Jump to content
IGNORED

Kuce i mace koje traze dom


đorđe geprat

Recommended Posts

nisu sve mačke na ulici odnekud izbačene, neke se na ulici rode i tu život provedu...bez masovne planske sterilizacije uličnih mačaka taj se problem neće rešitinjoj svaka čast

Link to comment
nisu sve mačke na ulici odnekud izbačene, neke se na ulici rode i tu život provedu...bez masovne planske sterilizacije uličnih mačaka taj se problem neće rešitinjoj svaka čast
ne samo ulicnih. kod nas je izvor ponosa kad imas nekastriranog macora koji jebe ceo komsiluk. prica je "Moj Zlatko ode na tri dana, car, posle samo jede i spava, ahaha vidi kolika su mu muda". to sto je stvorio na tom izuzetnom putu jedno 6 uzasnih i kratkih ulicnih zivota i jos posla i tuge za nas mackare, nikom nista. bitno je da se svoj machizam isprojektuje na zivotinju kojoj je realno potpuno svejedno ima li ili nema potomstvo, i koja ce kastrirana ziveti dvostruko duze.
Link to comment
pa da, kriva je ona sto ih hrani (umesto da ih pusti da pocrkaju), a ne oni koji ih izbacuju na ulicu...
nisu sve mačke na ulici odnekud izbačene, neke se na ulici rode i tu život provedu...bez masovne planske sterilizacije uličnih mačaka taj se problem neće rešitinjoj svaka čast
na koju tačno foru je to svaka čast?kao klinac sam gajio mačke u biciklani. realno jedna od najglupljih stvari koje sam uradio.ili ih uzeti kod sebe ili bataliti to. ovo je totalno nejebanje zajedničkog prostora, a na kraju i nečijeg privatnog, koji te mačke ugrožavaju.entuzijastica naravno živi na nekom od viših spratova i nema problema sa čišćenjem leševa golubova, govana, uništenim cvećem, parenja u 3 ujutru, nemogućnosti širenja veša na terasi, balogotvornog mirisa mačijeg urina...tako da je to daleko od ikakvog korisnog i dobrog dela. moje iskreno mišljenje je da je tetka u prizemlju, problem bi rešila otrovom, ali jebiga, that's just me.ma da, car. šta ja pričam. 50 mačaka i čopor pasa za svaki kvart! srja! Edited by Ravanelli
Link to comment
nisu sve mačke na ulici odnekud izbačene, neke se na ulici rode i tu život provedu..
pa znam, naravno, ali to je samo prirodna posledica izbacivanja/nekastriranja, tj. opet ljudska krivica.
Link to comment
nikako svaka čast. gajiti ulične mačke u centru grada nije racionalno. zamisli sada da u centru bilo kog većeg grada neko drži ovakvu koloniju.
samo sto ovo nije gajenje nego pomaganje zivotinjama sa ulice da prezive. sta je resenje, ili ih uzmi kod sebe ili ih pusti da pocrkaju? (da, znam da ce vecina preziveti i bez nje, ali ce se sigurno vise muciti).
Link to comment

da ih uzme kod sebe ili da nazove neki azil koji bi ih preuzeo. ovo sada što radi je neodgovorno.jednostavno takav čopor ne može da se gaji u urbanoj sredini.to će se pre ili kasnije rešiti na neki način. ja se recimo bojim da će te mačke neko otrovati. u tom slučaju vama ostaje bes preko interneta, meni praktični problem sklanjanja njihovih leševa sa terase.

Edited by Ravanelli
Link to comment
samo sto ovo nije gajenje nego pomaganje zivotinjama sa ulice da prezive. sta je resenje, ili ih uzmi kod sebe ili ih pusti da pocrkaju? (da, znam da ce vecina preziveti i bez nje, ali ce se sigurno vise muciti).
i kako svakodnevno hranjenje tih životinja nije gajenje? taj čopor opstaje na tom mestu i umnožava se upravo zbog te žene Edited by Ravanelli
Link to comment
da ih uzme kod sebe ili da nazove neki azil koji bi ih preuzeo. ovo sada što radi je glupo.jednostavno nije normalno da se gaji takav čopor u urbanoj sredini.to će se pre ili kasnije rešiti na neki način. ja se recimo bojim da će te mačke neko otrovati. u tom slučaju vama ostaje bes preko interneta, meni praktični problem sklanjanja njihovih leševa sa terase.
mozda zena ima gomilku macaka u kuci, otkud znas.a ne postoje nikakvi azili za macke, svasta. kamo srece da to ima.zena im pomaze da prezive na ulici, ne vidim na koji je nacin ona generator bilo kog problema.
Link to comment
i kako svakodnevno hranjenje tih životinja nije gajenje? taj čopor opstaje na tom mestu i umnožava se upravo zbog te žene
nije gajenje jer ih nije ona dovela tu gde jesu pa ih iz obesti drzi tu a ne u svom stanu.
Link to comment

ne bi ih bilo tu?gajiti ih na ovakav način je neodgovorno. već sam rekao da je to ugrožavanje zajedničkog i nečijeg privatnog prostora. ne znam samo kako se na to niko ne osvrne?postoje azili. znam recimo da vlasnik turističke agencije perla turs ima 2 azila za mačke. jedan u bosni, drugi nešto izvan nsgugl pretragom ćeš doći do još nekoliko u srbiji

Link to comment
ne bi ih bilo tu?gajiti ih na ovakav način je neodgovorno. već sam rekao da je to ugrožavanje zajedničkog i nečijeg privatnog prostora. ne znam samo kako se na to niko ne osvrne?postoje azili. znam recimo da vlasnik turističke agencije perla turs ima 2 azila za mačke. jedan u bosni, drugi nešto izvan nsgugl pretragom ćeš doći do još nekoliko u srbiji
koliko ima macaka a koliko azila?nego mislim da nemamo prostor za diskusiju, posto je za tebe problem u zeni koja hrani macke, a ne u onima koji taj problem realno perpetuiraju. na kraju, jasno je da tebi zapravo smeta mikro-aspekt problema, sto se vidi iz recenice "ne bi ih bilo tu".sto se tice komunalnog aspekta, on me ne zanima previse. potpuno iskreno, macke vise volim od svojih sugradjana i ne bih se bunio da 99% populacije Beograda bude zamenjeno mackama. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
nije gajenje jer ih nije ona dovela tu gde jesu pa ih iz obesti drzi tu a ne u svom stanu.
da, jeste gajenje. one su tu i umnožavaju se jer ih ona hranii to jeste obest, zato što joj se potpuno jebe za posledice postojanja tih mačaka po okolinu.
Link to comment

Mene oduševljava priča kako je Braca usvojio mačka koji peva. Sad nešto razmišljam, jesu one rasne mačke lepe, al' udomiću neku domaću s ulice, kad dođe vreme. Čak sam ubeđena da će se sama pojaviti odnekud.

Edited by halloween
Link to comment
da, jeste gajenje. one su tu i umnožavaju se jer ih ona hranii to jeste obest, zato što joj se potpuno jebe za posledice postojanja tih mačaka po okolinu.
znaci cilj ti je da ih ona ne hrani kako bi se macke premestile negde drugde i smetale nekom drugom?to je legitimna teznja ali zasto ocekujes empatiju od sagovornika?
Link to comment
Mene oduševlja priča kako je Braca usvojio mačka koji peva. Sad nešto razmišljam, jesu one rasne mačke lepe, al' udomiću neku domaću s ulice, kad dođe vreme. Čak sam ubeđena da će se sama pojaviti odnekud.
Tako je nama došao Pino. Samo ušetao i odtao. On je nas izabrao.Doduše ne peva, više gunđa!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...