Jump to content
IGNORED

Kuce i mace koje traze dom


đorđe geprat

Recommended Posts

... Bukvalno mi se čini, mada nemam dokaza, da ima ljudi koji dižu ruke od rat race, karijere, para, prevashodno da ne bi morali da se bilo gde sele i odustaju od ljubimaca raznih sorti (ima ovde koji drže i konje, zmije, i svašta drugo).
Ja znam za srpski slucaj gde supruznici treba da se sele na Maltu (muz dobio posao&odlicnu platu) ali im tamo ne primaju kera jer je iz Srbije.Ljudi zapucaju sa kerom u Hrvatsku i tamo zive/rade/cekaju da prodje godinu dana (valjda?) da bi ker u Hrvatskoj dobio vazecu dozvolu za Maltu. Muz btw, kao i zena mu, zaradjuju on-line, preko foto/video stockova i manjih poslova za strance.Eto, umesto da se odreknu psa oni se odrekli dobre i sigurne zarade na godinu dana.edit: ja se selio skoro (objavio ovde u vise navrata) jedva smo ubedili (agent, ja i zena) stanodavku da primi nase dve macke, trazila je posebnu stavku u ugovoru (ako se nesto unisti zbog zivotinja etc.)... inace, bez macaka se naravno ne bismo selili. Edited by CowBoy
Link to comment

Imam prijatelje koji 8 god nisu išli na more (ni dete) jer im pas ne podnosi dugu vožnju. Uvek su završavali na nekom od obližnjih jezera, banja, itd.Uzgred, imam još jednog kandidata za udomljenje - lutalicu Đoleta, zalečenog od trovanja

Link to comment
  • 3 weeks later...
USVOJI KUĆNOG LJUBIMCA!Nedelja, 19. februar 2012. od 13:00 do 17:00DOB//Glavni holVelika akcija uDOMljavanja Dom omladine Beograda i Udruženje „Ljudi za životinje“ organizuju 19. februara prvu veliku javnu akciju uDOMljavanja napuštenih pasa i mačaka. Dom omladine Beograda biće prva ustanova kulture koja će otvoriti svoja vrata ovakvoj akciji, a sve u cilju daljeg podizanja svesti građana o pravima životinja.Želimo da udomljene, usvojene životinje postanu stvar prestiža i trenda, baš kao i rasne, da imati mešanca ili životinju sa hendikepom postane politički korektna stvar, a da nevlasničke pse do daljnjeg nazivamo neudomljenima.Umesto da kupite kućnog ljubimca, dodjite u Dom omladine i usvojite psa ili mačku! Možda niste čuli, usvajanje i uDOMljavanje napuštenih pasa je u modi, politički je korektno i najhumaniji je vid zbrinjavanja napuštenih životinja. UDOMljavanjem se nevlasnički psi i mačke sklanjaju sa ulice i definitivno se smanjuje njihov broj u Beogradu.Nagovorite svoje prijatelje da odustanu od kupovine kućnih ljubimaca i umesto toga usvoje nekog od naših šarmantnih „beskućnika“ mešanaca. Tako ćemo smanjiti broj životinja na ulici.Građanima koji već imaju ljubimce biće ponuđeni besplatni saveti veterinara, koji će istovremeno vršiti pregled već udomljenih kućnih ljubimaca i davati savete novim vlasnicima po pitanjima nege, ishrane, sterilizacije/ kastracije, vakcinacije, čipovanja.Članovi udruženja za zaštitu životinja davaće pravne savete vlasnicima pasa i mačaka, kao i informacije o odgovornom vlasništvu.Građani koji odluče da na licu mesta usvoje psa ili mačku potpisaće ugovor kojim se obavezuju da će biti odgovorni vlasnici. Procedura usvajanja je besplatna.Pozivamo i samostalne volontere koji pomažu psima i mačkama beskućnicima da nam se pridruže. Molimo ih da za svaku životinju donesu potvdu da su životinje vakcinisane, kako u međusobnom kontaktu niko ne bi mogao da se zarazi, kao i da životinje dovedu očišćene od unutrašnjih i spoljašnjih parazita. Svi psi stariji od tri meseca moraju da budu vakcinisani protiv besnila i čipovani.U Velikoj akciji uDOMljavanja Domu omladine Beograda i Udruženju „Ljudi za životinje“ pridružila su se u udruženja za zaštitu životinja „FENIKS“, Društvo za zaštitu životinja „VHB“ i „HUMANO DRUŠTVO OBRENOVCA“, veterinari dr Verica Nedeljković, dr Ivan Đuričković i dr Saša Stokić, kao i Veterinarska ustanova „Veterina Beograd“, jedina gradska ustanova koja brine o napuštenim životinjama na teritoriji Grada Beograda. Želja nam je da zajedno sa Gradom Beogradom aktivno radimo na podizanju svesti o odgovornom vlasništvu i popularizaciji najhumanijeg oblika pružanja utočišta psima i mačkama – udomljavanjem. VU „Veterina Beograd dovešće na „uDOMljavanje“ pet pasa iz gradskih prihvatilišta. USVOJITE KUĆNE LJUBIMCE! Nakon ovog uDOMljavanja neka u Beogradu više ne bude nevlasničkih životinja, već samo NEUDOMLJENIH koje ćemo u DOMiti!
slike na fejsbuk strani doma omladine
Link to comment

Našli smo u ulazu zgrade kučence kako drhti, ženkicu mešanca, staru čini mi se oko 4-5 meseci. Sada je kod nas u stanu, ali nemamo uslova da je zadržimo. Oboje radimo, nema šanse da imamo i psa iako ih mnogo volimo.Problem kod ove ženkice je što joj je povređena prednja noga. Ne oslanja se na šapu, noga deluje otečeno i čini mi se da je polomljena (kao da ima zglob viška). Ne cvili i ne trza se kada joj pažljivo diram nogu. Brine me ako je to nezarasli prelom.Šta da radimo? Kao što rekoh, ne možemo je zadržati. Da li da je nosim u neko udruženje, azil... I koje? Nisam pametan, verujem da oni ne znaju šta će sa životinjama što čekaju udomljavanje i da nisu oduševljeni da ljudi kupe kućiće po ulici i donose njima. U Veterinu Beograd ne bih nosio, iako su oni valjda nadležni. Pojma nemam šta bi oni radili sa povređenim psom, šta ako zaključe da je treba uspavati.

Link to comment
Našli smo u ulazu zgrade kučence kako drhti, ženkicu mešanca, staru čini mi se oko 4-5 meseci. Sada je kod nas u stanu, ali nemamo uslova da je zadržimo. Oboje radimo, nema šanse da imamo i psa iako ih mnogo volimo.Problem kod ove ženkice je što joj je povređena prednja noga. Ne oslanja se na šapu, noga deluje otečeno i čini mi se da je polomljena (kao da ima zglob viška). Ne cvili i ne trza se kada joj pažljivo diram nogu. Brine me ako je to nezarasli prelom.Šta da radimo? Kao što rekoh, ne možemo je zadržati. Da li da je nosim u neko udruženje, azil... I koje? Nisam pametan, verujem da oni ne znaju šta će sa životinjama što čekaju udomljavanje i da nisu oduševljeni da ljudi kupe kućiće po ulici i donose njima. U Veterinu Beograd ne bih nosio, iako su oni valjda nadležni. Pojma nemam šta bi oni radili sa povređenim psom, šta ako zaključe da je treba uspavati.
Ipak smo stupili u kontakt sa Veterinom Beograd, i njihov veterinar je pregledao psa i odredio dalju terapiju. Ako antibiotici ne pomognu za tri dana, snimaćemo nogicu rendgenom, nadamo se da je samo naprsnuće u pitanju. Do tada će ostati kod nas na pansionu, a posle ćemo videti šta dalje.Moram da se javno pospem tonom pepela zbog toga što sam pre par meseci na forumu psovao Veterinu Beograd i ispred njihove ekipe ("šintera") trčao po naselju da rasterujem kučiće (i spasem ih od kafilerije). Još tada mi je nešto bilo sumnjivo, jer iako su psi iz naselja nestali posle poseta "šintera", posle desetak dana su se svi ponovo pojavili. Ispostavilo se da već tri godine traje praksa da se ulični psi čipuju, čiste, sterilišu i vraćaju na mesto odakle su uzeti. Nema eutanazije, a u prihvatilištima trajno ostaju samo psi koji koji su nekog napali... (ima da glasam za Đilasa ako ovako nastavi :Hail:cool.gif ).
Link to comment
  • 3 weeks later...
Našli smo u ulazu zgrade kučence kako drhti, ženkicu mešanca, staru čini mi se oko 4-5 meseci. Sada je kod nas u stanu, ali nemamo uslova da je zadržimo. Oboje radimo, nema šanse da imamo i psa iako ih mnogo volimo....
......Da se odjavimo sa ovog topica - našla je dom.Naravno da smo je zadržali, to je bilo jasno od prvog trenutka.
Link to comment
......Da se odjavimo sa ovog topica - našla je dom.Naravno da smo je zadržali, to je bilo jasno od prvog trenutka.
naravno :) cim si rekao "kucence koje drhti" sve je bilo jasno
Link to comment
zekeb.jpgPoklanjam belog psa rase Zekoslav, neodredjenog pola. Vrlo je miran i umiljat, jede travu i ne odaziva se na ime Milutin. Patuljasti je zeka, nece puno da raste i pomalo slici na onog zeku iz Monti Pajtona.Donosim na kucu, dobavljam i skloniste ako je potrebno. Razlog davanja - pari se sa crnim.p.s. izvinjavam se na upadu na temu, ali zeki je potreban dom :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Na usvajanje dve dobre mace koje jos nemaju godinu dana, ali su naucile da se ponasaju. :)Ustrojene (ili kako se to vec kaze za macke)su obe. Muzjak i zenka.post-366-13321557890465.jpg

Link to comment

Mladi dogo argentino, star skoro godinu i po dana. https://www.facebook.com/pages/Poklanjam-muzjaka-dogo-argentino/361608190545924Ne razumem se u FB, ali bi valjda ovo trebalo da bude dostupno svima. Ispostavilo se da je ova priča imala srećan završetak. Dakle, osoba koja ga sada poklanja je negde iz komšiluka, ja je ne poznajem, a isto nije mogla da gleda takav prizor, ali je uspela da dođe do vlasnika i da ga otkupi. Koliko sam pročitao, već ima jednog, a nema uslova za držanje, pa ga sada daje.Par stvari o dogou: to je fizički aktivan pas i potrebno mu je da ga bar tri puta nedeljno vodite da se istrči. Pre nego što neko pomisli da to "nije pas za stan", ja svoju kuju držim u stanu i ona tu samo spava i jede, ili eventualno glođe nešto. Jako su inteligentni i vrlo brzo uče ako imaju dobru motivaciju (odnosno, kad pronađete koja im se hrana sviđa :) ), jako vole ljude, ali hoće da pokazuju dominaciju prema drugim psima. To ne znači da će da napadaju druge pse, već da neće da trpe da neko dominira njima. Ovaj pas je imao traumatično odrastanje, ali znam da hoće da se igra i sa decom i sa drugim psima. Ako vas nešto zanima o rasi, pitajte mene, a za psa, imate telefon.

Edited by Lrd
Link to comment

Моје име је Марта, девојчица сам - имам око три месеца :). Сада сам на улици. Чувају ме деца из блока али неће моћи још дуго, јер имам два брата па се играмо и лајуцкамо, а то смета комшилуку :(.Добила сам таблету против цревних паразита. Понеко ме нахрани, понеко ме шутне, не знам каква ми је даља судбина. Надам се да ће се некоме допасти моје мило и несташно лишце и а ће ме узети да му будем добра и верна другарица.Контакт телефон:РАДА 060 73 73 796

post-5804-13327810385246.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...