Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

jesam. sinoc je bila posladnja

 

zasto onda sef cia nije otisao sa njima? ili jos neke vaznije licnosti?

Edited by mustang
Link to comment

On nije eligible za WP buduću populaciju.

 

Preglup kraj. Ona djeca savladala onoliko obezbedjenje i Kejtinu i Terezinu grupu sa onolikim naoružanjem. Baš. Plus, najčudnije, zašto ubijanje onih koji hoće da odu? Ko sad hoće da ode kad svi znaju koja je situacija u okolini.

 

Žao mi je. U srcu sam navijala da je ovo Pilčerova power driven konstrukcija da zavara narod i da su pravi ljudi i dalje živi. :-/

Link to comment

Meni je najveći problem u WP, premisa da " odrasli ne mogu da se nose sa činjenicom da je ljudska vrsta evoluirala u neke divljake , i da je civilizacija nestala", ali zato mladi kojima je ispran mozak nekom instant naci psihologijim to savršeno mogu.

Pilćer je nasumice odabrao hiljde ljudi koji nisu ni želeli ni znali da su odabrani, i koji treba da reprezentuju tipičan američki gradić, izložio ih neobjašnjivoj paranoji, bezuslovnoj poslušnosti i prisilnim brakovima da bi se igrao " ja pravim novu civilizaciju", a sa druge strane ima stotine, možda i hiljade dobrovoljaca koji su svesno odabrali da dođu u tu budućnost i budu tehnička podrška. To mi je potpuno glupo, jer svi ti propovednici sudnjeg dana, bez problema mogu da nakupe hiljade sledbenika, pa onda kidnapovanje nasumičnih ljudi, koji nemaju nikakva posebna znanja i veštine potrebne za obnovu civilizacije deluje monstruozno.

Takođe, neverovatno je da je nekoliko desetina tinejdžera savladalo sve one ljude, uključujući i sekjuritije i tehničko osoblje i roditelje i naoružanu agentkinju FBI-a i tako.

 

Mada, nije bilo nezanimljivo.

Link to comment

glupo je pre svega to što su prilikom odmrzavanja jednog po jednog mogli da upućuju u to šta se dogodilo i kakava je situacija

 

a da ne govorim o ovome što je Arkadija rekla, o dobrovoljcima i sledbenicima

 

ali je svakako zabavno iako znam da ne može da ne postane sranje ako se nastavi, pošto je M. Najt Šalabajzer tu glavni

Link to comment

serija je zavrsena, nema nastavka

ispricali su sve sto je bilo u knjigama i nema predloska za nove epizode

i nikakvog setanja tamo-vamo nije bilo

to sa ciom se desavalo u 2014, a wayward pines je 2000 godina kasnije

pilcher je imao svoju sektu koja ga je pratila, a ostatak populacije je nasilno kidnapovao i bacio u hibernaciju

vaznih licnosti nema posto je poenta da je pilcher glavni i on se igra boga i kreira civilizaciju

 

druge nelogicnosti koje ste naveli naravno stoje

Edited by djuras
Link to comment

jesam. sinoc je bila posladnja

 

zasto onda sef cia nije otisao sa njima? ili jos neke vaznije licnosti?

 

Zasto bi sef CIA, napustio svoj stvaran zivot i ostatak proveo u nekom nakaradnom karantinu ? I koji ce q pilcheru opasan i namazan lik u svetu u kojem on vlada ?

On nije eligible za WP buduću populaciju.

 

Preglup kraj. Ona djeca savladala onoliko obezbedjenje i Kejtinu i Terezinu grupu sa onolikim naoružanjem. Baš. Plus, najčudnije, zašto ubijanje onih koji hoće da odu? Ko sad hoće da ode kad svi znaju koja je situacija u okolini.

 

Žao mi je. U srcu sam navijala da je ovo Pilčerova power driven konstrukcija da zavara narod i da su pravi ljudi i dalje živi. :-/

Pa deca su imala dosta naouruzanja u barci, mozda jednostavno stariji nisu ocekivali da su deca toliko zastranila i ovi ih iznenadili ... 

Nego ti meni reci, na koga te podseca(lik+osobine) iz svakodnevnoh zivota Pilicher ?  :D

 

Meni je najveći problem u WP, premisa da " odrasli ne mogu da se nose sa činjenicom da je ljudska vrsta evoluirala u neke divljake , i da je civilizacija nestala", ali zato mladi kojima je ispran mozak nekom instant naci psihologijim to savršeno mogu.

Pilćer je nasumice odabrao hiljde ljudi koji nisu ni želeli ni znali da su odabrani, i koji treba da reprezentuju tipičan američki gradić, izložio ih neobjašnjivoj paranoji, bezuslovnoj poslušnosti i prisilnim brakovima da bi se igrao " ja pravim novu civilizaciju", a sa druge strane ima stotine, možda i hiljade dobrovoljaca koji su svesno odabrali da dođu u tu budućnost i budu tehnička podrška. To mi je potpuno glupo, jer svi ti propovednici sudnjeg dana, bez problema mogu da nakupe hiljade sledbenika, pa onda kidnapovanje nasumičnih ljudi, koji nemaju nikakva posebna znanja i veštine potrebne za obnovu civilizacije deluje monstruozno.

Takođe, neverovatno je da je nekoliko desetina tinejdžera savladalo sve one ljude, uključujući i sekjuritije i tehničko osoblje i roditelje i naoružanu agentkinju FBI-a i tako.

 

Mada, nije bilo nezanimljivo.

Pa nije premisa, prvi pokusaj je bio da svi sve znaju i dovelo je do opseteg haosa i apatije ... , pa su odlucili  da u sledecem pokusaju ne govore starijima.

Mislim da nije lako naci u zaludjenicima, odlicne primerke u skoro svim oblastima zivora (+plus sto nije imao mnogo svog vremena na raspolaganju) ...

 

p.s. Zasto se ne spojlerise ?

Edited by Geo
Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...