Jump to content
IGNORED

Kvalitetno visoko obrazovanje na poklon


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Necu vise da pricam o njemu. Teo sam te pitati: kako ide s tim kursom i imas li ikakvo predznanje iz programiranja, bilo kakvo? Malo se osecam tehnicki nepismenim, pa bi mi bilo zanimljivo da mogu nesto sitno da isprogramiram.
Pocinje vrlo nezahtevno, mislim da bi i nekom bez ikakvog iskustva bilo pristupacno. Negde sredinom prve jedinice (Unit 1, koji sam zavrsio nocas negde iza ponoci) odjednom usloznjavaju stvari i mislim da bi nekom ko bas nikad-nikad nista nije video od programiranja i slicnih rabota to bilo malo tesko. Dobra strana je sto mozes da se vratis unazad koliko puta hoces, a i ponovo da uradis kvizove i domace radove ako ne uspeju iz prve/druge/trece). Ja sam (davno) pravio programcice, uglavnom za statisticku obradu podataka iz naucnih istrazivanja, na Visual Basicu. Takodje sam pocetnik u programskom jeziku R (koji nije neslican Pythonu - u stvari, Python i radim zato sto je kombo Python+R sjajan: Python nadmocno "cisti" podatke, a R ih statisticki obradjuje i graficki predstavlja).Drugo, zadnjih godina radim u IT-u, a tu neretko zgodno dodje kad mozes da napises neko programce, pa i ako nisi oficijelni programer ... a video sam i ljude koji su unapredjeni "samo" zato sto su umeli da urade nesto sa php, sto im nije bio regularan deo posla, ali je zatrebalo (shefu). Slicno se dogadja za Windows PowerShell, a naravno i Pythonom.Puno koriste python u nauci, recimo upravo zavrsava p/d program iz klimatske adaptacije i neki dan gledam video predavanje o "vrednovanju ekosistema". Tip je u Kostarici postavio ogled u kome je procenjivao (monetarnu) vrednost sumskih ekosistema za proizvodjace kafe (divlje pcele doprinose kroz oprasivanje visem prinosu kafe, tako da je prisustvo sumskih ekosistema u blizini zasada sa kafom blagorodno). Elem, model za to vrednovanje ekosistema su proizveli u Pythonu (i predavaca nije mrzelo da o tome prica do u sitna crevca, bez obzira sto je "oficijelno" environmental scientist).Sto me podseca da je vreme za kafu i zavrsavanje mog domaceg rada o mediteranskim ekosistemima. :D Edited by Indy
Link to comment
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    49

  • Al-Khwarizmi

    22

  • rajka

    17

  • fonTelefon

    15

O, hvala. Mislim da cu da se bacim na taj pocetni kurs.
izvinjavam se, ali sam propustio da vidim gde je taj kurs, ako je za ljude bez iskustva.disclaimer : ne tražim posao, samo sam oduvek hteo da naučim nešto ovako. Hvala na raaaaaaaaaaazumevanju. Pre ostavljanja odgovora posavetujte se sa vašim lekarom ili ATMom.
Link to comment
izvinjavam se, ali sam propustio da vidim gde je taj kurs, ako je za ljude bez iskustva.disclaimer : ne tražim posao, samo sam oduvek hteo da naučim nešto ovako. Hvala na raaaaaaaaaaazumevanju. Pre ostavljanja odgovora posavetujte se sa vašim lekarom ili ATMom.
udacity.com Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ja ovo pocela i sad ne mogu da prestanem. mislim da sam zavisna od udacitija. :o
welcome to the club! šta slušaš?ja sam na Web Applications (CS253), Programming Languages (CS262) i na Design of Computer Programs (CS215), a Applied Cryptography otpalo u nedostatku vremena (nemam ni za ovo, kasnim sa HW2 za CS215) a i jer me Dave nije impresionirao ovde u Unit1 pa sam tako prelomila (a i verovatnoća mi ne leži, vučem traume iz detinjstva - gledaću da se pripremim nekim kursom, teacher je preporučio ovde neki).odlični predavači + zarazni entuzijazam naročito od Wes-a a i plavušan ne zaostaje. nije čudo što smo se navukle. :)edit: sad vidim Dabovica i Alphonsa - sjajno što se ekipa širi! zanimaće me vaši absolute beginners utisci sa cs101. da pazite na času i radite domaće.edit2: i Indy je tu!e, da: učestvuje li neko na udacity forumima? ja ne stižem uopšte, zvala me prijateljica da se aktiviram, ali samo sam par puta otišla u potrazi za info (HW deadline, kad će certificate). prijateljica mi kaže da ima statistička tema ko je odakle, koliki je raspon godina (kaže od 11 pa ka 70+) i sl prebrojavanja. trebalo bi bar tu da se zapljunemo - go serbia go! :lol: Edited by Lucia
Link to comment

Dobro, bre, kad stižeš da slušaš sve te kurseve? :) Ja odustao od kriptografije na Udacity, nema šanse da stignem, ipak mi je Ng na Courseri sada interesantniji (ispada i da nisam baš sve sa diplomskog zaboravio, a nije loše ni podsetititi se kako se množe matrice :D). Danas bi trebalo da postave Final exam na Game theory, za Praznik rada da odradim to, pa da se posvetim Ngovim matricama.

Link to comment

Harvard, MIT to partner in $60 million initiative to offer free online classes to allhttp://www.boston.com/Boston/metrodesk/2012/05/harvard-mit-partner-million-initiative-offer-free-online-classes-all/mvVGOfdCZqIhVLcVBVUVCJ/index.html

Link to comment

Mislim da ću se provući na Game Theory (70% za prolaz). Mislio da se ozbiljno spremim za Fina exam, ali onda me mrzelo i sve smandrljao za dva sata. Stare studentske navike ne umiru, a i akademski rezultati su tu negde.

Link to comment

I ja sam se prikljucio na 101 (da vidim da li pored organske i tekstilnih materijala imam vremena i za to). Slucajno da neko nema link ka nekom kursu Java/Android bilo sta o programiranju za android platformicu.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Ne znam ima li jos koga da se bori sa Udacitijevim CS101, u tom slucaju bismo mogli da oformimo grupu za podrsku, posto negde potkraj Unit-a 3 postaje bas veselo...http://www.youtube.com/watch?v=TRNyIIrB73Q
Ako je potrebna pomoć, samo reci šta treba razjasniti, i ja ću rado pokušati. Ima na forumu dosta programera, tako da će neko uvek moći da pomogne. Naravno, uz ogradu i molbu da se ne narušava honor code kad su u pitanju domaći i ispit.
Link to comment

Al-Kvarezmi ima li ovaj udacity neku korist za ljude koji su vec studirali to? Mozda bi krenuo na kurs za kriptografiju ali sam u dilemi da li cu nauciti nesto vise od onog sto mi je profa drzao u svom izbornom predmetu o algoritmima na matematickom. Nedostaje mi i vremena a tu je i uticaj neta od 256kbps.edit: imal neki kursic za pravljenje sajtova? Dobro bi mi dosao :)

Edited by Shan Jan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...