Jump to content
IGNORED

Kvalitetno visoko obrazovanje na poklon


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Udacity cs253 je preopširan i zamoran. Mislim da ću završiti kurs kad sam već odslušao 80%, dijelom i zbog toga što je za izradu domaćih moguće (da ne kažem jedino moguće) koristiti njihove materijale. Nigdje nema granice između suštinskog i manje bitnog, pretpostavljam zbog mladih i neiskusnih predavača. Za kurs ovakvog obima bi možda riješenje bilo podjela na dva dijela, tipa basic i advanced.

Link to comment
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    49

  • Al-Khwarizmi

    22

  • rajka

    17

  • fonTelefon

    15

a dosla sam odavno :), samo ne znam na sta ce ovo da izadje. i sta misle ovi profesori o svojoj buducoj platici (ili su vec uboli tenure pa misle da ce im potraajati do penzije). npr. ovde ima zakon da ne mozes da uzimas volontere da rade nesto za sta placas nekoga (ne mozes da uzmes tri bored penzionisana ucitelja da zamjenis jednog placenog), a ovi kursevi se svode na to. no tesko da ce da donesu novi slican zakon.
Mnostvo profesora ima plate manje od medicinskih sestara u USA, to je zamarajuci i dosadan posao koji delom moze da zameni upotreba tehnologija. manje nastancanih phd i niks problema.
Link to comment

ovaj kurs iz finansija sto drzi gautam kaul sa micigena zvuci vrlo dobro. sad sam pregledala silabus. idem da okacim nasim studentima u bgd, pa ako neko nije otisao ubudvu da isprati.

Link to comment
ovaj kurs iz finansija sto drzi gautam kaul sa micigena zvuci vrlo dobro. sad sam pregledala silabus. idem da okacim nasim studentima u bgd, pa ako neko nije otisao ubudvu da isprati.
Kojim studentima? Sa PMF -a?
Link to comment
Kojim studentima? Sa PMF -a?
da, studenti PMF-a se cesto u slobodno vreme bave finansijama, to je sad tamo hit medju brucosima.
Link to comment
ok. nije li malo bliza pameti misao da je May Day ipak mislila na studente ekonomije i biznisa?
O.K.
nisi upucena, u beogradu ne postoji pmf.
Matematicki, whatever. Svi matematicki zovu PMF (valjda zbog Novog Sada), moja greska.
Link to comment
da, studenti PMF-a se cesto u slobodno vreme bave finansijama, to je sad tamo hit medju brucosima.
Ovo i nije daleko od istine, baš neki dan pričah sa čovekom koji muku muči da li će dete da mu upadne na budžet ili će morati da da se bave finansijama.@ KirchnerZovu ga zato što je nekada postojao PMF, a još uvek postoji zgrada kojoj svi tako tepaju. Bar koje ja znam.
Link to comment

Gledah sad ponovo Courserine kurseve, i naslov topika.Odlicno, korisno, super-obrazovno, od najboljih predavaca ali da li je zaista u pitanju visoko obrazovanje?(Vec je bilo polemike na tu temu, pa se izvinjavam za ponavljanje.)Tj. kursevi su uglavnom ili uvod u materiju, ili neka interesantna nisa.U tom smislu mi se biznis model cini vise kao advertajzing institucije nego (jos uvek) kao zamena za klasicno obrazovanje. U nekim slucajevima, barem po silabusu, izgledaju i kao XY for Dummies, pa su tako neadekvatni i kao ozbiljan Uvod u XY/Pirncipi XY da bi mogli da posluze kao zamena za par opstih predmeta na prvoj godini. Zato ih drze i najoblji predavaci a ne najbolji naucnici u tim ustanovama.Mozda kompjuterasi, gde je cursera i najzivlja, mogu da kazu da li par kurseva sa udacity i coursere mogu da odskolucju softverskog inzenjera?

Link to comment
Kojim studentima? Sa PMF -a?
Sa Ekonomskog. Trenutno nemam nikakve veze sa PMF, osim sto imam neke poznanike medju profesorima, ali svakako od svih najvise volim studente matematike. :)
da, studenti PMF-a se cesto u slobodno vreme bave finansijama, to je sad tamo hit medju brucosima.
Istina, dok su na osnovnim studijama bave se matematikom. Medjutim, posle toga znacajan deo skrene u neciste finansije, redje ekonomiju.
Link to comment
Gledah sad ponovo Courserine kurseve, i naslov topika.Odlicno, korisno, super-obrazovno, od najboljih predavaca ali da li je zaista u pitanju visoko obrazovanje?(Vec je bilo polemike na tu temu, pa se izvinjavam za ponavljanje.)Tj. kursevi su uglavnom ili uvod u materiju, ili neka interesantna nisa.U tom smislu mi se biznis model cini vise kao advertajzing institucije nego (jos uvek) kao zamena za klasicno obrazovanje. U nekim slucajevima, barem po silabusu, izgledaju i kao XY for Dummies, pa su tako neadekvatni i kao ozbiljan Uvod u XY/Pirncipi XY da bi mogli da posluze kao zamena za par opstih predmeta na prvoj godini. Zato ih drze i najoblji predavaci a ne najbolji naucnici u tim ustanovama.
Pa ja ne bih rekla da najbolji naucnici igde drze kurseve na undergrad nivou. Recimo da je verovatnoca mala. Ovo je moj licni utisak, a i ima smisla.A da li su visoko obrazovanje? Dobro pitanje, ali mislim da se ne treba time preterano opterecivati i mislim da ne treba da pokusavamo da ih uglavljujemo u postojece sistematizacije obrazovnih nivoa. Ja ih nekako vise dozivljavam kao samostojece jedinice, gde je svaka jasno definisana, ima odredjene ishode, ocekivanja od polaznika, itd. Neko ce uvodni kurs o genetici i teoriji evolucije doziveti mozda kao srednji skolu, dok ce neko biti student zavrsne godine novinarstva ili tako necega, ali ce kurs doziveti kao izazov. :)Inace, Gautam Kaul je 1 car! :Hail:Ja sam imace retard kada su finansije u pitanju i ovo mi je bila odlicna prilika da nesto naucim a da to bude onako sistematski i po nekoj strukturi. Prijavila sam se za ovaj kurs (Coursera, Introduction to Finance) jer sam zaista htela da me neko natera da sednem, slusam, mislim i radim zadatke. Naravno, samu sebe nikad tako nesto ne bih mogla da nateram, a ovo izgleda radi. Bar za sada.Inace, profa je vrlo zabavan i inspirativan i cini se da stvarno uziva u tome sto radi. Mene je osvojio. :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...