Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Imala sam Asus Zenfone pre ove sad Motorole, a pre Zenfona Sony Xperiu. Sva tri brenda imaju više nego dobre kamere za moje potrebe.

 

Link to comment
13 minutes ago, Valkyrie said:

Imala sam Asus Zenfone pre ove sad Motorole, a pre Zenfona Sony Xperiu. Sva tri brenda imaju više nego dobre kamere za moje potrebe.

 

Tnx for nothing :confused4:

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Meni licno od kamere bitnija dugotrajnost software-a. Sto kaze @Valkyrie meni je isto sasvim dobar i neki mid range.

Ne mora da bude 7 godina major android verzija ali da security bude bar 5 god i da budu aktuelni do 20og u mesecu. :)

 

Tu su Sony, Asus i ostali tanki. Samsung je podigao lestvicu i sad su neretko brzi i od Google.

 

 

Link to comment
20 minutes ago, bags said:

Tu su Sony, Asus i ostali tanki. Samsung je podigao lestvicu i sad su neretko brzi i od Google.

 

Od pixela 8 (ako se ne varam) google obećava 7 godina ažuriranja (osim ako si na to mislio pod "7 godina major android verzija".

 

Edit: i koji sony, zar se oni nisu povukli iz mobilne telefonije?

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment

To je takva marketinška besmislica, totalna glupost. Niko ne koristi isti mobilni telefon 7 godina iz prostog razloga jer baterija kalira. Veliko je pitanje da li ga koristi i pet godina.

  • +1 1
Link to comment

Nije druze... Za Samsung ( A i S serija) je zamena baterije pola dana i kosta 99 eur. Nije kao originalna ali rutinski izdrzi celi dan normalne upotrebe.

Verovatno ima i jeftinije kod ovih raznih servisa. 

 

Pogledaj i IPhone. U mom okruzenju ogroman broj ljudi ima 11 ili 12. To ti je skoro 5 godina.

 

Vec 4,5 god tehnologija pametnih telefona skroz stagnira. Na hw strani se ide cak unazad. Cesto novi model nema nesto sto je imao prethodni. Uglavnom se popravljaju na software strani (vise AI, bolji post processing slike, sve veca zavisnost od obrade na serveru)

 

Ja sam danas kupovao tiganj za palacinke i bio stand sa S24 Ultra u Mediamarktu. U poredjenju sa mojim A52 (imam 1 TB sd karticu) sve je brze i bolje (najvise portret kamera i svetlost ekrana) ali nije sad ni da ima duplo bolje performanse. Najsmesnije je sto imaju neku akciju gde ja njima dam svoj telefon, doplatim 1400 EUR i dobijem 512 GB model. :isuse:

Link to comment

koji je uopšte prosečan rok korišćenja mobilnog telefona?

 

 

navodno u usa 44% se zameni po isteku ugovorne obaveze(2godine)

Link to comment
2 hours ago, Mil@n said:

Edit: i koji sony, zar se oni nisu povukli iz mobilne telefonije?

Sony ne zna da napravi telefon za prosečnu raju . 

Imaju budžetsku varijantu Sony  10 ali za tih 350 -400 evra ono što nudi je žalosno osim baterije i dizajna

Sony  1 i Sony 5 su vrhunski i skupi telefoni .Em što su skupi i teško se nabavljaju ,podrška klimava .Al su prave mutimedijalne mašine 

 

Ja i dalje vozim Sony xz2 compact model iz 2018 ,koji naravski nisam kupio u to vreme nego polovan preko kp 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, ToniAdams said:

A ok, al to bih ja onda nazvao nekorišćen a ne nov

 

za to postoji generički termin - NIB

 

new in box, mož da bude proizvedena stvar pre 50 godina i svakako mora biti van aktuelne ponude

 

 

Link to comment

jel osto neki ćaomi bednik ovde poput mene

 

što je najgore ostaću i dalje, danas uđem u neko tehno nešto radnju /onu što je sva u roze/ da kupim baterije AA a pogled mi završi na redmi note 13 pro na poniženju za oko 39 hiljada, sad razmišljam o tome

Link to comment
3 hours ago, booyaka said:

Veliko je pitanje da li ga koristi i pet godina.

 

Moj Google Nexus 5X je radio dobro pet godina a onda se od jednom kamera malo zabagovala (decembar 2021.) i usporio je. Baterija mu još uvek radi, obrisala sam skoro sve sa fona i ostavila ga detetu da fotka njime. Muževljev Nexus 6 je bio dobar oko šest godina, dok nije fatalno pao.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...