Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

27 minutes ago, radnik said:

Aha, ovo je metod sličan pripremanju cicvare ili belmuža, gde se umeša kukuruzno brašno u u mleku istopljeni kajmak i sir.

Ovde se dodaje smesa krompira i kukuruznog brašna, što me podseti da mi je momak iz Cg jednom veselom prilkom za šankom u Brodu pričao kako se priprema tučeni kačamak. Meni je bilo toliko smešno da neko tuče krompir da mi je i sad u glavi 100 slika, odnosno 100 metoda koje bi neko mogao da primeni da tuče krompir.  Sve metode razvili smo zajedničkim naporom te vesele večeri i siguran sam da bi ACME mogao da ih realizuje i napravi jedan uspešan komplet.

Link to comment
3 hours ago, ragasto said:

Jel počeo neko da valja poparu po restoranima za recimo 700 dindži? Ako nije, zašto nije?

edit: kad je već kačamak u Durmitoru 440 din...

Jel može Mišelin popara u Beloj reci? Nije 700 ali je 460

  • Wub 1
Link to comment

Jede mi se kacamak sad ,gledao po Youcubu taj smochani i skrompirom.Ima i ona B.Husic sto pravi cicvaru ali sa 200 gr maslaca i Boga pitaj koliko kajmaka ,to cu zaobidji zbog brige za CAC score .

Link to comment
4 hours ago, Filozof manijak said:

nikad nisam razumeo tu opčinjenost mamaljigom, meni to ultra bezukusno

Mora da bude dobro brasno sa vodenice ili makar da su kameni mlinovi i od belog kukuruza.Ovde u Norveskoj je psenicno brasno sa kamenih mlinova jedno 3.4x skuplje od obicnog.Dobar sir i kajmak i eto.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, askeladden said:

Mora da bude dobro brasno sa vodenice ili makar da su kameni mlinovi i od belog kukuruza.

jos ako je od kukuruza 'osmaka' nema boljeg brasna

  • +1 2
Link to comment

kafana medalja aleksinac, totalni spektakl. ambijent, konobar i gosti kao iz 70ih proslog veka. 

 

najbolji govedji repovi koje sam ikad jeo, porcija od 400 grama (x2), uz koje se dobija kupus, cvekla i jos neka salata sa renom, 4 lepinje, pecena ljuta, limunada i pivo, racun 2650 dinara.

 

repovi su 1100 dinara, ali u porciji, koju opusteno mogu da jedu dva coveka, ima barem duplo vise mesa nego kod zokija, pod lozom, a jedno 10 puta vise nego u pasti sa govedjim repom u beloj reci, ukus savrsen. 

neverovatno je kako nas pljackaju bg ugostitelji.

 

  • +1 4
  • Wub 2
  • Hvala 2
Link to comment

Ne sećam se da li sam pominjao kako sam prošao u kafani "Kod Saše" u Knjaževcu prošle godine - prepržolj od 300 grama, čini mi se, pola porcije ovčijih ćevapa (200gr, cela je 400), moravska salata, dve lepinje, kafa, kisela i belo vino - 1.470 dinara.

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...