Jump to content
IGNORED

Kvalitetno visoko obrazovanje na poklon


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Mene zanima IT Security studijski program da valja, nesto na nivou specijalisticke diplome ili mastera. Kao ovo ovde, samo da se ne placa. Alternativno, nesto za networking, kao ovo (vec sam pitao za CCNA sertifikaciju, sa pomesanim uspehom... recimo da sam nasao nesto sto je pristupacno, premda ne skroz dzabe).

Edited by Indy
Link to comment
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    49

  • Al-Khwarizmi

    22

  • rajka

    17

  • fonTelefon

    15

jel ide neko na search engine?>sta znaci ako ne uradis domaci u roku? :D
nista, samo ti nece biti ocenjen, ali mozes da ga uradis bilo kad (i odmah proveris da li je tacan, ako su vec objavljeni rezultati)
Link to comment
Mislis usmeni usmeni, ili usmeni u formi pismenog? :)Ja sam, od nekih 40+ ispita, imao samo 3 koja su imala klasicni usmeni deo polaganja.
Znamo, znamo... :)
Iz ovakve prakse su se izrodile i legende o "najtezim" ispitima na ETFu sa kraja/sredine osamdesetih - predmet "Teorija kola", kod 'babe', gde se 'usmeni' deo polagao na oci-u-oci nacin i "Elektronika" sa famoznim Cajom, opet oci-u-oci...
Link to comment
Na ETF-u BU-a, u doba kad sam ja studirao (pocetak devedesetih), od interakcije nije bilo nista.Vecina predavanja je isla po sistemu 'profa/asistent sebi nesto mrmljaju u bradu' a studentarija freneticno pokusava da svaku njihovu rec sto zapise, sto zapamti. Bilo je asistenata-mutanata (pade mi na pamet jedan koji je drzao matematiku, ali da mu ne pominjem ime) koji je spartao po tabli k'o Karl Luis, jedva su ljudi uspevali u sveske da prepisu ono sto je on zvrljao po tabli. Kod tog lika niko NIKADA nije postavio nijedno potpitanje. Zasto?
ne znam da li mislimo na istog, ali ja sam mu postavila pitanje (i to umesno pitanje jer je nekorektno postavio zadatak).secam se odgovora: - aaa, pa ovde i devojke postavljaju pametna pitanja.sa ostatkom teksta se uglavnom slazem, sem sa ovim delom o lab vezbama - one jesu bile obavezne i bilo ih je dosta, bar na mom odseku. edit. tema je odlična, i žalim što moje visoko obrazovanje nije došlo u doba kada sam imala internet i sve ovo na dohvat ruke. ništa ne može da te ubogalji kao loš profesor (sem eventualno lošeg roditelja). Edited by PointTaken
Link to comment

Da malo odmenim Al-Khwarizmi-ja u najavi novih free online kurseva:Na Udacity počinje nekoliko novih kurseva od 16. aprila.Ima ih u spisku na Class Central uz ostale iz drugih izvora (Stanford, MIT) uglavnom iz Computer Science, ali se nadje i Electrical Engineering, Civil Engineering, Entrepreneurship i Medicine.I mene zanima ko sve ide na CS101 i kako vam se čini?Možda bi deo teme koji se odnosi na konkretne kurseve trebalo splitovati sa Društva na neku temu u "Nauka i tehnologija" pdf.Ovako nam se ovde prepliće od početka uopštena diskusija o (društvenom) fenomenu besplatnih online kurseva sa konkretnim postovima (i korisnim linkovima).

Link to comment

pffff.... citam ova prisecanja studenata/studentkinja sa etf-a i prosto mi se place kada pomislim da moj potomak ove skoleske godine puca na etf... ali ok, punoletan je, mlad, prav, pametan i lep pa ce valjda preziveti sve to smile.gif

Edited by Pontijak
Link to comment
Da malo odmenim Al-Khwarizmi-ja u najavi novih free online kurseva:Na Udacity počinje nekoliko novih kurseva od 16. aprila.Ima ih u spisku na Class Central uz ostale iz drugih izvora (Stanford, MIT) uglavnom iz Computer Science, ali se nadje i Electrical Engineering, Civil Engineering, Entrepreneurship i Medicine.I mene zanima ko sve ide na CS101 i kako vam se čini?Možda bi deo teme koji se odnosi na konkretne kurseve trebalo splitovati sa Društva na neku temu u "Nauka i tehnologija" pdf.Ovako nam se ovde prepliće od početka uopštena diskusija o (društvenom) fenomenu besplatnih online kurseva sa konkretnim postovima (i korisnim linkovima).
ja idem, i toliko mi se svidja, da sada planiram da uzmem 7 nedelja samo da radim ova tri 2xx kursa!hvala za ovaj class-central, nisam znala za sajt. Edited by rajka
Link to comment
Ima ih u spisku na Class Central uz ostale iz drugih izvora (Stanford, MIT) uglavnom iz Computer Science, ali se nadje i Electrical Engineering, Civil Engineering, Entrepreneurship i Medicine.
Hvala za Class Central - prati tri trenutno verovatno najbolja izvora online kurseva... a vidim da su nedavno počeli i Caltech.
I mene zanima ko sve ide na CS101 i kako vam se čini?
Ja sam se ipak odlučio za CS373, i mogu reći da je odličan. Pre svega, sama tema je zanimljiva i odlično obrađena. Tehničke "sitnice", poput upotrebe grafičke table umesto papira i hemijske (što je bio slučaj npr. na AI-class) već čine da kurs izgleda preglednije, ozbiljnije i organizovanije. Veoma korisno je to što nakon par dana kače u PDF formatu transkript predavanja sa slikama. Ali najkorisnije za kvalitet nastave je svakako to što su našli način da zadaju programerske zadatke u okviru predavanja i domaćih, koje naravno automatski ocenjuju (doduše tu ima dosta bagova još uvek, ali se prilično trude da ih ispeglaju).CS101 isto planiram da odslušam nekad u budućnosti, ali pre toga mi na red dolazi Ng-ov Machine Learning. Uz posao i ostale stvari u životu, ograničavam se na po jedan kurs u datom trenutku - teško da bih postigao da ih pratim i rešavam domaće za više u paraleli.
Link to comment

Koga zanima (bazicna) obuka za GIS, Harvard ima ovo: http://hcl.harvard.edu/libraries/maps/gis/tutorials.htmlPotreban je uz to ArcGIS program. Studenti i osoblje Harvarda ga dobiju, medjutim ostali moraju da ga nekako kupe.Ima ovde jos neki info za besplatnu obuku:http://gisandscience.com/2010/01/21/free-gis-training-workshops-at-harvard-university-center-for-geographic-analysis/

Edited by Indy
Link to comment

uu bas me zanima

Civil Engineering,
al ne mogu da ih nadjem , gde su? sve je vezano za IT?@yoyogi kakvi su ovo izdajnicki forumi. nema smisla. Edited by prima
Link to comment

Prima, videla sam ovaj u najavi Making Green Buildings tamo na Class Central. Koliko vidim nema Prerequisites, ali neka te to ne odbije ako ti je gradjevinarstvo struka. Ne znam kako je kod njih organizovano ali na Udacity CS101 kursu koji je isto za sve od 7 do 77 godina mi je zabavno i naravno korisno iako je isto bez ikakvih uslova za polaznike.edit:Za class-central sam nedavno saznala od prijateljice koja pohadja i CS101 (Building a Search Engine) i CS373 (Robotic Car - isto ga hvali kao i Al-Khwarizmi) več je prošla je AI-class, prijavila se na sve nove Udacity kurseve.. a uz to radi part-time, završava doktorat (drugi!)... izlazi i druži se sa masom sveta - zmaj žena :)Al-K, ne moraš raditi domaće da bi pohadjao kurs, lepo je Dave objasnio da razume različite motive pa je sasvim OK da samo slušaš predavanja. Možeš to paralelizovati sa nekom drugom aktivnošću, napr. ja peglam.Prijavila sam se na nova tri programerska kursa: CS212 (Design of Computer Programs), CS253 (Building a Blog) i CS262 (Building a Browser). Verovatno ću i CS373 kad se ponovo pojavi (a već je u najavi). Sad razmišlja da uzmem i Applied Cryptography ali opušteno tursitički pa ako stignem sa domaćima ok, ako ne onda samo da slušam ako to stignem.Na CS101 (my first ever online course) sam inicijalno pošla iz radoznalosti: kopkalo me kako zamišljaju da nauče potpune početnike da za 7 sedmica naprave Search Engine. Onda sam videla da će raditi u Python-u pa mi to bio poseban podsticaj za kurs. A onda sam se usput oduševljavala pristupom temi... obožavam američki način. Od ovog unit-a imam dodatni podsticaj da se uozbiljim sa domaćima... i zabavno i korisno. Divim se Udacity i srodnim ekipama na entuzijazmu u pionirskim poduhvatima.edit2: odoh da radim domaći!

Edited by Lucia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...