Jump to content
IGNORED

Kvalitetno visoko obrazovanje na poklon


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Hvala Rajka! Da se ne zagubi evo linka na članak za sve one koje zanimaju motivi i finansijska pozadina Udacity i sličnih poduhvata.edit: izašli rezultati za CS101 - što se niko ne hvali? :)
Kako da se hvalim sa 90% na final examu, kad je bio prelak :( ?
Link to comment
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    49

  • Al-Khwarizmi

    22

  • rajka

    17

  • fonTelefon

    15

Kako da se hvalim sa 90% na final examu, kad je bio prelak :( ?
a da li si se nekad ranije susreo sa programiranjem? ja nisam, a nije mi bio prelak, nego taman, mozda je tvoj problem sto nisi zaista pocetnik?iz nekog razloga izgleda da je puno ljudi na kursu, koji ne samo da su imali ranije neki kurs iz programiranja, nego neki su i iskusni/profesionalni programeri. ne razumem zasto ti ljudi idu na uvodni kurs...koje ste kurseve uzeli za dalje? Edited by rajka
Link to comment
a da li si se nekad ranije susreo sa programiranjem? ja nisam, a nije mi bio prelak, nego taman, mozda je tvoj problem sto nisi zaista pocetnik?iz nekog razloga izgleda da je puno ljudi na kursu, koji ne samo da su imali ranije neki kurs iz programiranja, nego neki su i iskusni/profesionalni programeri. ne razumem zasto ti ljudi idu na uvodni kurs...
Pa ono, fax mi je jedno vreme bio kompjuteraški, dok nisam promenio smer, a mislim da je razlog posećenosti profi programera kursu jednostavan: interesantna tema + dobri predavači. Sledeći kurs mi je CS 253, mada sam razmišljao o CS 252, a mnogo mi je 2 kursa istovremeno.
Link to comment
iz nekog razloga izgleda da je puno ljudi na kursu, koji ne samo da su imali ranije neki kurs iz programiranja, nego neki su i iskusni/profesionalni programeri. ne razumem zasto ti ljudi idu na uvodni kurs...koje ste kurseve uzeli za dalje?
iskusni profi: prvo sam bila radoznala kako su to osmislili, kako će objasniti neke stvari potpunim početnicima, kakav je pristup... zatim me je zanimao sam Python (uglavnom radim u C++, ponešto u C#) kao jezik, pa što da ne na zabavan način proći kroz osnove. onda su me i neki od starred problema zabavili. sve skupa meni je bilo zabavno ali i korisno. a mislim da je tako i za potpune početnike - da im je bilo najpre zabavno a ponešto su naučili. niko neće postati profi na ovaj način (osim ako nisu dovoljno mladi, čujem da ima i dečice ispod min starosne granice) ali svima je zabavno. volim da vidim entuzijaste u pionirskim pokušajima, zahvalna sam im na energijii i uloženom trudu, samo me brine ono što sam pročitala u WSJ članku koji si okačila: šta ako puknu finansijski, ne mogu da verujem da su uzeli kredit!? sve sam mislila da ih neki bogati altruista finansira.ostali kursevi koji mi počinju sutra: CS212, CS253, CS262 i CS387. videću kako će ići, imam jako malo slobodnog vremena (hm, nemam) ali sve mi je ovo tako simpatično, nevino i slatko da nisam odolela. ima nas raznih, motivi su najrazličitiji, neka cveta hiljadu cvetova :)edit: da naravno, odlični predavači!edit2: srećan nam novi heksamester! Edited by Lucia
Link to comment
Bacio sad pogled na coursera.org. Redizajniran sajt i novi kursevi. Bacite pogled.
Odlična je Coursera, a vidim da aktivno rade na tome da bude još bolja. Lista oblasti koje pokrivaju i Univerziteta koji učestvuju je impresivna:
  • Mathematics and Statistics: 4 kursa - Princeton, Penn (9 ako računamo one koji se preklapaju sa CS)
  • Society, Networks, and Information: 5 - UMich, Princeton, Penn (6 ako računamo i Model Thinking koji se preklapa sa ekonomijom)
  • Economics, Finance, and Business: 5 - UMich, Penn, Stanford
  • Healthcare, Medicine, and Biology : 6 kurseva - Penn
  • Humanities and Social Sciences: 6 kurseva - Penn, Princeton, UMich
  • Computer Science: 18 (!) kurseva - Stanford, Princeton, Berkeley, UMich

Registrovao sam se za Computer Vision: The Fundamentals (Jitendra Malik sa Berkey-ja) koji počinje za 4 dana. Još mnogo CS tema imam na spisku, ali kako počinju da se nude sve zanimljiviji kursevi iz drugih oblasti, mislim da ću uskoro da napravim izlet u društvene nauke.

Link to comment
+1. Prijavljujte se, trenutno najpopularnija tema u racunarskom svetu. To za one koji vole pare.
Počeo je novi Machine Learning kurs na Courseri:https://class.coursera.org/mlPušten je materijal za prve dve nedelje (od ukupno 10). Ko želi da se prijavi, još uvek nije kasno.Otkako pratim ovu scenu, video sam dosta odličnih predavača, i iz onoga što sam čuo na ovim prvim časovima, mogu da kažem da je Andrew Ng jedan od najboljih među njima. Odličan kurs!
Link to comment

Na istom mestu^, od septembra ce biti Statistika 1 uz koriscenje R-a. Oni koji zele da dobro ispeku osnove R-a, mogu da mi se tamo pridruze. (Cenim da ce biti bolje od samoukog mrcvarenja ili ovih YouTube lekcija predavaca sa

.)Ako neko zna za neki (uvodni) besplatni kurs/program za Python i SQL, nek' javi ovde. Edited by Indy
Link to comment
Na istom mestu^, od septembra ce biti Statistika 1 uz koriscenje R-a. Oni koji zele da dobro ispeku osnove R-a, mogu da mi se tamo pridruze. (Cenim da ce biti bolje od samoukog mrcvarenja ili ovih YouTube lekcija predavaca sa
.)Ako neko zna za neki (uvodni) besplatni kurs/program za Python i SQL, nek' javi ovde.
e, ovako, nisam sigurna da li vec znas da programiras pa hoces da naucis python ili hoces uvod u programiranje, a da se radi python. ako je ovo drugo, toplo preporucujem udacity, cs101 (kurs se zove 'building a search engine', ali je zapravo uvod u programiranje, sa pythonom). ako vec znas da programiras, mozda mozes da protrcis kroz cs101 da pokupis notaciju pythona i to, pa pogledas 2xx kurseve, sada ih ima tri, a za 7 nedelja ce ih biti verovatno jos.udacity.com
Link to comment

Moji postovi obrisani.Steta, to je bio pogled sa "primajuce strane" kojoj teze kursisti. I gde se nadaju da se zaposle.OK, srecno vam.Edit: slovo

Edited by Yoyogi
Link to comment
Rise of online teaching sets a clicking pace for universitiesipad-art-wide-online-420x0.jpgGetting off the ground ... Michael Bewley, a Sydney electrical engineer, took a global online course in artificial intelligence run from Stanford. Photo: Quentin JonesTHE phenomenal success of a ''crazy idea'' by a Stanford University professor, Sebastian Thrun, to open free online enrolments in his artificial intelligence course has pundits sounding the death knell for higher education as we know it.In March last year, Thrun was at the TED annual ideas conference in California showing off the driverless car developed by Google's secret projects division, Google X, of which he is the founder and head.There he heard Salman Khan talk about the Khan Academy, a ''global one-world classroom'' of more than 3000 tutorial videos on YouTube with 144 million hits and counting. Thrun was electrified.Advertisement: Story continues belowIn July, he and fellow Stanford professor Peter Norvig invited all comers to enrol in their artificial intelligence course at the Californian university, which they would teach rather than just offer passive online study.They had 160,000 enrolments, nearly three times greater than total enrolments at Monash University, Australia's largest. Takers came from 195 countries.One was Michael Bewley, 27, a Sydney electrical engineer. He was preparing to start a PhD in robotics and machine learning at Sydney University. The course, CS221: Introduction to Artificial Intelligence, which ran for 12 weeks last year, came at the right time. The fact it was being run by two of the biggest names in the field was a ''big drawcard''.Each week Bewley watched one or two hours of lectures and did about six hours of further work. Lectures were segmented with pauses for students to attempt questions. Bewley says student support was taken very seriously.''They took emails from everyone and then answered the hot topics,'' he says.Among the Stanford initiative's many predecessors, MIT's decade-old OpenCourseWare, which provides full course materials online for people to work through, is probably best known.Thrun differentiated Stanford's free offering with enrolments, scheduled assignments and exams and a ''statement of accomplishment'' on students' completion. A disclaimer states the class does not count towards any Stanford credit, grade or qualification.Thrun has resigned from teaching at Stanford (where he is still a part-time research professor). Smitten with the online ability to reach tens of thousands of students as opposed to just hundreds at university, he hopes never to teach a lecture-style class again.His new venture is Udacity, a 20-person free online education start-up funded by venture capital. More than 130,000 people signed up for the first two courses in January - building a robotic car and a web-search engine.He believes that in 50 years, there will be a small number of institutions - maybe only 10 - offering ''amazing educational products that will educate many millions of students''. He says ''as technology allows for scale, the number of providers will shrink'', noting this has happened in ''pretty much every industry''.For PhD candidate Bewley, the Stanford online artificial intelligence course was ''fantastic background … I definitely plan to do more of them, both while I'm doing a PhD, and working full-time later on.''Professor Derrick Armstrong, the deputy vice-chancellor (education) at the University of Sydney, says the Stanford-Udacity story is a ''fascinating development … which we at Sydney are watching closely''.''However it is not the model which we are pursuing for the majority of our students because we understand the importance of face-to-face teaching,'' he says. Edited by Indy
Link to comment
Moji postovi obrisani.Steta, to je bio pogled sa "primajuce strane" kojoj teze kursisti. I gde se nadaju da se zaposle.OK, srecno vam.Edit: slovo
Imaš hipotezu zašto su ti obrisani postovi? Zbog vrijeđanja, patkometrije, trolovanja, insinuiranja, odavanja rl podataka? Mene zanima šta si htio reći. Pošalji na pm, ne bilo ti zapovjeđeno. Edited by king louie
Link to comment
Imaš hipotezu zašto su ti obrisani postovi? Zbog vrijeđanja, patkometrije, trolovanja, insinuiranja, odavanja rl podataka? Mene zanima šta si htio reći. Pošalji na pm, ne bilo ti zapovjeđeno.
Pa sto sam hteo da kazem je obrisano.No PMs.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...