Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Zbindžovao prvu sezonu Sarah Connor Chronicles, koju sam originalno gledao još u kameno doba kad su se serije gledale na TV-u. I dalje je etalon za kvalitetan SF TV treš. Skoro da deluje lako da od one imbecilne franšize napraviš nešto zabavno, ali svaka im čast kako su to uspeli. (Vidim da isti čovek koji je to pisao radi i Avatar 2... mada sumnjam da tu može išta da se izvuče, nadljudski napor bi bio potreban.)

 

Summer Glau i Lena Headey su toliko harizmatične da sam spreman i muža od Megan Fox da im oprostim. Još se nije pojavila fenomenalna Shirley Manson, moram i drugu sezonu da skinem...

 

Link to comment

Zbindžovao prvu sezonu Sarah Connor Chronicles, koju sam originalno gledao još u kameno doba kad su se serije gledale na TV-u. I dalje je etalon za kvalitetan SF TV treš. Skoro da deluje lako da od one imbecilne franšize napraviš nešto zabavno, ali svaka im čast kako su to uspeli. (Vidim da isti čovek koji je to pisao radi i Avatar 2... mada sumnjam da tu može išta da se izvuče, nadljudski napor bi bio potreban.)

 

Summer Glau i Lena Headey su toliko harizmatične da sam spreman i muža od Megan Fox da im oprostim. Još se nije pojavila fenomenalna Shirley Manson, moram i drugu sezonu da skinem...

 

 

Pretpostavljam da je to izdanje koje se vrti po svim knjižarama, tako da znaš da je možda nekoliko epizoda druge sezone falično, da ne kažem nepostojeće. Inače, ostalo se slažem.

 

 

edit: Wayward Pines postaje sve idiotskiji, u onom njegovom fazonu. Mislim da je fizički nemoguće da Šjamalamanamanan snimi išta dobro.

Edited by Lrd
Link to comment

Pretpostavljam da je to izdanje koje se vrti po svim knjižarama, tako da znaš da je možda nekoliko epizoda druge sezone falično, da ne kažem nepostojeće. Inače, ostalo se slažem.

 

E jebiga sad, nisam video ništa na tu temu u komentarima, valjda je OK torrent. 

 

Zaboravio sam da pomenem da su čak i akcione scene dobro snimljene u "more with less" stilu. Ona u finalu kad FBI upada terminatoru na gajbu, prikazana iz perspektive bazena u prizemlju u kog ovaj baca jednog po jednog agenta dok Johnny Cash zapevava nekakve biblijske reference? Savršeno. 

 

Šteta što nisu imali HBO budget, mogli su umesto toga da snime kako iz Winterfela neobjašnjivo hrli 350,000 CGI FBI agenata na konjima i satire pešadiju T-5T4NN1584R4TH30N modela, sve na veštačkom snegu dubinie pola inča.

Link to comment

 

 

edit: Wayward Pines postaje sve idiotskiji, u onom njegovom fazonu. Mislim da je fizički nemoguće da Šjamalamanamanan snimi išta dobro.

Zar nije neko napisao da se menjaju reziseri skoro u svakoj epizodi (scenario valjda ide po knjizi)? Ne znam ,meni ovo i dalje zanimljivo, svidja mi se u kom smeru ide rasplet ...

Link to comment

ja odgledah 4 epizode Zoo-a

 

I dalje ne mogu da odlučim da li je sranje ili nije - s jedne strane mi ima onaj Strain ogavni šmek galimatijasa ideja,  a sa druge strane ima tu neku intrigu koja te tera da gledaš- 

Link to comment

Zadnja epizoda vejvard Pajnsa mozda i najbolja u celom serijalu ... Sve u svemu, na kraju nisam bio razocaran serijom, sta vise preporucujem je  :D

Link to comment

Zadnja epizoda vejvard Pajnsa mozda i najbolja u celom serijalu ... Sve u svemu, na kraju nisam bio razocaran serijom,

 

manje više, isto.

Link to comment

odgledao 6 epizoda humansa

zadovoljan

ne mogu da se setim da li je bilo nekog boljeg sf-a u poslednjih par godina

almost human? :)

 

 

i dalje mislim da je pajns eksperiment... i da je sadasnje vreme. taj klinac iz pajnsa i ona mala kcer izz rej donovana ko brat i sestra, preskacem scene sa njima. i onu pevacicu lordes...

Link to comment

almost human? :)

 

 

i dalje mislim da je pajns eksperiment... i da je sadasnje vreme. taj klinac iz pajnsa i ona mala kcer izz rej donovana ko brat i sestra, preskacem scene sa njima. i onu pevacicu lordes...

humans

 

a vejvard pajns nije eksperiment 

zavrsila se serija...isto kao i u knjigama...buducnos'

Link to comment

nisam znala da ima knjiga.. pa sta nece biti nastavak?!

 

pa kako onda se objasnjava pocetak serije dok je on radio za ciu pa nestao, a onda zena mu odlazi kod sefa koji se susrece sa piltridzom??? sta ... ovaj krstari tamo vamo bez problema ?

Edited by mustang
Link to comment

Zadnja epizoda vejvard Pajnsa mozda i najbolja u celom serijalu ... Sve u svemu, na kraju nisam bio razocaran serijom, sta vise preporucujem je  :D

 

samo nisam 100% siguran da će da se nastavi...

Link to comment

Gledanost je bila dobra. ali je originalni scenario po knjizi je zavrsen, na brzinu smisljati celu jednu sezonu je osudjeno na debakl ...
 
@Mustang

David Pilcher je sve pripremio u proslosti (sad dal u saradnji sa vladom ili ne, nisam bas siguran)...Odgledala si do kraja seriju ?

 

Edited by Geo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...