Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

4 hours ago, booyaka said:

To je takva marketinška besmislica, totalna glupost. Niko ne koristi isti mobilni telefon 7 godina iz prostog razloga jer baterija kalira. Veliko je pitanje da li ga koristi i pet godina.

 

trenutno koristim dva telefona, oba u aprilu 6 godina, obe baterije su sasvim ok

 

iphone 8 i redmi note 9

 

iphone ću uskoro da dobijem nov, ne zato što ovom nešto fali, nego dobijamo neki novi softver u firmi koji ne radi na osmici

Link to comment
8 hours ago, Eleniko said:

jel osto neki ćaomi bednik ovde poput mene

 

što je najgore ostaću i dalje, danas uđem u neko tehno nešto radnju /onu što je sva u roze/ da kupim baterije AA a pogled mi završi na redmi note 13 pro na poniženju za oko 39 hiljada, sad razmišljam o tome

De si brate rođeni. Danas je u Gigatronu 13 pro na akciji za 32000.

Link to comment
6 hours ago, Braća Strugacki said:

 

trenutno koristim dva telefona, oba u aprilu 6 godina, obe baterije su sasvim ok

 

iphone 8 i redmi note 9

 

iphone ću uskoro da dobijem nov, ne zato što ovom nešto fali, nego dobijamo neki novi softver u firmi koji ne radi na osmici

Ti si jedan od retkih. A i to, aplikacije se stalno ažuriraju i stari telefoni sa starim hardverom ne mogu to da isorate valjano.

Link to comment
9 hours ago, Eleniko said:

jel osto neki ćaomi bednik ovde poput mene

 

što je najgore ostaću i dalje, danas uđem u neko tehno nešto radnju /onu što je sva u roze/ da kupim baterije AA a pogled mi završi na redmi note 13 pro na poniženju za oko 39 hiljada, sad razmišljam o tome

 

Ja imam Xiaomi Mi 12 Pro, sve je brutalno, minus baterija. Uteha je što od 0 do 100% ide za 20 minuta. Planiram da ga rutujem i da ubacim malo sređeni ROM sa xiaomi.eu, trebalo bi i bateriju da produži.

 

Mi 13T Pro je sjajan telefon u svakom pogledu, ako ti ne premašuje budžet.

 

11 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

koji je uopšte prosečan rok korišćenja mobilnog telefona?

 

 

navodno u usa 44% se zameni po isteku ugovorne obaveze(2godine)

 

Ja ga koristim dok mi se ne smuči ili dok ne postane neupotrebljivo. Xiaomi Mi 4 sam imao tri godine, Mi 8 sam imao tri i po godine. Gorepomenuti Mi 12 Pro imam skoro dve godine i nemam potrebu da ga menjam, osim ako ne uleti neka varijanta nekog novog novcijatog telefona sa brutalnom kamerom, koja bi mi se finansijski isplatila.

 

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, Mil@n said:

 

Pa brt stare zaostale zalihe, neko kupio pa nije koristio, ko zna, nije baš da je neko čudo. Skoro sam za drugaricu prodao dva starija fona koja je dobila od firme i nije ih takla 2, 3 godine.

na pravo mesto izgleda dolazim za savet :) tinejdžerki bratanici se slomio tel delimično i ja sam rešila da joj kupim novi. Njena želja je počela od Iphone 13 što sam morala da joj objasnim da bi me koštalo skoro cele penzije :D vratila se na izbor br 2 Iphone 11. Kako nemam nikakvo iskustvo sa iphone i generalno mislim da nekome njenih godina iako je uvek objašnjenje  - ali svi imaju , ne treba ništa  ovako skupo jer lome i gube ko mahniti, ima li neko od vas poznavalaca predlog i savet- kako i gde kupiti ovaja 11 polovan, da li se to isplati, ili koji od drugih proizvodjača bi bio  adekvatan a da  cena ne bude pola moje penzije ili cela babina ( kao uslovno taze penzos sad mi je penzija  merna jedinica koštanja   :laugh: Ono što sam gledala kod operatera sa ugovorom na 2 godine je sve šaroliko i jedno grdje od drugog ( za i phone ) svi saveti dobrodošli :)

Link to comment
  • 1 month later...
9 minutes ago, Klara said:

Koliko je bezbedna kupovina mobilnog telefona na ananasu? Ako je neko uzimao kod njih.

Kao kod svih drugih 

Ako je prodavac Spark to je njihova firma i trebalo bi da imaju sigurno na stanju 

Ako ne pošalju garanciju u pisanoj formi ,zahtevaj u mejlu da ti pošalju naknadno 

Nisu baš ažurni kod tih garancija 

 

  • Hvala 1
Link to comment
On 23. 1. 2024. at 0:23, Eleniko said:

jel osto neki ćaomi bednik ovde poput mene

 

Evo ga ovde, Pocophone star 5 godina, jebe me baterija koju moram svakodnevno da punim, inače ne vidim nikakav razlog da ga menjam niti šta bih dobio drugim telefonom osim nove baterije.

Link to comment
4 hours ago, JozoMujica said:

 

Evo ga ovde, Pocophone star 5 godina, jebe me baterija koju moram svakodnevno da punim, inače ne vidim nikakav razlog da ga menjam niti šta bih dobio drugim telefonom osim nove baterije.

+1

Redmi9, 4ipo godine mi pravi društvo

Link to comment
On 23. 1. 2024. at 1:07, I*m with the pilots said:

šest godina

Zamalo pa ovoliko furam Huawei P20 Pro, nakon što sam prije 2 godine dao zamijeniti bateriju koja je nabubrila (kao ovome gospodinu), ni retencija elektrike nije problem.

 

Promijenio operatera prošle godine, i od tada prvi put imam volte & vowifi, iako ih telefon podržava od svoje geneze :laugh:

Link to comment

redmi note 9 od kraja aprila 2018

 

za sada ne vidim nikakve razloge da menjam

 

iphone 8 sam morao da batalim zbog neke firmine aplikacije posle 6 godina, inače je radio sasvim ok, sad su mi kupili 14

Link to comment

ni ja ne bi menjao da mi nisu upadali u more

 

i da poslednji nisam zaboravio u klonji kafane kalenić

 

pa ga je baba sera popalila i za naknadu dostavila svojima na pijaci

Edited by Eleniko
Link to comment

Imam jedno tehnicko pitanje - keva ima 5 godina stari Redmi Note 6. E sad, fon je poceo oooozbiljno da se usporava u zadnjih pola godine i koliko sam video po nekim parametrima problem je CPU koji lako stize do 100% a i kad ne radi nista krece se preko 60%. RAM i storage su ok. Da li je uleteo neki virus ili prosto nove verzije androida sami po sebi jedu toliko resursa na starom mobu? Ne mogu da nadjem neki app koji ce mi detaljno reci koji procesi koriste koliko CPU-a.

 

Ono sto mi je neverovatno je sto ona koristi samo viber/messenger i fon ne moze ni to da izdrzi :blink: Ja imam isto 5 godina star Honor 10 i idalje sve fercera ko da je nov al mozda je sto on ima bolje performanse. Takodje baterija se puni jako sporo, pa razmisljam da nije to mozda razlog i da je mozda zamenim.

 

Neki savet? Mislim kupicu joj novi ako nema pomoci (razmisljao sam o Redmi Note 13 Pro al slusam ako imate bolji predlog) ali mi stvarno ide na zivce da aplikacije koje izgledaju bukvalno isto kao pre 5 godina sada ne mogu da rade na mobu.

 

BTW, lite verzije vibera i messengera su discontinued, surprise, surprise :dry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...