Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Naravno da nismo, čak ni u najavama da je big blow sa kojim odlazi Matt Dillon iz Šmajlanovog univerzuma posle Naoružanog Nimrod Antala u prethodnoj epizodi nismo ni najavljivali. Nismo ništa bojili u crno, daleko bilo...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Odgledao [jedva] jednu epizodu sense8 - ne secam se da sam nesto losije skoro gledao :D

 

Cak i losa gluma/dijalozi u Dark Matter nije onako tragicno...

Link to comment

Ne citaj predhodne strane onda , nismo spojlerisali™ !

Hahaha! Nema problema, i onako nisam posecivao topik od mog posta a prethodne nisam ni hteo mnogo da citam zbog spoilera, u medjuvremenu sam odgledao sezonu, jako jako mocna serija!

Sad imam par pitanja: posto je serija radjena po knjizi, je l je cela knjiga obradjena u prvoj sezoni? Zavrsava se isto kao i ova sezona? Ako je tako, je l su autori serije pominjali da li ce dalje da snimaju, da nadogradjuju svoju pricu na primer, ili je to to?

Edited by Staklena Brada
Link to comment

Gledao sinoc 2 epizode WP-a, strasno dobra serija!

Gledaj posle "stotku", tj. The 100

 

ima sličnosti sa WP ali u epizodama koje će doći kasnije,

prva sezona, pa i druga,  ima sličnosti i sa Lost-om (prve 3 sezone)

 

kakvih sve ima ova serija nije loša; ideja, priča, kostimi, zaplet, preokreti.... naravno ima i naive koliko i u svim serijama  :)

 

što kaže @Lrd, za nasilje koje čine tinejdžeri ovoj seriji bi trebalo dodeliti status 18+ a vreme prikazivanja između 07h-09h tad valjda balavurdija od 12 do 18 sigurno pajki

 

uslovno vredi gledati

Link to comment

Gledaj posle "stotku", tj. The 100

 

ima sličnosti sa WP ali u epizodama koje će doći kasnije,

prva sezona, pa i druga,  ima sličnosti i sa Lost-om (prve 3 sezone)

 

kakvih sve ima ova serija nije loša; ideja, priča, kostimi, zaplet, preokreti.... naravno ima i naive koliko i u svim serijama  :)

 

što kaže @Lrd, za nasilje koje čine tinejdžeri ovoj seriji bi trebalo dodeliti status 18+ a vreme prikazivanja između 07h-09h tad valjda balavurdija od 12 do 18 sigurno pajki

 

uslovno vredi gledati

e, video sam reklame, jel nije ono kao malo decje?

isplati se gledati?

Link to comment

Jeste, vuče u početku da će biti skroz "dečja" serija, posle se radnja odvija tako da daje smisao što je početni fokus krenuo sa tinejdžerima. Mada po mom ukusu malo ga preterali do kraja druge sezone dajući tinejdžerima ključne glavne role. Serija mi zanimljiva što dodirnula neke pikantne filozofske detalje opstanka.

 

Krenulo slično kao Elysium, jer planetu Zemlju pre ~100 godina zahvatio totalni nuklearni rat, izabrani sretnici pobegli na svemirsku stanicu. Posle 100 godina nova generacija shvatila da im toliko stara oprema i stanica "Arka" propada, a zbog prenaseljenosti nemaju još dugo života tu. Da bi se proredili uveli kazne u vidu izbacivanja u svemir za neke relativno sitne prekršaje koje nisu dovoljne i onda se glavonje odlučuju da banuju maloletnike iz pritvora, jer za njih nema smrtne kazne do 18 godine. Odlučuju da njih 100 šatlom pošalju na zemlju, a pretpostavljaju da je radioaktivnost podnošljiva, prate ih preko narukvica koje emituju bio parametre o zdravstvenim promenama. Poslali ih kao očajnički eksperiment umesto banovanja u svemir sa idejom da ako prežive onda svi sa Arke da se spuste za njima na zemlju. I onda se radnja odvija....  pa ima svačega što dole na zemlji što gore na stanici.

 

Dve sezone završene, treća najvljena za 2016.

 

Cenim da bi serija trebalo da bude zanimljiva onima kojima su dopadljive tematike postapokaliptičnog sveta.

Link to comment

Zavrsio se Falling skies! \o/

..jbt tolika sam paljevina na vanelijene da sam ja ovo odgledao od pocetka do kraja.. bilo je tesko, napeto.. ali sam izdrzao :D


ima li neko predlog za neku seriju sa vanelijenima, ali da je dobra?

ili bolje da gledam WP ili Penny Dreadful?

Link to comment

Zavrsio se Falling skies! \o/

 

..jbt tolika sam paljevina na vanelijene da sam ja ovo odgledao od pocetka do kraja.. bilo je tesko, napeto.. ali sam izdrzao :D

 

 

ima li neko predlog za neku seriju sa vanelijenima, ali da je dobra?

 

ili bolje da gledam WP ili Penny Dreadful?

 

les revenants :fantom:

Edited by ToniAdams
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...