Jump to content
IGNORED

Pojam "urbano"


jaja_s_paprikama

Recommended Posts

pa ali samo je rekla da je taj post podsetio na nešto, to su asocijacije. ne znam šta je tako ružno napisala? 

 

I mene crna fleka od mastila podseća na malo dete koje ogromna prilika, koja pomalo liči na nekakvog oca, tuče akten tašnom i potom mu seče jaja, ali zna se gde se takve stvari ispovedaju.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 783
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    49

  • ToniAdams

    46

  • Аврам Гојић

    43

  • Caligula

    38

Pa pazi, više je Slovenaca u Sloveniji nego u Beogradu. Onima kojima odgovara uređeni sistem gde prijava policiji ima nekog efekta ostaju u tom uređenom sistemu, oni koji vole da plivaju u korupciji sele se tamo gde to mogu da rade.

 

Zato se ja nisam iz Srbije preselila u Egipat, i zato konkretan Slovenac nije ostao u Sloveniji ili otišao u Nemačku, nego došao u moju zgradu. Ok, kapiram naravno da je i Gorenje poslalo ponekog, samo ja nisam imala sreće da mi takav zapadne. Domaći mulj i blato privlače analogne belosvetske primerke, dok Srbiju napuštaju ljudi poput mene, pa shvati to kako god hoćeš, ja makar i pored svojih mana koje svakako imam ne serem ljudima pred vrata kad sam u mogućnosti, jer smatram da to nije lepo i socijalno ponašanje.

mustanglogo_zps3cc17678.png

Link to comment

ja makar i pored svojih mana koje svakako imam ne serem ljudima pred vrata kad sam u mogućnosti, jer smatram da to nije lepo i socijalno ponašanje.

pa dobro, sta ti je uradio konkretno?

komsiluk svugde je skup random naroda gde mozes svasta gadno ocekivati, od uredjenih drzava gde ti neki gmaz izbusi gume na biciklu ostavljenom van za to predvidjenog mesta (slovenija, true story), do onako od besa izivljavanja na tvojoj imovini negde u blatu balkana jer se zna da ce proci nekaznjeno.

 

inace ta prica urbano-neurbano mi je jako tuzna kad se nje uhvate ljudi od 30tak godina koji bi uveliko trebali da se bave necim pametnijim a ne poziranjem po klubovima sa nekom decurlijom u potrazi za identitetom.

Link to comment

pa dobro, sta ti je uradio konkretno?

komsiluk svugde je skup random naroda gde mozes svasta gadno ocekivati, od uredjenih drzava gde ti neki gmaz izbusi gume na biciklu ostavljenom van za to predvidjenog mesta (slovenija, true story), do onako od besa izivljavanja na tvojoj imovini negde u blatu balkana jer se zna da ce proci nekaznjeno.

 

inace ta prica urbano-neurbano mi je jako tuzna kad se nje uhvate ljudi od 30tak godina koji bi uveliko trebali da se bave necim pametnijim a ne poziranjem po klubovima sa nekom decurlijom u potrazi za identitetom.

 

gledam da li ima nešto sa čime se ne slažem, pa da okrenemo jedno 30 krugova nastavljanja...ali nema :(

Link to comment

Devedesete su osveta urbanom od strane odlicnih djaka, strebera, koji su u prethodna urbana vremena sansu nasli i iskoristili u raznim omladinskim organizacijama, od mesnih zajednica, fakulteta i komiteta...

Jos kad su se nasli sa prigradskom Srbijom, eto belaja.

Naviknuti na snalazenje, oni su k'o od sale pregazili urbanu Srbiju, koja nije bila spremna na takvu vrstu nemilosrdnog obracunavanja buduci otvorena, pomalo cinicna, spremna na zezanje sa svim i svakim i na svaciji racun; odatle utisak da toj, urbanoj i modernoj Srbiji, nije bilo do borbe sa pomenutima.

Niko ih nije ozbiljno shvatao: koga je od urbanih zanimala tamo neka 8. sednica i obracun nekih tamo kabinetlija u smesnim uniforma odelima; kada je pocela da ih zanima, bilo je vec kasno, obaska sto su se pojavile prigradske vojvode sa sajkacama i nudjenjem knjiga po beogradskim kafanama.

Ko je od onih koji su se pocetkom osamdesetih zezali po Beogradu, urbano, mogao da za ozbiljno uzme buduceg vojvodu Voju koji ide od stola do stola i nudi svoje knjige...

Ko osim cikatm po akademijama koji su tacno znali sta hoce, uljuljkani u svoje snove o srecnom detinjstvu provedenom tamo negde tridesetih u cuvanju ovaca i mastanju o odlasku u veliki grad.

Link to comment

pa dobro, sta ti je uradio konkretno?

komsiluk svugde je skup random naroda gde mozes svasta gadno ocekivati, od uredjenih drzava gde ti neki gmaz izbusi gume na biciklu ostavljenom van za to predvidjenog mesta (slovenija, true story), do onako od besa izivljavanja na tvojoj imovini negde u blatu balkana jer se zna da ce proci nekaznjeno.

 

inace ta prica urbano-neurbano mi je jako tuzna kad se nje uhvate ljudi od 30tak godina koji bi uveliko trebali da se bave necim pametnijim a ne poziranjem po klubovima sa nekom decurlijom u potrazi za identitetom.

 

 

Ne bih da pišem konkretno jer ne bih da se neko prepozna.

 

Inače sam u inostranstvu promenila jedno pet stanova, i nikad mi se nisu desile stvari kakve sam od komšija doživela u 2 od 3 lokacije u Srbiji u kojima sam živela. U stvari u stanovima u inostranstvu nikad mi se nije desilo ništa loše, ovde su ljudi vaspitani tako da kad napravim neku grešku oni mi kažu ili mi ostave pismo ili već pokušavaju da reše problem konstruktivno. U Srbiji mi je komšinica kad je odlučila da ja više nema da prolazim pored njene kuće za početak lupila šamar, inače sam tad bila klinka koja ide u školu i nisam znala šta me snašlo (to sam se tek bila doselila u Beograd).Moje iskustvo, pa nek shvati to kako ko hoće, je da su ljudi u Beogradu (i njihovi soliteri) generalno agresivni, nekulturni, podli i zlonamerni, a to objašnjavam lošim vapsitanjem i generalno visokom agresijom/primitivizmom + bezakonje.

 

Ne znam jel to urbano ili neurbano, al to je (moj) Beograd, i ja onaj arbajtmanov soliter sreće nisam videla dok se nisam odselila iz BGa.

Link to comment

gledam da li ima nešto sa čime se ne slažem, pa da okrenemo jedno 30 krugova nastavljanja...ali nema :(

pa nista onda, nastavicu da se svadjam u sebi...

Link to comment

slabo se razumem u migratorne teorije (tj. ne razumem se uopšte), pa bih podelila utisak koji liči na ovo što je evi napisala, barem meni. dakle, mojih pet para na tu temu je da je sredina snažna onoliko koliko može da primi novih ljudi koji mogu da zadrže ono što im je važno, a da to ne ugrožava nikog - i obrnuto: da "starosedeoci" ne ugrožavaju nove. 

 

pa tako npr. kinez koji je došao u srbiju baca đubre na ulicu, ali kinez koji je došao u austriju baca đubre u kantu.

 

u serijama se prikazuju oni običaji da potencijalni stanar u zgradi biva intervjuisan od drugih stanara.

 

a u kibucima ponekad glasaju da li će nekog da prime ili ne.

Link to comment

jebemliga, na stranu svo vase naucnicko-mudrijasko teoretisanje, ali ja, kao narodski covek, stvarno ne mogu da zamislim niti jedan normalan kontekst u kome bi, bilo u kakvoj polemici, pristojna osoba pominjala bilo svoje, bilo tudje poreklo. 

a film, za koji se fakat nadam da ipak ima tu neku notu autoironije, a na osnovu ovog trejlera, bas to poreklo ima kao bitnu temu.

mozda gresim, vreme ce pokazati :fantom:

Edited by ToniAdams
Link to comment

jebemliga, na stranu svo vase naucnicko-mudrijasko teoretisanje, ali ja, kao narodski covek, stvarno ne mogu da zamislim niti jedan normalan kontekst u kome bi pristojna osoba pominjala bilo svoje, bilo tudje poreklo. 

u pravu si

 

opet, ljudima to bude zanimljivo, ali ne bi smelo da bude neprijatno da odgovaraš na pitanje o poreklu, koliko god pitanje bilo besmisleno

 

ps

ne znam ni da li postoje 'migratorne teorije', to sam prepisala od sime

Link to comment

malo sam editovao,  mislio sam na polemike, de se podrijetlo uzima kao argument za nesto. a sto mi se cini da nije bas nepostojece u ovom trejleru.

 

a poreklo kao poreklo je kao dupe misljenje, svako ga nazalost ima, a za kurac ne sluzi.   :fantom:

Edited by ToniAdams
Link to comment

Ko je pominjao poreklo, izuzev evi? Čiji sam post shvatio kao atak na primitivizam.

Mislim da mešate poreklo i sistem vrednosti, estetiku i slično.

Link to comment

Ko je pominjao poreklo, izuzev evi? Čiji sam post shvatio kao atak na primitivizam.

Mislim da mešate poreklo i sistem vrednosti, estetiku i slično.

pa ocigledno nisi odgledao trejler. u kom si se tacno momentu ukljucio u diskusiju?

Edited by ToniAdams
Link to comment

Maja ne piše na forumu, a forumaši su izokola napadani za poreklofobiju, ako sam dobro shvatio. A možda i nisam.

Da budem iskren, meni ovaj trejler vuče na opaku nepristojnost, pre nego na ironiju. editovao, nepristojno nešto, na Majin račun.

Edited by Malkmus
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...