Jump to content
IGNORED

Pojam "urbano"


jaja_s_paprikama

Recommended Posts

Ne bih da pišem konkretno jer ne bih da se neko prepozna.

 

Inače sam u inostranstvu promenila jedno pet stanova, i nikad mi se nisu desile stvari kakve sam od komšija doživela u 2 od 3 lokacije u Srbiji u kojima sam živela. U stvari u stanovima u inostranstvu nikad mi se nije desilo ništa loše, ovde su ljudi vaspitani tako da kad napravim neku grešku oni mi kažu ili mi ostave pismo ili već pokušavaju da reše problem konstruktivno. U Srbiji mi je komšinica kad je odlučila da ja više nema da prolazim pored njene kuće za početak lupila šamar, inače sam tad bila klinka koja ide u školu i nisam znala šta me snašlo (to sam se tek bila doselila u Beograd).Moje iskustvo, pa nek shvati to kako ko hoće, je da su ljudi u Beogradu (i njihovi soliteri) generalno agresivni, nekulturni, podli i zlonamerni, a to objašnjavam lošim vapsitanjem i generalno visokom agresijom/primitivizmom + bezakonje.

 

Ne znam jel to urbano ili neurbano, al to je (moj) Beograd, i ja onaj arbajtmanov soliter sreće nisam videla dok se nisam odselila iz BGa.

mislis da taj slovenac prati ppp? sta te briga uostalom, nije ti valjda stalo do njegovog misljenja, pogotovo sad kad niste vise ni u istoj drzavi? komsinica ti je opalila samar samo zato sto prolazis pored njene kuce?! ne znam evi, premalo je podataka da bih uopste mogla bilo kako da prokomentarisem. al sigurno ne bih izvodila zakljucke o citavom drustvu na osnovu par incidenata.

 

evo da se tesimo, ni new york, grad svih gradova nije imun na unistavanje nejbrhuda kakvi su nekad bili, uz nepostovanje prema starosedeocima i njihovom nacinu zivota. iz ustiju prominentnog bruklindjanina koji se inace bez problema preselio na menhetn cim si je to mogao priustiti.

http://nymag.com/daily/intelligencer/2014/02/spike-lee-amazing-rant-against-gentrification.html

 

I mean, they just move in the neighborhood. You just can’t come in the neighborhood. I’m for democracy and letting everybody live but you gotta have some respect. You can’t just come in when people have a culture that’s been laid down for generations and you come in and now shit gotta change because you’re here? Get the fuck outta here. Can’t do that!

 

i tako...sto dalje odes, sve ti je vise sve isto.

Link to comment
  • Replies 783
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    49

  • ToniAdams

    46

  • Аврам Гојић

    43

  • Caligula

    38

Maja ne piše na forumu, a forumaši su izokola napadani za poreklofobiju, ako sam dobro shvatio. A možda i nisam.

 

a to ne znam, sori. ne citam ja bas mnogo postove.

Link to comment

Ovde se mešaju babe (sa Vračara) i žabe. Arbajtman je tvrdio da je ono najbolje u Bgd-u to što su se u njemu preplitali životi ljudi sa različitim etničkim, klasnim i geografskim poreklom. Ako išta, upravo je to ono što Beograd čini urbanim. Na to uskače Evi sa pričom kako je neki beogradski Slovenac bio nepristojan prema njoj. Mislim, sažaljevam slučaj, ali niđe veze sa ovim o čemu je pričao Arajtman. Odatle priča kreće prepoznatljivim tokom - kakvi smo mi primitivci, pa to nigde nema, itsl.

Edited by Syme
Link to comment

ovde podržavam evi u delu koji mi je blizak

 

oni slovenci koji su odrasli uz mene u neka druga vremena su i došli nekih drugih dana ovde, kada ih je privuklo nešto drugo od onoga što privuče ove koji danas dolaze, što isto nije uniformno i one odnosi se samo na slovence već generalno

 

uređeno društvo privlači neke druge ljude, a neuređeno privuče neke treće ljude

 

e te treće domoroci kada sretnu grade pogrešan utisak o sredini iz koje treći dolaze, pa neka su i slovenci jelte

 

da smo drugačija zemlja drugačiji bi miš meš privkuli

Link to comment

Ovde se mešaju babe (sa Vračara) i žabe. Arbajtman je tvrdio da je ono najbolje u Bgd-u to što su se u njemu preplitali životi ljudi sa različitim etničkim, klasnim i geografskim poreklom. Ako išta, upravo je to ono što Beograd čini urbanim. Na to uskače Evi sa pričom kako je neki beogradski Slovenac bio nepristojan prema njoj. Mislim, sažaljevam slučaj, ali niđe veze sa ovim o čemu je pričao Arajtman. Odatle priča kreće prepoznatljivim tokom - kakvi smo mi primitivci, pa to nigde nema, itsl.

Pa to mešanje može da se gleda i iz drugog ugla. Kad su došli mnogi neki različitog etničkog, klasnog i geografskog  porekla, Beograd je postao prestonica kriminala i splavarsko - ŽMitrovićevske subkulture. A nekako ispada da su u pravu i jedni i drugi. Pitanje je samo preferenci kome se šta više sviđa, i da li će da zatvara oči pred onim drugim, i da se zapita ima li sive zone.

Link to comment

Pa to mešanje može da se gleda i iz drugog ugla. Kad su došli mnogi neki različitog etničkog, klasnog i geografskog  porekla, Beograd je postao prestonica kriminala i splavarsko - ŽMitrovićevske subkulture. A nekako ispada da su u pravu i jedni i drugi. Pitanje je samo preferenci kome se šta više sviđa, i da li će da zatvara oči pred onim drugim, i da se zapita ima li sive zone.

 

 

Pa.... ne.

Link to comment

 Kad su došli mnogi neki različitog etničkog, klasnog i geografskog  porekla, Beograd je postao prestonica kriminala i splavarsko - ŽMitrovićevske subkulture.

 

niđe veze. 

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

meni deda iz zgrade vratio soma dinara sto mi ispalo iz dzepa :fantom:

sad ce da dobije kolace kad se ispeku

sada bi i mileram napisao da te je deda odzepario kako bi dobijao fraj kolace.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Pa to mešanje može da se gleda i iz drugog ugla. Kad su došli mnogi neki različitog etničkog, klasnog i geografskog  porekla, Beograd je postao prestonica kriminala i splavarsko - ŽMitrovićevske subkulture. A nekako ispada da su u pravu i jedni i drugi. Pitanje je samo preferenci kome se šta više sviđa, i da li će da zatvara oči pred onim drugim, i da se zapita ima li sive zone.

u jbt.

ok.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...