Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Ma razumes sta hocu reci...zamisli da neki Mardokov kanal producira distopijsku SF seriju. <span style='font-size: 14px;'>Mi smo navikli da zamisljamo buducnost kao liberalni pakao: sve je belo, uredjeno, nuklearne porodice gaje svoju indigo decu, korporacije i drzave su se stopile u jedno, ljude kloniraju tako da svi budu isti. E zamisli sve suprotno od toga.
Ovo je potpuni of, ali moram, jebi ga. Naravno da sam te razumeo samo sam se malo zakačio za te političke smernice "desno", "levo", "liberalno", jer ili ih ja više uopšte ne kapiram ili se oni uvek pogrešno koriste.Konkretno, baš sam neki dan do temelja diskutovao sa svojim prijateljem ekstremnim desničarem, koji je isti kao i svi deničari u mojoj okolini: teška ezoterija, masivno teoretisanje i samo filozofija. Svi oni sve znaju o atlantiđanima i vodenim i kopnenim principima i kako se duh prenosi u rasi koja mora da čuva i sebe svoj duh i svoju kulturu i blabla...ali nijedan od njih nije gadljiv na golotinju, svima su puna usta slobode, a, bogami, i svi od reda nemaju ništa protiv pedera, mada će neki od njih da naglase da to nema budućnost i blabla.Dobro, možda mi ne bi bili drugovi da zahtevaju hidžabe, totaltarizam i da hoće da biju pedere, ali opet imam utisak da je nekako u javnost otišlo da su Obraz, 1389, SRS i ostali desničari i da je sve što je "desno" loše, a sve što je "levo" ili "liberalno" dobro.No, i ne treba da mi odgovaraš, ja samo razmišljam na glas, nije da me sve to nešto dotiče. :)
Link to comment
Konkretno, baš sam neki dan do temelja diskutovao sa svojim prijateljem ekstremnim desničarem, koji je isti kao i svi deničari u mojoj okolini: teška ezoterija, masivno teoretisanje i samo filozofija. Svi oni sve znaju o atlantiđanima i vodenim i kopnenim principima i kako se duh prenosi u rasi koja mora da čuva i sebe svoj duh i svoju kulturu i blabla...ali nijedan od njih nije gadljiv na golotinju, svima su puna usta slobode, a, bogami, i svi od reda nemaju ništa protiv pedera, mada će neki od njih da naglase da to nema budućnost i blabla.
Bio sam neprecizan, mislio sam na americke politicke podele GOP vs commie liberal fags koji drze Holivud,E voleo bih ja nekog takvog desnicara u okolini
Link to comment
Ja bih voleo jednom da vidim igrani sadrzaj u kome se prikazuje distopija sa desnicarskih pozicija. dakle, da u buducnosti ljudi divljaju goli i slobodni, da nema porodice i morala i tako dalje, da peder slobodno seta ulicama...
Kako ima vise vrsta desnicara, tako ima i vise tipova desnicarskih distopija. Distopija za libertarijance bi pretpostavljam opisala drustvo kojim upravlja brizna svetska vlada - dakle gde su slobode sputane u ime mira i jednakosti (nesto kao u Svitcu).
Link to comment
@radagast:a star trek društvo?
Star trek drustvo je zamisljeno kao levicarska utopija, ali ubedjen sam da ga pojedini desnicari vide kao najcrnji horor. Jedna anegdota s tim u vezi: jedan desnicarski komentator, ne secam se ko, neki Tea Party minded freak, nije mogao da podnese sto u star trek drustvu nema novca, ali mu kritika po toj liniji nije izgledala dovoljno jaka, pa je izlozio ovakav argument: zasto u etnicki sarenolikoj posadi Enterprajza, ili bilo gde drugde u floti, nema ni jednog Jevreja? U star trek drustvu (u federaciji) nema vise religije, dakle Jevreji vise ne postoje, a zna se ko je najvise mrzeo Jevreje. Osim toga, citava serija je o posadi vojnog broda, iz cega je nas desnicar izveo da je federacija militaristicko drustvo. I sta se dobija kad saberes odsustvo novca, judenfrei enterprajz i militaristicko drustvo? Pa nazi-komuniste :lolol:
Link to comment
:lolol: Kakva neumoljiva logika. Mada se oko ove premise da u federaciji nema religije ne bih složio. Jeste deinstitucionalizovana ( valjda se može upotrebiti ovaj rogobatni izraz ) i svedena na pojedinačni nivo ali je itekako ima.
Link to comment
Star trek drustvo je zamisljeno kao levicarska utopija, ali ubedjen sam da ga pojedini desnicari vide kao najcrnji horor. Jedna anegdota s tim u vezi: jedan desnicarski komentator, ne secam se ko, neki Tea Party minded freak, nije mogao da podnese sto u star trek drustvu nema novca, ali mu kritika po toj liniji nije izgledala dovoljno jaka, pa je izlozio ovakav argument: zasto u etnicki sarenolikoj posadi Enterprajza, ili bilo gde drugde u floti, nema ni jednog Jevreja? U star trek drustvu (u federaciji) nema vise religije, dakle Jevreji vise ne postoje, a zna se ko je najvise mrzeo Jevreje. Osim toga, citava serija je o posadi vojnog broda, iz cega je nas desnicar izveo da je federacija militaristicko drustvo. I sta se dobija kad saberes odsustvo novca, judenfrei enterprajz i militaristicko drustvo? Pa nazi-komuniste :lolol:
Treba znati da je u istorijatu Star Trek univerzuma (a u bliskoj budućnosti, gledano iz naše perspektive) postojalo nešto što se zvalo Eugenic Wars, što je otprilike Hitler's Dream Cum True, i to ga vode oni koji su zaista natprirodno jaki i genetski iznad ostalih ljudi, a ne patetični neuspešni slikar ne naročitih fizikalija.
Link to comment
:lolol: Kakva neumoljiva logika.Mada se oko ove premise da u federaciji nema religije ne bih složio. Jeste deinstitucionalizovana ( valjda se može upotrebiti ovaj rogobatni izraz ) i svedena na pojedinačni nivo ali je itekako ima.
Pa sad, ne secam se mnogo primera religijoznog ponasanja (osim napr. indijanske spiritualnosti Chakoteja iz Voyagera), a komentar ovog desnicara odnosio se pre svega na TNG, gde religije ima manje nego u nekim drugim serijama fransize - pride je Picard u jednoj prilici otvoreno izjavio da je ateista (ali se ne secam da li se odnosilo samo na njega ili je komentarisao prilike u federaciji)).
Link to comment

da! Chakotay mi je bio na pameti, pošto mi je Voyager sveže obnovljen.edit: mada o ovom odsustvu religioznosti možemo govoriti samo kod ljudi kao rase. Vulkanci, Klingonci, Bajoranci... sve vrvi od spiritualnosti i religije.edit2: no nebitno... da ne smaramo pošten narod dalje :D

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment
Treba znati da je u istorijatu Star Trek univerzuma (a u bliskoj budućnosti, gledano iz naše perspektive) postojalo nešto što se zvalo Eugenic Wars, što je otprilike Hitler's Dream Cum True, i to ga vode oni koji su zaista natprirodno jaki i genetski iznad ostalih ljudi, a ne patetični neuspešni slikar ne naročitih fizikalija.
Pun intended?
Link to comment
da! Chakotay mi je bio na pameti, pošto mi je Voyager sveže obnovljen.edit: mada o ovom odsustvu religioznosti možemo govoriti samo kod ljudi kao rase. Vulkanci, Klingonci, Bajoranci... sve vrvi od spiritualnosti i religije.
I tu si pravu. Mislim da je u kasnijim star trek serijama - koje nije radio Roddenberry himself - doslo do odredjenog zaokreta po pitanju religije, u smislu podilazenja americkom auditorijumu. U Voyageru ima par epizoda spritualnost vs. nauka, gde nauka izvlaci deblji kraj (od cega se Rodenberry okrece u grobu).
Link to comment
Pun intended?
I go where I please and I please where I go.
I tu si pravu. Mislim da je u kasnijim star trek serijama - koje nije radio Roddenberry himself - doslo do odredjenog zaokreta po pitanju religije, u smislu podilazenja americkom auditorijumu. U Voyageru ima par epizoda spritualnost vs. nauka, gde nauka izvlaci deblji kraj (od cega se Rodenberry okrece u grobu).
Naravno. Već u Deep Space 9 zapravo imamo bogove kao glavnu temu. Premda je Rodenberi skicirao osnove DS9, koliko mi je poznato, to je zapravo bila storija sa motivom da se pokaže da sve to iracionalno ima objašnjenje, nešto što je zapravo samo još jedna tajna kosmosa koju ćemo racionalno objasniti, da bi se na neobjašnjiv način serije dokopao retard, kreten, idiot, satanin izbljuvak, neopisivo smeće kopilasto zvano Ira Stiven Ber (ako se to smeće od imena tako izgovara). Radi se o prvoklasnom kretenu koji je odmah u startu rekao: Ja mrzim Rodenberija, i još se hvalio time. :isuse:On je sve promenio u Treku. Uz priču da je mrzeo Kirka i Pikarda, i Rodenberija, i ceo Star Trek univerzum, objašnjavao je da je sve previše svetlo, previše optimistično, govorio kako nema dovoljno vizije za realnost, kako će on ubaciti više mračnih i religijskih momenata i tako dalje. Rezultat - katastrofa. Ogadio je Star Trek ljudima. I onima koji su bili vezani za univerzum i onima koji to nisu bili. Pa još kada su sve to nastavili Rik Berman i Brenon Braga...
Link to comment

Eto, meni gospodin potpuno nepoznat, ali znao sam da je neki težak kreten umešao prste u DS9 fazi. Ja sam tu pokušavao i pokušavao uz najbolju volju, ali sam morao da dignem ruke od cele Star Trek franžize.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...