Jump to content
IGNORED

hodajuci mrtvaci protiv uklete kuce


luba

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    224

  • Lrd

    123

  • ToniAdams

    76

  • Have_Fun

    76

Ne mogu kad znam kako se završava :( Ja zombie media konzumiram samo da bi otkrio da li će da se uznu™ na kraju.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Na kraju sam poklekla i odgledala. Previše je porodične drame, a premalo nastanka zombija, mada nije negledljivo.

 

@gone fishing

pričala mi stanovnica USA, da su im za krečenje stana od 3 spavaće sobe i svega ostalog, tamošnji majstori tražili između 700-1200 dolara. Na kraju su krečili sami uz pomoć tate njenog muža koji im došao u posetu. 

Link to comment
  • 1 month later...

Pogledao četvrtu epizodu TWD: Fear ili kako se već zove, tačno nula zombija se pojavilo na ekranu a ipak je nekako... dobro :unsure: Paranoju oko lokalne vojne diktature grade smisleno; sukobi interesa između članova šire porodice takođe imaju smisla, ne pretvara se svaki podzaplet u moralnu dilemu "oh da li je bolje ubiti ili biti ubiven, oh opet sam ubio, oh šta ostade od moje ljudskosti, kuku lele"; kalofirnijska suburbija je fino i nenametljivo snimljena, izgleda više nego OK i po danu i po polumraku.

Najviše mi u stvari štrči što dijalozi nisu teatralno tupavi i televizično drveni kao u TWD: Rick & Carl's Bogus Journey.

Link to comment

Pogledao četvrtu epizodu TWD: Fear ili kako se već zove, tačno nula zombija se pojavilo na ekranu a ipak je nekako... dobro :unsure: Paranoju oko lokalne vojne diktature grade smisleno; sukobi interesa između članova šire porodice takođe imaju smisla, ne pretvara se svaki podzaplet u moralnu dilemu "oh da li je bolje ubiti ili biti ubiven, oh opet sam ubio, oh šta ostade od moje ljudskosti, kuku lele"; kalofirnijska suburbija je fino i nenametljivo snimljena, izgleda više nego OK i po danu i po polumraku.

 

Najviše mi u stvari štrči što dijalozi nisu teatralno tupavi i televizično drveni kao u TWD: Rick & Carl's Bogus Journey.

 

je l` je to nepovezano sa originalnim TWD?

tako opisano deluje kao nesto sto bi moglo da se isprati... originalni TWD sam batalio nakon one jurnjave po bolnici

Link to comment

u ostalim vestima, za dve nedelje počinje peta sezona ahs-a, koja će nositi podnaslov "hotel", i u kojoj će glavnu ulogu imati lejdi gaga, a nijednu ulogu neće imati džesika, koja je završila sa franšizom™ i zbog čije glume je vredelo gledati istu. cenim da će izbor glavne glumice - za koju se piše da se samopozvala - doneti veću gledanost i zabiti konačni ekser u kovčeg, no videćemo.

Link to comment

je l` je to nepovezano sa originalnim TWD?

tako opisano deluje kao nesto sto bi moglo da se isprati... originalni TWD sam batalio nakon one jurnjave po bolnici

 

Nepovezano je skroz, dešava se u nekom predgrađu LA na samom početku celog sranja, kao Modern Family sa zombijima i heroinom, ali bez humora i Sofije Vergare.

 

 

Manji je budžet pa zombija manje ima i lošije su našminkani, a i masovne scene sa živim ljudima obično imaju po max 15 statista. Meni je do četvrte epizode bilo onako, ali sad me baš zanima gde su krenuli.

Link to comment

Nepovezano je skroz, dešava se u nekom predgrađu LA na samom početku celog sranja, kao Modern Family sa zombijima i heroinom, ali bez humora i Sofije Vergare.

 

 

Manji je budžet pa zombija manje ima i lošije su našminkani, a i masovne scene sa živim ljudima obično imaju po max 15 statista. Meni je do četvrte epizode bilo onako, ali sad me baš zanima gde su krenuli.

jea, opasna cka :fantom:

 

aaa, bez :(

Link to comment
  • 2 weeks later...

Fear TWD, popravljaju se.

E06 dosad najdinamičnija epizoda, praktično pravi zaplet za ostatak sezone. Neke klasične boljke ovakvih TV serija: jedan karakter out, odma' drugi in.

Link to comment

AHS season 5 "Hotel" poceo jako.  1 veliki  :Hail: za soundtrack - Eternal (Joy Division), Never Land (Sisters of Mercy), Bela Lugosi is Dead (Bauhaus), Tear You Apart (She Wants Revenge), nadam se da ce da se nastavi ovako.

Link to comment

Fear TWD, popravljaju se.

E06 dosad najdinamičnija epizoda, praktično pravi zaplet za ostatak sezone. Neke klasične boljke ovakvih TV serija: jedan karakter out, odma' drugi in.

 

Kakav nastavak, pa to im je bio kraj sezone? Meni finale bilo jadnjikavo, u onom klasičnom TWD maniru. Ništa od onog zbog čega sam ih ranije hvalio nisu zadržali ali su zato natrpali tupavu akciju kakvu smo sto puta već videli u originalu, samo još sočniju: vojska ispaljuje milione metaka od kojih nijedan ne pogađa nijednog zombija u glavu :isuse: u trenutku kad ograda pada, leševa na zemlji nema. Uopšte taj idiotizam da te nekakve hiljade zombija mogu da sruše metalnu ogradu iako 99% njih ne može ni da joj priđe mi je uvek bio pet peeve. Ako njih trideset ne može da je sruši, ne može ni tri miliona. Takođe:

 

- Dezerteri koji traže baš civilni transport, umesto bilo koje od oklopljenih vozila kakve imaju u bazi :isuse: Ne, jedan APC previše troši, bolje da se vozimo u majušnom mom-mobilu kome ćemo prvo da razbijemo prozor da nas zombiji lakše dohvate!

 

- Mučeni vojnik koji pešice prati automobile, i netaknut se nekako probija kroz milione zombija ispred baze da bi na parkingu tri minuta ciljao u svog mučitelja pre nego što odluči da mu ipak upuca ćerku :isuse:

 

- Putevi koji vode van desetomilionskog grada su mahom nezakrčeni :isuse: Ranije smo videli sve prilaze Atlanti prepune olupina, ali oko LA-a je sve čisto. Kad je pri kraju išao wide shot, videli smo da su negde ranije bile gužve ali i to je sve uredno, po tri metra razmaka između automobila, nigde leševa, nigde panike, a susedne trake zvrje prazne - valjda ljudi nisu hteli da prave saobrćajni prekršaj pa su ostavili uredno parkirana kola i pobegli pešice.

 

- Idiotski monolozi u Rick Grimes stilu, kao kad mali džanki priča "Ja u stvari ceo život ovako živim, a sad ste me svi sustigli" :isuse: Znači kad si razmaženi suburban tinejdžer koji šest meseci provodi na heroinu pa tri meseca u rehabu, to je kao da bežiš od horde nemrtvih kanibala?

 

- Suicidni patos na kraju je totalno promašen, do tog lika verujem da nikom na svetu među publikom nije bilo stalo a opet treba pet minuta da gledamo "oh noes, are those bite marks?" patetiku. Uopšte, to sranje da ujed nema nikakve veze sa transformacijom u zombija ali te zato definitivno neizlečivo sto posto ubija na mrtvo, to je verovatno najslabija tačka Kirkmanove "mitologije". Uzeo si klasični Romerov gimmick, podelio ga na dva, i nisi objasnio ni jedan. Sad umesto jedne natprirodne misterije imamo dve nepovezane - zašto ljudi posle smrti ustaju, i zašto je ujed zombija neizlečiv.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...