Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

  • 4 months later...

Ne znam gde bih pisao, pa ajd ovde. Zbindžah par serija sličnih afiniteta, uglavnom su SF sa dozama misterije, intrige i jakim distopijskim okruženjem, a i sve ih nekako karakteriše šablonska naracija u kojoj ti ispočetka ništa nije jasno, a posle sklapaš mozaik na po kašičicu kako sezona odmiče. Idemo redom, po nivou kakvoćetm

 

Severance, fckin remek delo, baš dobra serija, radi te na toliko puno nivoa, i na onom bazičnom i radoznalom, u smislu šta se ovde koj vrag dešava, i na nekom metaforičkom i filozofskom. Uglavnom su me epizode ostavljale na kraju zamišljenog, a to volem, osim poslednje koja je odlična, pruža neke odgovore, ali te i secne ozbiljnim cliffhangerom. Željno iščekujem drugu sezonu, cenim da će koncept morati da se izmeni iz korena, više neće moći da bude kuća-poso-poso-kuća dinamika, ulaze drugi igrači i faktori u igru. Stoga se nadam da je neće zeznuti i da imaju jasnu sliku kuda i koliko dugo ovo treba da ide.

Inače, kao još jedan pokazatelj odličnosti ove serije, Rick&Morty je napravio parodiju na tematiku u svojoj epizodi Night Family.

 

Silo, ova kreće maestralno, dobra doza misterije se uspostavlja već u prvoj epizodi, plus Rashida Jones :heart: (fun fact - jedina glumica koja je igrala stalnog lika u dve najbolje kancelarijske serije ikada). Dinamika mi se svidela, nekako si u svakoj epizodi dobio parčence slagalice, pa čak i ako je bila dosadna (a bilo ih je par sredinom sezone), nečime si zadovoljen. Bilo je poređenja sa Snowpiercerom, ja nikad nisam mogao da progutam koncept voza koji neprestano ide (iako kapiram metaforu), ovde mi je to bolje postavljeno, nemam velikih problema sa idejom silosa i klasnom podelom unutar njega. Kraj je baš dobar, otprilike me tera da uzmem da pročitam knjige, no opet, to će mi pokvariti užitak serije, pa nisam još siguran da li ću. 

 

Peripheral, takođe kreće jako, prve dve epizode prolete, no onda gradaciono postaje sve lošije iz epizode u epizodu. Puno praznog hoda, puno nekih sporednih likova bez jasne uloge i svrhe (pretpostavljam da ih spremaju za drugu sezonu?), puno upitnih motivacija nekih drugih likova. Kraj je sramno loš, osam epizoda ti gledaš tu neke prevrate da bi razrešenje bilo to što Alita Battle Angel upada u neki hangar, ubija 3-4 nindža stopala i razbija sat. Daj jbt. Vidim da je bilo nejasnoća oko samog epiloga, kako sam ja razumeo, ona je napravila još jedan stub, paralelan svom vremenu, za koji ćelava crnkinja ne zna da postoji. Tako da tehnički nastaju dve Alite, jedna biva ovekovečena metkom visokokalibarskog profila i tu joj je kraj, a ova druga se vraća u budućnost kod onog čika-teta detektiva da nastavi da spletkari. Zašto tim ljudima u budućnosti treba robot iz prošlosti da im rešava probleme iz beyond me, no moram priznati da mi se postapokaliptični London dosta svideo, a i trijumvirat nauke, policije i aristokratije.

Možda se poprave u drugoj sezoni.

 

Twisted Metal, ovo je toliko loš treš da je zapravo bilo zabavno, no imalo je potencijala da bude još bolje. Jasno je da ne očekujem ništa inteligentno od serije rađene po gore igrici, ali neke stvari su baš omašili, recimo pola epizoda je dosadno i prazno, a glavni likovi imaju nula hemije između sebe. Ja sam ubeđen da je ova uloga pisana za Will Smitha (sve, po mimici, načinu ponašanja, replikama), ali je on bio ili preskup ili cancellovan pa ga je zamenio prvi sledeći crnja koji je danas popularan, a on to ne ume da iznese. Rosa iz B99 igra, pa opet Rosu, nadrkana i ljuta na svet, ali u potpuno drugom okruženju, pa njena nadrkanost nije ekstrem koji štrči, a onda nije zabavno. 

Neki kečer glumi Slatkozubogtm klovna, a glas mu daje Will Arnet, i taj lik je highlight serije, svaka scena sa njim je gotivna, uz dosta lošeg i jeftinog humora.

Kraj obećava jaku drugu sezonu, nešto u stilu Mad Max meets Death Race 2000, gledaće se.

  • +1 1
  • Hvala 6
Link to comment

Ne mogu da nađem mesto gde bih postovao, pa ajde ovde da pitam...

Počeo sam da gledam Ahsoku i na samom početku kaže da je radnja smeštena u post - imperial. Nija mi jasno sad, zar nije nju uvoštio Vejder?

Link to comment

Mislim da sam rešio da ne gledam više SW posle prve epizode Ahsoke. Lljudi ne umiru od ubodne rane lajtsejberom više. Jeste uvek bio za decu i omladinu ali ovo je sada i devetogodišnjacima non-believable. 

  • +1 1
Link to comment
51 minutes ago, Medusa_trip said:

Ne mogu da nađem mesto gde bih postovao, pa ajde ovde da pitam...

Počeo sam da gledam Ahsoku i na samom početku kaže da je radnja smeštena u post - imperial. Nija mi jasno sad, zar nije nju uvoštio Vejder?

Nisi pažljivo odgledao Rebelse. U 4.sezoni  Ezra uđe u Džedaj hram , šeta između vremena i prostora i izvuče Asoku pre Vejderovog smrtonosnog udarca. ;)

 

Inače, o SW se piše na filmu. I o filmovima i o serijama.

Edited by Arkadija
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
On 26. 8. 2023. at 11:26, goofs said:

 

 

Twisted Metal, ovo je toliko loš treš da je zapravo bilo zabavno, no imalo je potencijala da bude još bolje. Jasno je da ne očekujem ništa inteligentno od serije rađene po gore igrici, ali neke stvari su baš omašili, recimo pola epizoda je dosadno i prazno, a glavni likovi imaju nula hemije između sebe. Ja sam ubeđen da je ova uloga pisana za Will Smitha (sve, po mimici, načinu ponašanja, replikama), ali je on bio ili preskup ili cancellovan pa ga je zamenio prvi sledeći crnja koji je danas popularan, a on to ne ume da iznese. Rosa iz B99 igra, pa opet Rosu, nadrkana i ljuta na svet, ali u potpuno drugom okruženju, pa njena nadrkanost nije ekstrem koji štrči, a onda nije zabavno. 

Neki kečer glumi Slatkozubogtm klovna, a glas mu daje Will Arnet, i taj lik je highlight serije, svaka scena sa njim je gotivna, uz dosta lošeg i jeftinog humora.

Kraj obećava jaku drugu sezonu, nešto u stilu Mad Max meets Death Race 2000, gledaće se.

 

 

 

Uuuu, legendarna igrica. Moram ovo da gledam :D

  • +1 1
Link to comment
  • 6 months later...

Francusska Missions. Ljudi sleću na Mars i tamo nađu sovjetskog kosmonauta koji je poginuo pre 50 godina. Meni super za sada.

  • Hvala 3
Link to comment
20 hours ago, nautilus said:

Francusska Missions. Ljudi sleću na Mars i tamo nađu sovjetskog kosmonauta koji je poginuo pre 50 godina. Meni super za sada.

 

De ovo gledaš*

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...