Jump to content
IGNORED

Kvalitetno visoko obrazovanje na poklon


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Pa ja ne bih rekla da najbolji naucnici igde drze kurseve na undergrad nivou. Recimo da je verovatnoca mala. Ovo je moj licni utisak, a i ima smisla.A da li su visoko obrazovanje? Dobro pitanje, ali mislim da se ne treba time preterano opterecivati i mislim da ne treba da pokusavamo da ih uglavljujemo u postojece sistematizacije obrazovnih nivoa. Ja ih nekako vise dozivljavam kao samostojece jedinice, gde je svaka jasno definisana, ima odredjene ishode, ocekivanja od polaznika, itd. Neko ce uvodni kurs o genetici i teoriji evolucije doziveti mozda kao srednji skolu, dok ce neko biti student zavrsne godine novinarstva ili tako necega, ali ce kurs doziveti kao izazov. :)Inace, Gautam Kaul je 1 car! :Hail:Ja sam imace retard kada su finansije u pitanju i ovo mi je bila odlicna prilika da nesto naucim a da to bude onako sistematski i po nekoj strukturi. Prijavila sam se za ovaj kurs (Coursera, Introduction to Finance) jer sam zaista htela da me neko natera da sednem, slusam, mislim i radim zadatke. Naravno, samu sebe nikad tako nesto ne bih mogla da nateram, a ovo izgleda radi. Bar za sada.Inace, profa je vrlo zabavan i inspirativan i cini se da stvarno uziva u tome sto radi. Mene je osvojio. :)
Ja sam imao prilike da slusam takvog koji je napravio popularni kurs na uvodnom nivou ali sto puta boljem od njegovih kolega na discovery i NG kanalima ali dzaba kad su studenti retardi cak i na Ivy League njihovi komentari su porazavajuci. pre ces naci u populaciji prosecnih ali znatizeljnih studenata vise onih koji bi cenili takva predavanja i kojima bi vise koristila. uzasno je tesko odabrati nivo i sta je nekoj populaciji studenata potrebno.
Link to comment
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    49

  • Al-Khwarizmi

    22

  • rajka

    17

  • fonTelefon

    15

Mozda kompjuterasi, gde je cursera i najzivlja, mogu da kazu da li par kurseva sa udacity i coursere mogu da odskolucju softverskog inzenjera?
Mozda jednoga dana, danas ne. Ali jesu dobra dopuna. Svojim prvim kursem sam se odusevio. Algoritmi i strukture podataka. Ja sam zbog njih i poceo da se bavim ovim poslom. Principe programiranja su mi bili kako-tako, ali sam onda morao da naucim da programiram u sledecem semestru da bih mogao da pratim ovaj predmet, kojim sam bio odusevljen. Od onda pa do kraja skolovanja mi nisu spomenuli nista slicno, sve dok nisam stigao na prvi intervju za posao. E, tada sam zazalio sto nisam studirao PMF. Sto se courserinog kursa tice - fenomenalno. Odlican predavac, a radi se dosta dublje nego kod nas. Tema kojoj dosta ljudi na faksu prilazi sa cisto teorijske strane, a ovde ti pokazu da postoji razlog zasto bi se neko bavio time. Da sam ga imao pre nekoliko godina, bilo bi life changing experience. Ovako, taj period sam vec ostavio iza sebe, ali sam svejedno naucio ponesto.Drugi je bio HCI i bio mi je razocarenje. Prijavio sam se na njega jer ne znam dovoljno, a treba mi. Medjutim, naucio sam cak i manje nego li iz prvog kursa. Stvari koje se slabo rade na faksu, ali ono prvo sto pokupis kada dodjes na posao.Prijavio sam se na jos 2 u septembru, ali ne znam da li cu ih odslusati do kraja, videcu kako krene. Sve u svemu, OK iskustvo. Veoma zalim sto nije postojalo ovako nesto dok sam studirao.
Link to comment
Ja sam imao prilike da slusam takvog koji je napravio popularni kurs na uvodnom nivou ali sto puta boljem od njegovih kolega na discovery i NG kanalima ali dzaba kad su studenti retardi cak i na Ivy League njihovi komentari su porazavajuci. pre ces naci u populaciji prosecnih ali znatizeljnih studenata vise onih koji bi cenili takva predavanja i kojima bi vise koristila. uzasno je tesko odabrati nivo i sta je nekoj populaciji studenata potrebno.
Mislim da bi se autor ovog teksta donekle slozio sa tobom :)The Trouble With Online Education
Online education is a one-size-fits-all endeavor. It tends to be a monologue and not a real dialogue. The Internet teacher, even one who responds to students via e-mail, can never have the immediacy of contact that the teacher on the scene can, with his sensitivity to unspoken moods and enthusiasms. This is particularly true of online courses for which the lectures are already filmed and in the can. It doesn’t matter who is sitting out there on the Internet watching; the course is what it is.
Iako ne sporim sto Emundson kaze, mislim da je pogrsno jahati na pretpostavci da ovi kursevi pretenduju da zamene "tradicionalno" obrazovanje i, uopste, svodjenje cele price oko on-lajn besplatnog obrazovanja na taj aspekt (ili pak neke druge, al podjednako nesustinske) mi je, u najmanju ruku, neukusno. Edited by Quince
Link to comment
Iako ne sporim sto Emundson kaze, mislim da je pogrsno jahati na pretpostavci da ovi kursevi pretenduju da zamene "tradicionalno" obrazovanje i, uopste, svodjenje cele price oko on-lajn besplatnog obrazovanja na taj aspekt (ili pak neke druge, al podjednako nesustinske) mi je, u najmanju ruku, neukusno.
Tacno tako. I kontam da ljudi ni ne znaju koliko je bitno sto se ovako nesto uopste pojavljuje. Samo se nadam da nece ostati na ovome i da ce porasti. I mislim da ne moze da poraste, mada opet ja sam uvek bio optimista.
Link to comment
  • 2 weeks later...

koliko je kvalitetno i visoko videcemo, ali preslusah par uvodnih za model thinking i skroz mi se dopada...bojim se da ce mi ova orijentisana vise ka mojoj struci delovati neozbiljno... ko zna, mozda se i predomislim :)

Link to comment
Iako ne sporim sto Emundson kaze, mislim da je pogrsno jahati na pretpostavci da ovi kursevi pretenduju da zamene "tradicionalno" obrazovanje
Pa, na neki nacin da, upravo to pretenduju. Evo recimo na FBooku Coursera "spamuje" sa pitanjima tipa "da li ste koristili naše kurseve u dobijanju posla".Inače, to što je taj Edmundson rekao sam ja pisao negde na početku teme, ali niko nije obratio naročitu pažnju. :P
Link to comment

Pogledati i iTunes U. Svega ima :)Ja uzeh da slusam [samo audio ima] Global Geopolitics sa Stanforda, onako, na plazi. A i Udacity CS101, to malo ozbiljnije.

Link to comment
  • 2 weeks later...

meanwhile, on the other side:Teaching to the World From Central New JerseyBy Mitchell Duneier

A few months ago, just as the campus of Princeton University had grown nearly silent after commencement, 40,000 students from 113 countries arrived here via the Internet to take a free course in introductory sociology. The noncredit Princeton offering came about through a collaboration between Coursera, a new venture in online learning, and 16 universities, including my own.When my class was announced last spring, I was both excited and nervous. Unlike computer science and other subjects in which the answers are pretty much the same around the globe, sociology can be very different depending on the country that you come from. As letters and e-mail messages began arriving in anticipation of my course, I wondered how I, an American professor, could relate my subject to people I didn't know from so many different societies....
Link to comment
  • 3 months later...

Da li ima neko s foruma da je radio Udacityjevu kriptografiju? Probao sam sa Courserom, medjutim ispalo je da mora puno da se radi... nije to za mene.Applied Cryptography (CS387)Uradio sam samo CS101 na Udacityju, verovatno bi pre nivoa 3 trebalo da odradim barem jedan CS2...? Ako neko ima preporuke (treba da je bazirano oko programiranja, idealno Python.) Jel ima neko da je radio Programming Languages (CS262)?

Link to comment
Da li ima neko s foruma da je radio Udacityjevu kriptografiju? Probao sam sa Courserom, medjutim ispalo je da mora puno da se radi... nije to za mene.Applied Cryptography (CS387)Uradio sam samo CS101 na Udacityju, verovatno bi pre nivoa 3 trebalo da odradim barem jedan CS2...? Ako neko ima preporuke (treba da je bazirano oko programiranja, idealno Python.) Jel ima neko da je radio Programming Languages (CS262)?
building a web browser (cs262) ti je sa pythonom, kao i algorithms(cs215). cs253 je ranije bio web apps development sa pythonom, ali sada je to building a blog. kriptografiju posjećujem na courseri, ali je zaista prezahtevna.
Link to comment
Da li ima neko s foruma da je radio Udacityjevu kriptografiju? Probao sam sa Courserom, medjutim ispalo je da mora puno da se radi... nije to za mene.Applied Cryptography (CS387)Uradio sam samo CS101 na Udacityju, verovatno bi pre nivoa 3 trebalo da odradim barem jedan CS2...? Ako neko ima preporuke (treba da je bazirano oko programiranja, idealno Python.) Jel ima neko da je radio Programming Languages (CS262)?
EdX ima fantastican MIT-jev kurs, uvod u CS (in python), iako je intro, daleko je rigorozniji od bilo cega sto sam videla na courseri ili udacity-ju.(izgleda nije los faks taj MIT :))
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...