Jump to content
IGNORED

Kvalitetno visoko obrazovanje na poklon


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

nije im bas ovde mesto, ali ako nekog zanimaju masteri za novinarstvo, uz stipendije (uglavnom pune), evo:

MA in Diversity and the Media run by the University of Westminster in partnership with the Media Diversity Institute. There are number of scholarships available for students of the MA in Diversity and the Media. These include: 2/ A number of Open Society Foundation and University of Westminster Fee Waiver Scholarships for the MA in Diversity and the Media. These cover up to 100% of tuition fees (currently about £11,000 for non-EU students). Details for these can be found here. 3/ Apart from these scholarships available only for MA in Diversity and the Media students, there are a number of scholarships that all University of Westminster MA students can apply for. Details for these can be found here. In order to be eligible for these, applicants need to have applied and be offered a place to study for the MA in Diversity and the Media ideally before the end of March 2012 and definitely before the scholarship application deadline of 31 May 2012. It is therefore advisable for those interested in a scholarship opportunity to apply for a place in the course some time before the scholarship deadline to enable us to process their application in time. Also, please note that applicants who have not yet obtained an English Language test result (TOEFL/IELTS etc) or who are still working towards the completion of their first degree can apply for a place in the course and if they fulfil all the other criteria they can be offered a place in the course (conditional on the production of the missing test result or final degree). Finally, if you have studied at a University of an English speaking country or a University where English is the sole language of instruction, you can produce an official letter from that institution to that effect instead of an English test result. You can find a link Apply via UKPASS taking you to the online application page here. Once there you need to enter UKPASS code: 046244 | Institution code: W50 in the relevant fields. If you have any difficulties in putting in your application, please contact admissions administrator Claire Wood C.M.Wood1@westminster.ac.uk or if you have any other questions please contact Dr Roza Tsagarousianou tsagarr@westminster.ac.uk
"Journalism in the Digital World".the application process for the new course2012/2013 has started. The deadline for the applications is 7th May 2012.If you would kindly inform the journalists you see fit to apply about thisnew opportunity and refer them to our websitewww.intajour.com<http://www.intajour.com>.All the necessary information, as well as the online application form, canbe found there.Intajour - International Academy of Journalism GmbH|Stubbenhuk 10, 5.Etage | 20459 Hamburg | Germany
Link to comment
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    49

  • Al-Khwarizmi

    22

  • rajka

    17

  • fonTelefon

    15

MITx je lansirao svoj prvi kurs, Circuits & Electronics: https://6002x.mitx.mit.edu/
Kasno se javljam, ali evo jedne pohvale za profesora Ananta Agarwala, slušao sam tamo nekad delove njegovih predavanja iz analogne elektronike - super su, čile je odličan predavač.Zapratih @mymitx i @udacity, za sada samo for the sake of moral support, don't want to half-ass serious stuff... -_-
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ja sam pre par dana završio final na Udacity CS 373. Sam kurs je dosta dobar, ali nekoliko sitnica je pokvarilo ugođaj:

  • Problemi sa ocenjivanjem domaćih (npr. na jednom od prvih domaćih su imali neke bagove pri ocenjivanju koje još uvek nisu uspeli da otklone, na jednom domaćem su prekrojili matematičku definiciju blok-dijagonalne matrice pa nisu priznali odgovor u kom je dijagonalna matrica označena kao blok-dijagonalna, i tome slično).
  • Odluka da se krajnja ocena računa kao max(final, (final+domaći)/2) je prilično obesmislila trud oko domaćih.
  • Final je bio smešno lak, bar upola lakši od prosečnog domaćeg, uz beskonačan broj pokušaja i prihvatanje poslednjeg submitovanog odgovora... pri čemu se pri svakom submitu odmah videlo da li je rezultat tačan ili ne! Što znači da će svi koji su dogurali do final-a imati 100% score ako imaju bar gram mozga, pa su samim tim mogli slobodno i da izbace ocenjivanje.

Sadržaj kursa je mnogo bitniji od sistema ocenjivanja, ali kad su se već potrudili da naprave sve to, čemu obesmišljavanje svega svođenjem Stanford kvaliteta predavanja na Megatrend kredibilitet ocena?! Npr. ovde je sve tehnički dosta bolje nego na AI Class, ali tamo sam bio ponosan na teško zaslužen visok rezultat, iako nisam imao perfect score. Ovde se nakon postignutih 100% osećam kao da nisam postigao nešto vredno pomena. Šteta. Tešim se time da su u beta fazi, ali ako misle da Udacity kurs ima neku vrednost npr. u CV-ju, moraće ozbiljno da promene pristup u ocenjivanju studenata na kursevima.

Link to comment

Ako već niste, overite coursera.org. Ima nekoliko zanimljivih kurseva koji su u toku ili su završeni, a spremaju se i novi. Ja sam na Game theory, pa guram polako. Sprema se i Ng-ov machine learning i još ponešto. Na Udacity sam se prijavio na kriptografiju, probaću da izguram to i završetak GT. Lobiram kod gđe da se prijavi na CS101 na Courseri, ali se ne da.

Link to comment

Da li je neko dobio rezultate za Udacity CS101 Final Exam?Meni već danima izlazi info kako se grading robot zlopati i da će rezultati biti za nekoliko dana. Zbunjuje me što više ni ne vidim da se Final Exam stavke javljaju u mom Course Progress-u (nestadoše!? pre su bili u 'Saved' statusu) a vidim na Discussion forumu da se uveliko hvale rezultatima!? Sad, malo mi glupo ali ja sam na ono poslednje pitanje iz fun&trips Unit7 odgovorila par dana posle FinalExam - da time nisam nekako "poništila" ispit!?Hoću da se hvalim rezultatima a sad ni ispita nema :(Ako je i kod vas tako, utešiće me da sam još u proceduri kod Robota.

Link to comment
Da li je neko dobio rezultate za Udacity CS101 Final Exam?Meni već danima izlazi info kako se grading robot zlopati i da će rezultati biti za nekoliko dana. Zbunjuje me što više ni ne vidim da se Final Exam stavke javljaju u mom Course Progress-u (nestadoše!? pre su bili u 'Saved' statusu) a vidim na Discussion forumu da se uveliko hvale rezultatima!? Sad, malo mi glupo ali ja sam na ono poslednje pitanje iz fun&trips Unit7 odgovorila par dana posle FinalExam - da time nisam nekako "poništila" ispit!?Hoću da se hvalim rezultatima a sad ni ispita nema :(Ako je i kod vas tako, utešiće me da sam još u proceduri kod Robota.
mozes da vidis rezultate ako re-submit-ujes zadatak (jedan po jedan), dobices rezultat i explanation video.
Link to comment
Ja sam pre par dana završio final na Udacity CS 373. Sam kurs je dosta dobar, ali nekoliko sitnica je pokvarilo ugođaj:
  • Problemi sa ocenjivanjem domaćih (npr. na jednom od prvih domaćih su imali neke bagove pri ocenjivanju koje još uvek nisu uspeli da otklone, na jednom domaćem su prekrojili matematičku definiciju blok-dijagonalne matrice pa nisu priznali odgovor u kom je dijagonalna matrica označena kao blok-dijagonalna, i tome slično).
  • Odluka da se krajnja ocena računa kao max(final, (final+domaći)/2) je prilično obesmislila trud oko domaćih.
  • Final je bio smešno lak, bar upola lakši od prosečnog domaćeg, uz beskonačan broj pokušaja i prihvatanje poslednjeg submitovanog odgovora... pri čemu se pri svakom submitu odmah videlo da li je rezultat tačan ili ne! Što znači da će svi koji su dogurali do final-a imati 100% score ako imaju bar gram mozga, pa su samim tim mogli slobodno i da izbace ocenjivanje.

Sadržaj kursa je mnogo bitniji od sistema ocenjivanja, ali kad su se već potrudili da naprave sve to, čemu obesmišljavanje svega svođenjem Stanford kvaliteta predavanja na Megatrend kredibilitet ocena?! Npr. ovde je sve tehnički dosta bolje nego na AI Class, ali tamo sam bio ponosan na teško zaslužen visok rezultat, iako nisam imao perfect score. Ovde se nakon postignutih 100% osećam kao da nisam postigao nešto vredno pomena. Šteta. Tešim se time da su u beta fazi, ali ako misle da Udacity kurs ima neku vrednost npr. u CV-ju, moraće ozbiljno da promene pristup u ocenjivanju studenata na kursevima.

danas je izasao clanak na WSJ, u buducnosti ce omoguciti polaganje ispita u Pearsonovim centrima (isti oni gde se polaza GRE i sl) sirom sveta. pretostavljam da ce onda i sami ispiti biti ozbiljniji.
Link to comment
danas je izasao clanak na WSJ, u buducnosti ce omoguciti polaganje ispita u Pearsonovim centrima (isti oni gde se polaza GRE i sl) sirom sveta. pretostavljam da ce onda i sami ispiti biti ozbiljniji.
Hvala Rajka! Da se ne zagubi evo linka na članak za sve one koje zanimaju motivi i finansijska pozadina Udacity i sličnih poduhvata.edit: izašli rezultati za CS101 - što se niko ne hvali? :) Edited by Lucia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...