Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Vidim jutros u ponudi Continuum S02E01, ko voli.
aha.volim, scenarij je pisan uz obilato korištenje mozga, priča ima glavu, rep i intrigu, klišei SFa, koliko ih ima ne štete nego koriste. Rejčl u body suitu ne odmaže, Smoking Man, Krajček i Lexa Doig podsjećaju na bolje i lošije SF serije iz prošlosti... a i super je da je Simon dobio drugu sezonu, dobra fabula kao ova se može sasvim fino završiti u drugoj sezoni, bolje tak nego da se se završi bacakanjem u mulju i žabokrečini kao Frinđ. Ne bi naravno imao ništa protiv treće ak se pokaže da ima smisla. Šoukejs, izjasni se Simonu na vrijeme!Ja ekšli jedvije čekam drugi nastavak ovoga nego bilo čega.Missimhttp://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=J9TjsRfbm3kwhat's not to like? Edited by Roger Sanchez
Link to comment

I meni je sasvim gledljiva, nikakav ozbiljniji problem sa njom nisam imao. I što reče Rodžer, Rejčel nikako ne odmaže :)Mada sam i zaboravio šta je bilo na kraju prve sezone :)

Link to comment

Meni se čini da vam je glavna glumica u tesno pripijenom kostimu sa svim mogućim gedžetima pomutila moć rasuđivanja :naughty:Serija je na granici da bude totalni krš.Misterija mi je zašto je dobila drugu sezonu :frust:

Link to comment
Meni se čini da vam je glavna glumica u tesno pripijenom kostimu sa svim mogućim gedžetima pomutila moć rasuđivanja :naughty:Serija je na granici da bude totalni krš.Misterija mi je zašto je dobila drugu sezonu :frust:
Oukej, sad me baš zanima što to tebi krši Continuum? Missim, i tebi su stavili dektivu Finegru da ti pomuti moć rasuđivanja, pa bar zbog toga..
Link to comment

Pa, evo ovako.Prvo me jako nervira što joj sva oprema iz budućnosti fantastično funkcioniše i i našem vremenu i odmah je nabasala (oprema) na eksperimentalnu frekvenciju Mr. Pušača, tinejdžera, koji postaje njen tajni obožavalac i zaštitnik.Onda su svi policajci prikazani ko potpuni debili ( ni to mi ne bi smetalo, jer nije daleko od istine), ali pojavila se bukvalno niodkuda, i samo rekla ja sam iz FBI na tajnom sam zadatku i to je OK, važi daćemo ti sve resurse i podršku, iako ne znamo koga juriš i zašto.Sledeće, a koje me inače nervira u svim serijama, uvek naleti na nekog koga poznaje ili će tek upoznati potomka, jbte svi bitni za očuvanje vremenskog toka, baš zgodno i prikladno, žive u Vankuveru.Možda je serija sasvim OK, meni nije legla.

Edited by Arkadija
Link to comment

Ja bih voleo jednom da vidim igrani sadrzaj u kome se prikazuje distopija sa desnicarskih pozicija. dakle, da u buducnosti ljudi divljaju goli i slobodni, da nema porodice i morala i tako dalje, da peder slobodno seta ulicama...

Link to comment
Ja bih voleo jednom da vidim igrani sadrzaj u kome se prikazuje distopija sa desnicarskih pozicija. dakle, da u buducnosti ljudi divljaju goli i slobodni, da nema porodice i morala i tako dalje, da peder slobodno seta ulicama...
'Oćeš da kažeš da "desničari" ne vole golotinju, slobodu i da ne daju pederu da slobodno šeta ulicom?
Link to comment
Prvo me jako nervira što joj sva oprema iz budućnosti fantastično funkcioniše i i našem vremenu i odmah je nabasala (oprema) na eksperimentalnu frekvenciju Mr. Pušača, tinejdžera, koji postaje njen tajni obožavalac i zaštitnik.
On je poslao u proslost i, ako se ne varam, on je i napravio to odelo, a kasnije "hakovao" i ubacio neke informacije.
Link to comment
'Oćeš da kažeš da "desničari" ne vole golotinju, slobodu i da ne daju pederu da slobodno šeta ulicom?
Ma razumes sta hocu reci...zamisli da neki Mardokov kanal producira distopijsku SF seriju. Mi smo navikli da zamisljamo buducnost kao liberalni pakao: sve je belo, uredjeno, nuklearne porodice gaje svoju indigo decu, korporacije i drzave su se stopile u jedno, ljude kloniraju tako da svi budu isti. E zamisli sve suprotno od toga.
Link to comment
Ma razumes sta hocu reci...zamisli da neki Mardokov kanal producira distopijsku SF seriju. Mi smo navikli da zamisljamo buducnost kao liberalni pakao: sve je belo, uredjeno, nuklearne porodice gaje svoju indigo decu, korporacije i drzave su se stopile u jedno, ljude kloniraju tako da svi budu isti. E zamisli sve suprotno od toga.
Ja bih baš volela takvu seriju.
Link to comment
Pa, evo ovako.Prvo me jako nervira što joj sva oprema iz budućnosti fantastično funkcioniše i i našem vremenu i odmah je nabasala (oprema) na eksperimentalnu frekvenciju Mr. Pušača, tinejdžera, koji postaje njen tajni obožavalac i zaštitnik.
Skoro od samog početka znamo da ju je on poslao, i to namjerno. Sad znamo da ju je i iskoristio kao paket. Dakle, čudno je površnom gledaču. Meni nije, čovjek valjda zna čime se bavio. A on je više zaintrigirani enabler nego zaštitnik, osim što je geek nije baš moćan.
Onda su svi policajci prikazani ko potpuni debili ( ni to mi ne bi smetalo, jer nije daleko od istine), ali pojavila se bukvalno niodkuda, i samo rekla ja sam iz FBI na tajnom sam zadatku i to je OK, važi daćemo ti sve resurse i podršku, iako ne znamo koga juriš i zašto.Sledeće, a koje me inače nervira u svim serijama, uvek naleti na nekog koga poznaje ili će tek upoznati potomka, jbte svi bitni za očuvanje vremenskog toka, baš zgodno i prikladno, žive u Vankuveru.
Meni taj plot device nije baš tako zasmetao, ali dobro, ima nas svakakvih. Cijela postavka Frinđ odjela i X-files dvojca ima manje smisla od ovoga da ona neko vrijeme prolazi kao priključena sjuperagentica.
Možda je serija sasvim OK, meni nije legla.
Meni baš obratno, eto, legla mi je.. tastes. To što ne liči na Alias i što je sve u Vancouveru čak mi i paše. Neka to oni održavaju jednostavnim na toj razini, to može.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...