Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Ne znam ni sta pisem :isuse: Pa ok je sto ih je bilo malo al koja je sad pa to poenta - ako vas je malo sansa je da ce te najebati? Men se cini da je poenta budimo deca cveca i volimo se.

Link to comment
Misliš na Firefly?
Da. Super mi je po mnogo osnova, naucno-tehnoloskom realizmu neobicnom za zanr, humoru, orginalnim likovima (Jayne je najveci car, sa onom njegovom kapicom), po konceptu americko-kineske kulturne sinteze, po ludackom spajanju vesterna i naucne fantastike, ma po svemu.
Link to comment

hvala! nakon odustajanja od "Defying Gravity" tražim nešto drugo, a za Ff sam već pre nekog vremena dobio sasvim solidnu preporuku što će, u kombinaciji sa ovim što si napisao biti sasvim dovoljno :)

Link to comment
Završila ceo Defying Gravity. Od mene čista 10, za priču, za kvalitet produkcije. Na žalost, taj ABC nikada ništa ne dovede do kraja, pa su i ovo ispustili iz ruku. Serija je imala sav potencijal da poprimi epske dimenzije, i da nas povede na neviđeno putovanje po Sunčevom sistemu.
Završio i ja ceo Defying Gravity. Od mene jedna klimava trojka, za trud i ambiciju. Na žalost, napravili su romcom u svemiru, sa nepodnošljivim religijskim biasom, sa milion već viđenih podzapleta (jebale ih bebe i tragedija abortusa!), sa nepodnošljivom naracijom uz muziku na početku i kraju svake epizode (Gray's Anatony in spaaace).Naravno, mrzi me i da ulazim u tehničke detalje kao što su gravitaciona odela od nano-vlakana :isuse:, gravitacioni sprej za kosu iste namene :isuse:, savršeno osvetljena lica astronauta u skafanderu u mrklom mraku :isuse:, i real-time komunikacija sa Zemljom iz orbite Venere (umesto sa kašnjenjem od ~2.5 minuta) :isuse:
Link to comment

Firefly je odlilčan. Morena Baccarin je takvo srculence :wub:Nakon odgledanih sedam sezona Džejnvejke,pravo je uživanje pratiti malo posadu i kapetana koji probleme rešavaju silom, pesnicama i pištoljima, a ne tamo nekom diplomatijom uz poštovanje propisa Zvezdane Flote :D

Link to comment
Pola sezone, ako ćemo pravo, i da, savršena serija. Možda baš zato što je toliko kratko trajala.
Definitivno jak argument. Meni ubedljivo najjača humoristička serija ikada je trajala samo 12 epizoda i siguran sam da je to jedan od osnovnih razloga zašto mi jeste najjača. Taj element "kratkoće" trajanja vrlo često bude presudan da neke negativne stvari ne isplivaju na površinu.
Link to comment

Pa da, pogledaj samo BSG, slava im udarila u glavu, želeli su da ubace sve i svašta u priču, da budu kritičari političkog sistema, da ubace različite religije, pa mistifikovali svašta, izmišljali istoriju, i još pokušavali da daju dovoljno akcije i šta sve ne, i preteraše ga. Prva sezona odlična, ostale, so so.To što je firefly kratko trajao, posebno zato što su znali da su ukinuti pre završetka snimanja im je pomoglo da se usresrede na glavne tačke svoje priče, i taj film kojim su kondenzovali glavni pravac priče u sat i po isto nije loš, mada bi bilo bolje da su za baš tu i takvu priču imali još 12 epizoda i lepo sve završe i zaokruže u jednoj sezoni ali da se pamti, tu su ovi iz foxa ispali baš kratkovidi.Volim kako to počesto rade japanci u anime serijama, predviđeno da traje toliko i to je to, odmah u startu kaže 1 od 13 ep, biće samo toliko, ispričali smo šta smo hteli kako smo hteli i kraj.BTW, Evangelion 3.0 isplivao, cam, tako da ne vredi još skidati ali da znate, očekuje se dvd-rip u sledećim mesecima, jedva čekam :)

Link to comment

Apropo Firefly koji je imao sreće što je rano skinut sa repertoara i što je okončan razumnim kompromisom u vidu celovečernjeg filma, čudno je to što za razne američke serije čovek poželi da traju kraće, a žali što se neke britanske nisu odužile.Survivors, koji nema nikakve veze sa Fireflyjem, nesrećno je okončan taman kada je počinjao pokazivati znake kvalitetnog ludila - recimo, četvrta epizoda druge sezone, radio je neki Jimmy Gardner (vidim kreator nekog Stanton Blues - valja li to što?)Šteta za Survivors. Ta priča o nekolicini preživelih nakon smrtonosnog virusa nastalog sintezom napora velikih korporacija i Kine, koja pokušava da preživi uprkos opasnosti od daljih mutacija društvenih uređenja i virusa, imala je potencijal da se razvije u totalni cirkus potonjih sezona u rangu jednih Loših devojaka. Avaj, čovek može samo da nagađa...

Link to comment
Kakav je secer Kristina Hendriks u Firefly jab to odma zenio!Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
у баки, Кристинче, скидам је одма
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...