Jump to content
IGNORED

Pojam "urbano"


jaja_s_paprikama

Recommended Posts

  • Replies 783
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    49

  • ToniAdams

    46

  • Аврам Гојић

    43

  • Caligula

    38

nesto sam razmisljao, da je zipa joma u pravu, kako bi se uopste formirali gradovi?

ono, jedan bi dosao i zabo zastavu. sledeceg ko bi probao da se naseli pored njega vijao bi sekirom, da mu ne bi sjebao staaaaari _______grad i drao se da mrzi narodnjake i slicno.

i pomenuti dusko radovic bi dobio nogu u dupe i povratnu kartu, buduci da je samo 1 nislija :(

Link to comment

nego jel vi to ložite da je Zipa Yoma čuvala "Dolar" od seljaka?

 

to je bio kao da čuvaš "Underworld" od Gota :lol:

Link to comment

i pomenuti dusko radovic bi dobio nogu u dupe i povratnu kartu, buduci da je samo 1 nislija :(

I Nislija i komunjara pride  :ph34r:

Kud ces grdju kombinaciju.

Link to comment

Sve nešto mislim da bi svi veselo i uzdignutih tastatura pozdravili neku forumsku pridošlicu koja čita Mirjanu Bobić, sluša Željka Joskimovića i misi da je Serotić ekstenzija Boga.

Link to comment

Sve nešto mislim da bi svi veselo i uzdignutih tastatura pozdravili neku forumsku pridošlicu koja čita Mirjanu Bobić

prisutna! procitala, cini mi se, vise knjiga!

 

malkmuse, cini mi se da nije forum grad. mislim, ovde se skupljaju istomisljenici, jeste hermeticno, i to ume da bude dosadno, ali to je ko rl sto se druzenja tice. klasna, kulturna, uzrasna segregacija (itd.) funkcionise kao (ne)vidljivi princip afiniteta u rl, pa i ovde.

 

kakve to tacno veze ima?

i zaboga, imamo metalce na ovom forumu, i nista im ne fali. ne znam gde ces veci dokaz.

ja imam prijatelja jevrejina i jednog crnca, da znas. i par pasa.

Link to comment

prisutna! procitala, cini mi se, vise knjiga!

 

malkmuse, cini mi se da nije forum grad. mislim, ovde se skupljaju istomisljenici, jeste hermeticno, i to ume da bude dosadno, ali to je ko rl sto se druzenja tice. klasna, kulturna, uzrasna segregacija (itd.) funkcionise kao (ne)vidljivi princip afiniteta u rl, pa i ovde.

 

ja imam prijatelja jevrejina i jednog crnca, da znas. i par pasa.

meni su psi potpuno prihvatljivi

Link to comment

nesto sam razmisljao, da je zipa joma u pravu, kako bi se uopste formirali gradovi?

ono, jedan bi dosao i zabo zastavu. sledeceg ko bi probao da se naseli pored njega vijao bi sekirom, da mu ne bi sjebao staaaaari _______grad i drao se da mrzi narodnjake i slicno.

i pomenuti dusko radovic bi dobio nogu u dupe i povratnu kartu, buduci da je samo 1 nislija :(

 

i ne samo to, nego bi se tu odvijao jedan inbreeding, razvili bi endemske boleštine i na kraju izumrli kao španska loza habzburga. grad podrazumeva promet, dolaske i odlaske, stalni protok, razmenu i propulziju. ako ne može da asimiluje one koji dođu, onda se menja, blenduje, i iz tih mešavina često nastaju jako dobre stvari ... dočim ova infantilna koncepcija valjda podrazumeva da kulturni obrazac na koji smo navikli pred najezdom huna i avara treba da odbranimo zatvaranjem u gornji grad. to je osuđeno na propast i ustvari tako skučeno ...

Link to comment

mnjah. ta jomina vizija grada pociva na legitimizaciji geto kulture 80tih i 90tih. ko to jos uopste uzima u obzir. masovni trend je upravo kontra, a i on je zreo.

Edited by morgana
Link to comment

i ne samo to, nego bi se tu odvijao jedan inbreeding, razvili bi endemske boleštine i na kraju izumrli kao španska loza habzburga. grad podrazumeva promet, dolaske i odlaske, stalni protok, razmenu i propulziju. ako ne može da asimiluje one koji dođu, onda se menja, blenduje, i iz tih mešavina često nastaju jako dobre stvari ... dočim ova infantilna koncepcija valjda podrazumeva da kulturni obrazac na koji smo navikli pred najezdom huna i avara treba da odbranimo zatvaranjem u gornji grad. to je osuđeno na propast i ustvari tako skučeno ...

 

+1

 

Najbolje što je ovaj grad imao i što ima je to što na 5. spratu u soliteru u bloku živi kapetan Piroćanac ženom Dalmatinkom, koju je smuvao dok je službovao u Zemuniku a na spratu ispod Slovenac, zastupnik Gorenja, sa ženom koja je rodom iz Čuruga a studirala je u Beogradu. I što se njihova deca igraju zajedno ispred zgrade.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...