Jump to content
IGNORED

Kuce i mace koje traze dom


đorđe geprat

Recommended Posts

znaci cilj ti je da ih ona ne hrani kako bi se macke premestile negde drugde i smetale nekom drugom?to je legitimna teznja ali zasto ocekujes empatiju od sagovornika?
moji predlozi su bili as follows:1. da ih unese u svoju kuću2. da pozove neki azil koji bi ih preuzeo / pokloni nekome(jednu od dve opcije sam ja primenio sa mačkama koje sam gajio u biciklani, kada sam ubrzo skapirao da to nije ok prema drugima, bez licemernog igranja zlatnog srca)ima jedna stvar koju očekujem da se uzme kao normalna:1. životinje se ne mogu na taj način gajiti
Link to comment
čišćenjem leševa golubova
Mačke su primetile tvoju ozlojeđenost, pa su rešile da te impresioniraju i odobrovolje. Ako i dalje budeš nastavio da ih ne voliš, shvatiće da m je trud nedovoljan i počeće da slažu telašca zadavljenih miševa ispred tvojih vrata. Edited by halloween
Link to comment
ima jedna stvar koju očekujem da se uzme kao normalna:1. životinje se ne mogu na taj način gajiti
vidis da mogu, bacis malo granula i odmah dodju. tvoje ideje o poklanjanju ulicnih macaka i odvodjenju u azile su cista fantazija. to, iz mnogo razloga, ne ide tako, a ne osecam se nesto narocito prosvetiteljski danas, raspitaj se pa ces videti zasto to ne ide tako.i jos jednom, ne shvatam sta zelis. da se uskrati hrana ulicnim zivotinjama? prvo ih izbacimo na ulicu, a onda ih izgladnimo do smrti? wtf?
Link to comment

ne kontam? malo pre je bilo da nema azila, kamo sreće da ih ima? onda sam ih naveo par. sada smo na tome da je to sve fantazija. what next?

i jos jednom, ne shvatam sta zelis. da se uskrati hrana ulicnim zivotinjama? prvo ih izbacimo na ulicu, a onda ih izgladnimo do smrti? wtf?
1. uzmi ih u kuću. 2. nemoj ih hraniti jer tako "stvaraš još kratkih uličnih života". to je to neko perpetuiranje problema? 3. udomi ih nekako. hraniti ih na ulici je glupo i neodgovorno
Mačke su primetile tvoju ozlojeđenost, pa su rešile da te impresioniraju i odobrovolje. Ako i dalje budeš nastavio da ih ne voliš, shvatiće da m je trud nedovoljan i počeće da slažu telašca zadavljenih miševa ispred tvojih vrata.
ah da! goluba sjebanog krila koji se isto udomio na terasi, posle čega su počele da češće svraćaju! :) Edited by Ravanelli
Link to comment
ne kontam? malo pre je bilo da nema azila, kamo sreće da ih ima? onda sam ih naveo par. sada smo na tome da je to sve fantazija u koju sam ja poslao neke mačke?1. uzmi ih u kuću. 2. nemoj ih hraniti jer tako "stvaraš još kratkih uličnih života". to je to neko perpetuiranje problema? 3. udomi ih nekako. hraniti ih na ulici je jako glupo i neodgovornoah da! goluba sjebanog krila koji se isto udomio na terasi, posle čega su počele da češće svraćaju! :)
aj ovako, probaj da udomis macku u azil, javi mi kako si prosao :) nakon toga pokusaj da udomis macku bilo gde. samo jednu. da simulacija bude realna, zamisli da imas jako ogranicena sredstva, tj. da imas male ili nikakve mesecne prihode.sto se tice uzimanja u kucu, mozda zena vec ima macke u kuci, a mozda ima muza koji bi izbacio i nju i macke, a mozda ima penziju od 15.000 din i kupuje unucima smoki za rodjendan...nego zasto se ne iscimas TI oko tih macaka? pricaj sa zenom, mozda je voljna da nesto uradite zajednickim snagama? mozda ne azil, ali makar sterilizacija, ima vetova koji to rade besplatno kada neko udruzenje dobije donaciju..tako ces resiti bar deo problema.
Link to comment
Mene oduševljava priča kako je Braca usvojio mačka koji peva. Sad nešto razmišljam, jesu one rasne mačke lepe, al' udomiću neku domaću s ulice, kad dođe vreme. Čak sam ubeđena da će se sama pojaviti odnekud.
Mačka nisam usvojio ja nego moja majka, u penziji na selu kod Sombora, ja samo povremeno javljam kako je, kad dođemMačak je za mamu i razonoda i zanimacija i (prijatna) obaveza, otkad znam za sebe imala je mačku u kući, a i mene pretovrila u doživotnog mačjeg robaIma istine u tome da mačke same biraju svoje gospodare, recimo pre nekoliko godina imao sam mačku koja se omacila kući, 7 prelepih mačića (svi udomljeni, jedna čak igrom slučaja kod jedne "famous movie star")... Elem, jednu od tih sam hteo dati jednom tipu koji je hteo da je uzme za ćerkicu, dođe on, ja da uhvatim mače, ona beži kao da sam u najmanju ruku hteo da je koljem, zagrebala po stanu, na vrata, na prozor, frka panika nevidjena, ja izgreban, kažem tipu "neće", složi se i on da ne treba forsirati i odustane . Posle nedelju dana ista ta mačkica dolazi kod ćerkine drugarice, mazi se i umiljava, i naravno ova nije odolela i evo i dan danas je pazi i mazi...
Link to comment
IMG_2065.jpgiskopao sam slike iz tog perioda, inače imati u kući mačku sa mačićima mi je jedno od lepših iskustava u životu, preporučujem svakom ko za to ima uslovaIMG_1935.jpg Edited by braca
Link to comment
IMG_2065.jpgiskopao sam slike iz tog perioda, inače imati u kući mačku sa mačićima mi je jedno od lepših iskustava u životu, preporučujem svakom ko za to ima uslovaIMG_1935.jpg
plus meleon.jako lepo iskustvo.
Link to comment

nakon cele one ujdurme letos oko 5 macica koje smo JEDVA i to nepotpuno udomili, kuceta u stanu koje je bilo odvajano od majke macke i pola stana pocupanog i raskupusanog - moja mama tvrdi isto. najsrecnija je bila dok ih je cuvala :)

Link to comment

Bilo bi lepo kad bi svi mogli da se udome. Mi smo imali jednu kucu koja je nas sama izabrala, i to je bilo najbolje i najpametinije kuče na svetu. Došla je kao već odrasla ali mislim da je provela nekoliko lepih godina kod nas. Nekoliko meseci nakon što je ta kuca umrla, drugari od dečka moje sestre čuli su negde pored Ibarske cviljenje, i našli jedno prelepo štene koje su poneli, ali nisu baš znali gde bi s njim. Tako da su pitali okolo, moja sestra ga je uzela, i sad je i ta malecka kod nas.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Primecen je danas kod aerodroma crni labrador, odrastao, malo musav i prljav od nekog blata, sa nekim kajisem kao ogrlicom, vrlo pitom i druzeljubiv, i...vrlo zbunjen. Prvo kao da je cekao ispred vrata nekoga, prvo smo pomislili da je neko dosao s psom na aerodrom pa nije mogao da ga uvede unutra, pa ga ostavio napolje da ceka...pas je bio zbunjen, buljio je u vrata, prisao nama, prilazio na kraju svakome ko je prosao, pratio...ima manir kucnog tj. porodicnog psa, a ne ulicara. Mislim da ga ja neko napustio...doveo na aerodrom i ostavio. Ja bi ga udomio ga mogu (nisam u prilici nazalost), ako neka dobra dusa zeljna psa prolazi beogradskim aerodromom sutra-prekstura, neka vidi da li moze da spazi crnog, druzeljibivog, zbunjenog labradora.

Link to comment

Crni je tu još od petka (tada sam ga prvi put video), možda i od četvrtka. Nisam ni siguran da je čisti labrador, što nije ni bitno, već je stekao status ljubimca. Šta ti je životinja i kako izvlači najbolje iz ljudi, kad čak i one pojave od taksista ga maze i daju mu da jede... Još je tu jadničak, čim sam ga video danas setio sam se Hachikoa... :cry:Imali smo pre i macu, živela ispod stepenica kod Cesne, upala mi jednom u kancelariju kroz one plafonske panele. :D

Link to comment
M1.jpgM4.jpgDrugarica iz BG-a ih pronasla ostavljene oko nove godine, izgladnele i preplasene. Sada su ocisceni od parazita, jedu granule, imaju higijenske navike. Ostala je samo ova zenkica.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...