriše odmah ubacim rebra i malo ih drndam da prime vrelinu i zatvore što više pora, pa rebra vadim, na saft bacim cluk, sitno šargarepu i disk celera, kad otpuste skroz tek onda bluk, pet minuta pa rebra nazad. i, naravno, crvena zaprška, kašika aleve, a brašno i masnoća po želji, ko voli čorbastije, jednako aleve, brašna i masnoće, ni kim filbi ne bi odoleo, pročitah njegove "radove"

Edited by mire
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...