Jump to content
IGNORED

Kuce i mace koje traze dom


đorđe geprat

Recommended Posts

nije. kako mislis da bi ljudi putovali sa ljubimcima? ili odgajivaci prodavali pse i macke, isli na izlozbe i sl.samo je imperija (u evropi) off limits za sve bivse i buduce podanike.

Link to comment
nije. kako mislis da bi ljudi putovali sa ljubimcima? ili odgajivaci prodavali pse i macke, isli na izlozbe i sl.samo je imperija (u evropi) off limits za sve bivse i buduce podanike.
Hm. Znam za slucaj gde 1 par nije mogao da se preseli na Maltu zato sto nije hteo da se odvaja od svog psa. To sam onda prebacio na celu EU, nisam znao da moze:( u tom slucaju, postoji li neka organizacija koja je u deficitu sa macicima?
Link to comment
za sve eu zemlje sem britanije (naravno) treba ti potvrda od veterinara, tj pasos, da su vakcinisane i cipovane, a za svaki slucaj mozes da uzmes i potvrdu od veterinarske inspekcije da nema besnila u mestu odakle ih vodis. ako se nose avionom, mora svaka, ma koliko mala macka, da bude u svom skiperu.mislim da na sajtu ministarstva poljoprivrede postoji uputstvo, ali sad ne mogu da mu pristupim.
ovo radi posao? http://www.mfa.gov.rs/Srpski/konz/carina.htm
Link to comment

to ti je za ulazak u srbiju, razumela sam da ti hoces da ih izneses iz srbije. ako sam pogresno ukapirala, onda je to, i nije nikakav problem, obicno carinici samo pogledaju te potvrde i "pasose", ne citaju cipove.@cowboymalta, koliko se secam, ima sve prepisano od imperije.za deficit macica, sumnjam da ima zainteresovanih azila, tj, sve sto znam je za pse.

Edited by luba
Link to comment

pa ja i hocu da iznesem.al sam glupa. :isuse: ili nepismena.ili oba .mozda da pogledam ovde po sajtovima zemlje u koju se unose? kapiram da nema tih famoznih karantina ali sta je sa zemljama kroz koje se transportuju? tipa nosim ih u zemlju X ali letim do zemlje Y i onda vozom?ili nosim u zemlju W ali menjam let u zemlji Xbilo bi super ako nadjes taj info za "izvoz" iz srbije :)

Link to comment
pa ja i hocu da iznesem.al sam glupa. :isuse: ili nepismena.ili oba .mozda da pogledam ovde po sajtovima zemlje u koju se unose? kapiram da nema tih famoznih karantina ali sta je sa zemljama kroz koje se transportuju? tipa nosim ih u zemlju X ali letim do zemlje Y i onda vozom?ili nosim u zemlju W ali menjam let u zemlji Xbilo bi super ako nadjes taj info za "izvoz" iz srbije :)
Od 31.07.2011 više ne važe tetovaže, svi domaći ljubimci moraju da imaju mikro čip. Uz to, generalno za sve zemlje važi da moraju da imaju i onaj pasoš, u kojem pored osnovnih podataka i stikera sa vakcinacijama, mora u odeljku XI (Ostalo/Others), da stoji izjava ovlašćenog veterinara da životinja nije bila u kontaktu sa divljim životinjama, naročito ako se radi o životinji mladjoj od 7 meseci. Naravno, životinje koje dolaze iz Srbije moraju da budu vakcinisane protiv besnila.E sad, pored ovih opštih stvari, dosta zemalja traže da životinje iz Srbije (pošto Srbija nije na listama zemalja po kriterijumu pogodnosti situacije u vezi sa besnilom), imaju i test titracije antitela na besnilo, gde je uzorak uzeo i test obavio veterinar ovlašćen od strane organa Evropske komisije. To su Javne veterinarske ustanove Beograd, Niš i Novi Sad. Nadam se da sada mogu samostalno to da rade, jer su do skoro morali uzorak da šalju u Ljubljanu kao najbližu referentnu ustanovu, što je bilo povezano sa priličnim troškovima. Uzorak se uzima 30 dana po vakcinaciji, a na put se može nakon 3 meseca od testa.Obavezni karantin je na snazi samo u V.Britaniji, Irskoj i Švedskoj.Prilično je komplikovano.Ili, kao što sam ja doneo Winni-ja iz Beograda, na sedištu u autu, bez ijednog papira. Svi carinici i policajci usput su ga videli, poneko ga je pomazio i to je to.
Link to comment
pa ja i hocu da iznesem.al sam glupa. :isuse: ili nepismena.ili oba .mozda da pogledam ovde po sajtovima zemlje u koju se unose? kapiram da nema tih famoznih karantina ali sta je sa zemljama kroz koje se transportuju? tipa nosim ih u zemlju X ali letim do zemlje Y i onda vozom?ili nosim u zemlju W ali menjam let u zemlji Xbilo bi super ako nadjes taj info za "izvoz" iz srbije :)
evo sta kaze teta iz veterinarske inspekcije, sad sam pricala sa njom: prvo cipovanje, potom, ako imaju vise od sest meseci, besnilo. dobices pasos i teoretski bi trebalo da odes u 27.marta u sediste veterinarske inspekcije da ti i oni daju potvrdu kojom potvrdjuju ovo sve od tvog veterinara. ovo sto tresko kaze jeste obaveza za neke od zemalja eu, ali mi ova zena kaze da se to najcesce radi kada je u pitanju "izvoz rasnih zivotinja", verovatno odgajivaci kad prodaju napolju zivotinje.e sad, ovo za razlicite zemlje unutar eu vec ne znam. poznanici su isli u holandiju sa dve matore macke avionom i vozom i samo su im na aeordoromu trazili da vide pasose, posle vise niko nista.
Link to comment

mislim da i to zavisi od zemlje do zemlje, valjda hrvatska trazi, a eu ne. ja sam kuce prevozila preko granice i s tim papirom i bez njega, ali sam citala po forumima da hrvatski carinici umeju da pozovu veterinara da pregleda zivuljku na granici, a da ti platis racun. iz mog iskustva, najvaznije je da se pasos natrpa raznim papirima, ne znaju ni svi carinici bas najbolje sta treba (tako je neki drkadzija slovenacki pustio moju princezu samo zato sto smo imali papira raznih sa raznih vakcinacija, a onaj jedan sto je trebalo nismo imali). inace mi je posebno odvratno sto mi veterinar taj papir naplacuje, osecam se ko da ponovo placam izlazne vize.

Link to comment
hvala svima. :heart: ste.
mozda je ovo resenje bar za jedno mace:
Glavni hol, hol Velike sale, Velika sala Doma omladine Beograda15&16. septembar, od 12:00 do 22:00MRNJAU VIKENDUlaz je slobodan!Dom omladine Beograda i udruženja “Ljudi za životinje”, Felinološko društvo “Le PETit”, “Feniks”, “Najbolji prijatelj” i brojni volonteri i prijatelji organizuju treću veliku javnu akciju uDOMljavanja, ovaj put napuštenih mačaka. Pozivamo ceo grad da se udruži u rešavanju problema mačaka na ulici! Dođite da se mazimo i “predemo” ceo jedan mačji vikend! MRNJAU!Umesto samo da kažete: video sam cica-macu, usvojite je. Prema nezvaničnim informacijama u Beogradu živi oko 150 000 maca-beskućnica. Možda je jedna od njih maca vašeg života! Usvojite macu-beskućnicu! One ne napadaju, ne ujedaju, ne pune naslove tabloida. Njihova patnja je tiha. Zato vas pozivamo da jedan vikend posvetimo macama! Dođite na dva dana mrnjaukanja, predenja, frktanja, maženja, paženja, udomljavanja, tapšanja, učenja, dva dana čuvenih filmova o mačkama, dva dana crtanih filmova sa mačkama za decu, ali i za odrasle, dve izložbe o mačkama, dva dana predavanja, tribina, felinologije i naravno, uDOMljavanja! Dođite da mrnjaučemo zajedno! Dođite da predemo i da se mazimo!Povodom trideset godina od nastanka čuvenog filma Pola Šredera LJUDI MAČKE, organizujemo projekciju stare verzije istoimenog filma Žaka Turnijea gde je, verovali ili ne glavna junakinja srpskog porekla, kao i filmsku projekciju, na velikom platnu kultnog Šrederovog filma sa Nastasjom Kinski! LJUDI MAČKE PONOVO U BIOSKOPU, samo jednom 15. septembra u Domu omladine Beograda!Mrnjau vikend će okupiti različite mačkoljupce i mačke:
  • one koji uDOMljavaju, one koji razmišljaju o usvajanju mačeta,
  • one koji imaju predrasude o mačkama, one koji ne znaju koja je prava mačka za njih
  • autorku Natašu Despotović sa izložbom fotografija uličnih mačaka, beskućnika Dorćola i Vračara,
  • Rušku Mrvić koja već pet godina stvara kolekciju umetničkih dela, vintage i kolekcionarskih primeraka na temu mačaka sa željom da osnuje Muzej mačaka koji bi doprineo boljem razumevanju mačaka, čija će kolekcija biti predstavljena izložbom
  • jednu baš beogradsku mačku ruskog imena, Olgu Paunovskaju, koja na svom Facebook profilu ima oko 200 prijatelja
  • Mačka Frica, da li ga je potrebno predstavljati
  • Toma, Džerija, Mačke iz visokog društva, knjige o mačkama Američkog kutka
  • brojne predavače, stručnjake, aktiviste, ljubitelje mačaka, proizvođače hrane, psihologe, veterinare
  • one koji znaju sve o toksoplazmozi i predrasudama o “mačjoj dlaci”, pravilnoj ishrani, zakonskoj regulativi, odgovornom vlasništvu, besplatni saveti veterinara, pravilno vaspitanje mačaka, kako izabrati pravu mačku – vrste i rase

DETALJAN PROGRAM I SATNICA NASTUPA SVIH MAČKOLJUBACA I MAČAKA biće objavljen 7. septembra! Podsećamo još jednom da je usvajanje i uDOMljavanje najhumaniji način zbrinjavanja napuštenih životinja, uDOMljavanjem se nevlasničke mačke sklanjaju sa ulice i definitivno smanjuje njihov broj u Beogradu. Dom omladine Beograda je u februaru ove godine bio prva ustanova kulture koja je otvorila svoja vrata ovakvoj akciji, a sve u cilju daljeg podizanja svesti građana o pravima životinja. U februaru nam je bila želja da udomljene, usvojene životinje postanu stvar prestiža i trenda, baš kao i rasne i da imati mešanca ili životinju sa hendikepom postane politički korektna stvar. Tada smo počeli da nevlasničke životinje nazivamo neuDOMljenima. Velika akcija uDOMljavanja bila je više nego uspešna, lansirala je brojne teme, o uDOMljavanju i odgovornom vlasništvu otvoren je širok javni dijalog, udomljene su 43 životinje. U maju mesecu organizovali smo JOŠ VEĆU AKCIJU UDOMLJAVANJA sa idejom da promovišemo mešance, kao unikatne životinje, jedinstvene, nepredvidive, snalažljive i lojalne ljubimce. Pod parolom “Ljubav ne zna za rodoslov” udomili smo blizu 60 životinja.Dom omladine Beograda u saradnji sa udruženjima za zaštitu dobrobiti životinja, samostalnim volonterima i Veterinarskom ustanovom “Veterina Beograd” nastavlja da se aktivno zalaže za usvajanje napuštenih mešanaca, ovog puta mačaka. Grad Beograd u skladu sa Strategijom rešavanja problema nevlasničkih pasa i mačaka ove godine je ponovo organizovao besplatne sterilizacije, čipovanje i vakcinaciju protiv besnila za sve mačke bez vlasnika. Besplatan tretman nevlasničkih mačaka može da se zakaže na broj telefona Veterinarske ustanove “Veterina Beograd”: 011 27 59 785.Sve mačke koje budu udomljene tokom Mrnjau vikenda 15. i 16. septembra, veterinari “Veterine Beograd” vakcinisaće protiv zaraznih bolesti, a nakon mesec dana sve te mačke će biti čipovane i vakcinisane protiv besnila, u skladu sa Pravilnikom o načinu obeležavanja i registracije pasa i mačaka, besplatno.http://www.vet.minpolj.gov.rs/legislativa/pravilnici/Pravilnik%20o%20nacinu%20obelezavanja%20i%20registracije%20pasa%20i%20macaka.pdfMolimo vas da sve mačke donesete očišćene od unutrašnjih i spoljašnjih parazita. Samo mačke koje su pravilno očišćene od unutrašnjih parazita mogu da budu vakcinisane protiv zaraznih bolesti!Prijave za uDOMljavanje i dodatne informacije na udomljavanje@domomladine.org

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...