Jump to content
IGNORED

Kvalitetno visoko obrazovanje na poklon


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Nisam ni znao za taj EdX, pa to nice k'o pecurke posle kise. Meni se bas svidja Udacity sto je antirigorozan. :DBacio sam pogled na Udacitijevu kriptografiju, pocinje veselo, sve sa crtanjem cica glise sarenim "flomasterima", medjutim par lekcija iza uvoda vec izgleda... kripticno. U ovom semestru sam inace i na "pravom" univerzitetu, gde sam imao Network Security (prakticno = kriptografija), no ipak se ispisah iz toga ovaj put. (Suvise drugih stvari da se polaze, kripto nije nesto sto mogu da radim "usput").Za sad cu se drzati toga gde ima pythona, makar da nesto naucim postenski. (Btw. poceo sam da stavljam Udacity kurs u prijave za posao :D ... tamo gde se trazi pored drugih stvari, kao slag na torti, "poznavanje programiranja". Nadam se da nece da mi se smeju, al' moram da probam. Nezgodno samo na intervjuu kad ti ture odstampani kod pod nos i pitaju "sta ovo radi". Uopste je na intervjuima za posao nezgodno kad te pitaju nesto. :fantom: )

Link to comment
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    49

  • Al-Khwarizmi

    22

  • rajka

    17

  • fonTelefon

    15

Nisam ni znao za taj EdX, pa to nice k'o pecurke posle kise. Meni se bas svidja Udacity sto je antirigorozan. :DBacio sam pogled na Udacitijevu kriptografiju, pocinje veselo, sve sa crtanjem cica glise sarenim "flomasterima", medjutim par lekcija iza uvoda vec izgleda... kripticno. U ovom semestru sam inace i na "pravom" univerzitetu, gde sam imao Network Security (prakticno = kriptografija), no ipak se ispisah iz toga ovaj put. (Suvise drugih stvari da se polaze, kripto nije nesto sto mogu da radim "usput").Za sad cu se drzati toga gde ima pythona, makar da nesto naucim postenski. (Btw. poceo sam da stavljam Udacity kurs u prijave za posao :D ... tamo gde se trazi pored drugih stvari, kao slag na torti, "poznavanje programiranja". Nadam se da nece da mi se smeju, al' moram da probam. Nezgodno samo na intervjuu kad ti ture odstampani kod pod nos i pitaju "sta ovo radi". Uopste je na intervjuima za posao nezgodno kad te pitaju nesto. :fantom: )
EdX ne bih svrstala u te 'pecurke' posto je to MIT, Harvard i Berkli, znaci kvalitet. Ne znam kakvi su ostali kursevi, ali ovaj je stvarno odlican i sjajan za nastvak Udacitijevog 101.Sto se tice CV-ja, za to mi se isto cine ovi coursera i EdX kursevi super, posto onda mozes da napises da si polozio MIT-jev kurs, Stanfordov kurs i sl., koje ipak vise ljudi poznaju nego udacity.inace ima ovaj sajt, koji agregira kurseve sa svih tih MOOC sajtovahttp://www.class-central.com/
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

u februaru 2014. na courseri krecu finansijska trzista roberta shillera, jedan od popularnijih kurseva sa open yale-a. odlican, u izvornom obliku da se slusati i kao podcast, preporucujem. coursera je car!dajte neke preporuke, sad je vec ponuda tolika da se covjek pogubi birajuci, za koju god oblast da se uhvati.

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...