Jump to content
IGNORED

Kvalitetno visoko obrazovanje na poklon


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

"Znanje za sve" je još uvek u izradi, biće dostupan od sutra. Za sada se može ući preko linka unilib.rs/znanjezasve .

Preporuka je da se za sada pristupa iz Chrome-a, ali će uskoro biti prilagođen svim pretraživačima.

Edited by BibliotekarkaUBSM
Link to comment
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    49

  • Al-Khwarizmi

    22

  • rajka

    17

  • fonTelefon

    15

Pozdrav. Neko mi reče a nisam uspeo da pronađem na sajtu... Da li UB ima digitalizovano nešto od predratne štampe i da li je moguć pristup istoj? Konkretno, zanima me "Pravda".

 

Hvala.

Link to comment

Pozdrav. Neko mi reče a nisam uspeo da pronađem na sajtu... Da li UB ima digitalizovano nešto od predratne štampe i da li je moguć pristup istoj? Konkretno, zanima me "Pravda".

 

Hvala.

Na linku http://www.ubsm.bg.ac.rs/cirilica/digitalna/ se nalazi digitalna zbirka biblioteke, i tu je sve što je do sada digotalizovano iz fonda (knjige, novine, rukopisi), a konkretno Pravdu možete pogledati na http://www.ubsm.bg.ac.rs/cirilica/zbirka/novina/pravda-1904-1941. 

 

Nadam se da sam pomogla. :)

Link to comment

Stojim na raspolaganju za sva pitanja koja se tiču Univerzitetske biblioteke. Da l' za MOOC, ili pozajmicu knjiga, ili za pomoć pri pronalaženju literature, kurseve koje organizuje Biblioteka, itd.

Edited by BibliotekarkaUBSM
Link to comment

Unapred zahvalan!

 

1) Kako funkcioniše sistem međubibliotečkih pozajmica? Za disertaciju su mi potrebne neke knjige koje po COBISS-u postoje samo u biblioteci Matice srpske u Novom Sadu. Mislio sam da odem u Novi Sad na dva dana i fotografišem ono što me zanima (ako mi dozvole). Da li mi je bolje da te knjige onda naručim preko Univerzitetske biblioteke?

 

2) Da li članska karta Univerzitetske biblioteke omogućava pristup svim fakultetskim bibliotekama u Srbiji?

Link to comment

Zdravo! :)

 

Prvo da odgovorim na drugo pitanje. :) Članska karta Univerzitetske biblioteke važi samo u Univerzitetskoj biblioteci (dakle, ne važi u drugim bibliotekama), ali ako ste član Univerzitetske biblioteke, možete putem međubibliotečke pozajmice doći do knjiga iz drugih biblioteka.

 

Za pozamicu knjige koja Vas interesuje, najbolje da pišete kolegama iz pozajmice, na mejl pozajmica@unilib.bg.ac.rs.

 

 

A više informacija o međubibliotečkoj pozajmici možete pogledati na http://www.unilib.bg.ac.rs/usluge/pozajmica/index.php

 

Za sva dodatna pitanja stojim na raspolaganju. :)

Link to comment

Unapred zahvalan!

 

1) Kako funkcioniše sistem međubibliotečkih pozajmica? Za disertaciju su mi potrebne neke knjige koje po COBISS-u postoje samo u biblioteci Matice srpske u Novom Sadu. Mislio sam da odem u Novi Sad na dva dana i fotografišem ono što me zanima (ako mi dozvole). Da li mi je bolje da te knjige onda naručim preko Univerzitetske biblioteke?

arabajte, možda treba da proveriš u lokalnim bazama nbs i ubsm. moguce je da tvojih knjiga ima i tu, ali da se zbog razloga koje neću ovde da raspredam, ne vide u uzajamnom, nego samo u njihovim lokalnim katalozima.

 

poz

Link to comment

hvala, gledao sam. ima nekih stvari koje mi trebaju ali se vode kao deziderat.

 

gledao sam za neka starija izdanja i onaj štampani katalog koji ide do 1972, nema ni tu.

 

hehe, od onoga što meni treba najviše ima u Sveučilišnoj knjižnici u ZG, najavio sam im se za maj. ja i moj fotoaparat.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Hvala - to (Getting and Cleaning Data) pocinje 7. aprila, 5. maja ili 2. juna. (Mislim da cu u neki od ovih kasnijih termina - posto sam, pored R-a, u Introduction to Interactive Programming in Python, a ponavljam Cryptography I, od cega sam prosli put odustao).

 

PS. I dalje se zabavljam sa Singerovom Practical Ethics (ne radim domace zadatke, samo kvizove). Stvari su postale zanimljivije otkad se u nastavni tim ukljucio Charles Camosy (katolicki teolog, vrlo simpatican, btw).

Edited by Indy
Link to comment

Indy, sta mislis, jel worthwhile raditi (i placati) za ovu Data Science specialization? pojma nemam koliko bi se to uopste gleadalo kad apliciras za posao. hocu reci, ne znam jel ima ikakav stvarni value kao data science course, ili bi bilo vise pokazatelj stvari tipa "eto, ona voli da uci i radi na sebi" :).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...