Jump to content
IGNORED

Kuce i mace koje traze dom


đorđe geprat

Recommended Posts

Mladi dogo argentino, star skoro godinu i po dana. https://www.facebook.com/pages/Poklanjam-muzjaka-dogo-argentino/361608190545924Ne razumem se u FB, ali bi valjda ovo trebalo da bude dostupno svima. Ispostavilo se da je ova priča imala srećan završetak. Dakle, osoba koja ga sada poklanja je negde iz komšiluka, ja je ne poznajem, a isto nije mogla da gleda takav prizor, ali je uspela da dođe do vlasnika i da ga otkupi. Koliko sam pročitao, već ima jednog, a nema uslova za držanje, pa ga sada daje.Par stvari o dogou: to je fizički aktivan pas i potrebno mu je da ga bar tri puta nedeljno vodite da se istrči. Pre nego što neko pomisli da to "nije pas za stan", ja svoju kuju držim u stanu i ona tu samo spava i jede, ili eventualno glođe nešto. Jako su inteligentni i vrlo brzo uče ako imaju dobru motivaciju (odnosno, kad pronađete koja im se hrana sviđa :) ), jako vole ljude, ali hoće da pokazuju dominaciju prema drugim psima. To ne znači da će da napadaju druge pse, već da neće da trpe da neko dominira njima. Ovaj pas je imao traumatično odrastanje, ali znam da hoće da se igra i sa decom i sa drugim psima. Ako vas nešto zanima o rasi, pitajte mene, a za psa, imate telefon.
Ово више не важи, пас је удомљен у добру кућу са добрим условима. Потпуни хепи енд. :)
Link to comment
  • 3 months later...

Dva predivna maceta i njihova majka - skitnica zele dom (ne jedan dom, moze i tri razlicita).Fotke kacim kada budem mogao, otkrio sam ih pre petnaest minuta. Macici su zaista lepi, znam im i oceve ( zemunci Dzindzer i Crni Djavo iz komsiluka) izgledaju zdravo i sa njima je sve ok. Majka je poprilicno ofucana iako je mlada, ali bi uz negu procvetala u zaista lepu macku.Ako neko zna nekoga ko bi udomio jednu od macaka, neka javi na PM. Kazem, slike postavljam sutra-prekosutra, kada ih navatam na nishan.

Link to comment

da preteknem kauboja,slika imam nisu profi ali su macici ko lutke i ima ih 5! svi sivi, nepoznatih polova, razigrani i spremni da budu udomljeni!! javite se i udomite ih :) mace.jpgmace2.jpgmace1.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mala Gingerka i njene dve sestre (nisu u kadru) traze smestaj&hranu, ljubav ce vec doci sama od sebe. Zdravi su, lepi (jedna je crno-bela a druga crnkasto - smurgava, ta je najslabija a najvise mi se dopada.Ocevi i majka su lutalice, jedan otac agresivni crni Zemunac a drugi verovatno umiljati Ginger (kacio sam ga na macke).Prvoklasni okot (omac) steta je da ih pokupi zima ili neki auto. Ja kao podstanar nemam uslova da cuvam vise od dve macke, i za njih sam jedva nasao gazdu koji pristaje da ih unesem u stan.tumblr_m97issY8tT1ryemybo1_1280.jpg

Edited by CowBoy
Link to comment

Ne pokazujte mi fotke narandžastih mačaka! Za sada sam bezbedna od nekontrolisanog udomljavanja zbog mrzovoljne sestre, ali uskoro nailazi opasan period, kad bih još mogla i da napravim mačkarnik od kuće.Ustvari, htela sam da konstatujem da je Džindžer demantovao Kauboja, u postu na mačkama označio ga je kao proverenog geja, a vidi ga kako štancuje svoje kopije.

Edited by halloween
Link to comment

samo mali update,pre nekoliko dana jedan macan je ispao kroz prozor. 2. sprat naprsnuce karlice :isuse:oporavak tece dobro, nema preloma i gipsa, ali imamo problema sa obavljanjem fizioloskih funkcija, jel te..nijedna maca nije udomljena niti ima zainteresovanih :(postaju polako nemoguci za cuvanje u stanu svih 5 plus mama im, plus kucni pas. ako neko poznaje nekoga ili zna gde bi mogli biti udomljeni priti pliz pisite.

Link to comment
postaju polako nemoguci za cuvanje u stanu svih 5 plus mama im, plus kucni pas. ako neko poznaje nekoga ili zna gde bi mogli biti udomljeni priti pliz pisite.
oftopik: meni je fascinantna cinjenica da u onih nekoliko zgrada u kraju gde sam ziveo a gde bivstvuje brat bratu oko tri hiljade ljudi, samo smo ja i moja gospoja udomljavali macice i hranili macke i pse skitnice. Doduse, bila je i jedna sirota bakica koja je u stanu imala sedam-osam macaka i koja je redovno donosila hranu do macije menze (jedan tjumez-supa pored parkinga)Ne postoji jedan jedini trenutak a da sam zazalio sto sam cuvao neku zivotinju, sem mozda onog trenutka kada ugine i kada mi je jako tesko. Zivotinje su lek jbt, podsetnik za ljudskost. Uzimajmo i cuvajmo.
Link to comment

upravo ! :) nama je 14-ogodisnja maca uginula pre god ipo i svi smo se zarekli da necemo novu, toliko je bolelo.inace, od svih tu sam dobila samo odsecno ne kao odgovor, ili jos i cudjenje (?!)ovde, i ako neko kaze ne, onda je uz - imamo vec psa/macku ili alergican sam.tj nije ih ni ovde lako udomiti ali ljudi su nekako to vise primili kao informaciju i zaista sire dalje, dok je tu sve mrtvo more. jedini nacin koji sad vidim je da ih prebacimo preko.gde uopste mogu da se unformisem koji papiri su potrebni za transport u inostranstvo?

Link to comment
gde uopste mogu da se unformisem koji papiri su potrebni za transport u inostranstvo?
za sve eu zemlje sem britanije (naravno) treba ti potvrda od veterinara, tj pasos, da su vakcinisane i cipovane, a za svaki slucaj mozes da uzmes i potvrdu od veterinarske inspekcije da nema besnila u mestu odakle ih vodis. ako se nose avionom, mora svaka, ma koliko mala macka, da bude u svom skiperu.mislim da na sajtu ministarstva poljoprivrede postoji uputstvo, ali sad ne mogu da mu pristupim.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...