Jump to content
IGNORED

hodajuci mrtvaci protiv uklete kuce


luba

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    224

  • Lrd

    123

  • ToniAdams

    76

  • Have_Fun

    76

Znao sam da ce biti odredjene skepse :D

Doduse, kao neko ko nije odustao do sada, mozda i nemam preterano pravo da preporucujem. :D

 

P. S. nazalost, ovo je bio babin maksimum:

 

b586c449428575793554fd679a93873f.jpg

Edited by Prokleto Djubre
Link to comment

Ima par detalja i dalje koji oce da se popnu na kurac, ali od olosa koji se israo po onakvom stripu je ovo iznad teoretskog maksimuma.

Tih par detalja što im sreću kvare su bukvalno sve scene sa zombijima i svaki podzaplet vezan za zombije.

 

Evo u poslednjoj epizodi, jedno šesnaest puta se desilo da grupica stoji i razglaba šta će dalje, kad pravo niotkuda izroni stealth zombie koji nekog ujede mučki, s leđa :isuse: S obzirom da mu treba 30 sekundi da pređe 10 metara, potpuno je neobjašnjivo da ga niko živi niti vidi niti čuje.

 

S tim u vezi, super mi je logika po kojoj Michonne na sred širokog asfalta kaže "dođite ovamo, ne smemo da se zadržavamo na otvorenom" i onda ih vodi u neki skučeni gradić gde bukvalno iza svakih vrata i svakog ugla vreba gomila zombija :D Što ne smeju da se zadržavaju na otvorenom, da ne bi uočili zombije na 300 metara razdaljine? Bolje je sa 30 centimetara?

 

Ili svo to idiotsko ad hoc planiranje koje izvode, majko moja... Rick pre dve epizode rekao Morganu da skokne nazad do Aleksandrije i vidi šta se dešava, on to obavio za pet minuta, a sad veliki vođa ima novi plan - ja ću da skoknem do kamp prikolice i onda da se vozikam polako da odvučem krdo zombija, a vi ostali pičite kući da spasete mog Karla, ali ne onom Morganovom prečicom nego kroz neke vukojebine kojima se kreću milijarde zombija :isuse: I pazi, da vam kažem, ako neko bude ujeden, ima da ga ostavite da umre, jel' jasno? Nemojte da vučete sa sobom dead weight, jeste čuli? (Odmah potom sledi šezdeset i osam patetičnih "no man left behind" scena :isuse: )

 

Vrhunac je ovo što su izgleda osmislili za Glena da se izvuče iz bezizlazne situacije, kakva će to smejurija da bude... kolega mu se upucao u glavu i pao preko njega i obojica padnu u masu zombija koji odmah počnu da čupaju kolegi creva i žvaću, dok Glen ispod leša nešto urla. U sledećoj epizodi ispašće 100% da malenog Azijata nisu ni primetili nego su se ožderali od ovog mrtvog samoubice i prosto otišli, a onda će Glen da ustane i tako okrvavljen da se neometano dotetura do kuće, misliće da je jedan od njih pošto zombiji ne kidišu na svežu krv i iznutrice, nego misle to je drugi zombi  :isuse:

 

Neću ni da pominjem reprizu idiotske ideje "Ajde da zapalimo neku zgradu ili nešto, zombiji više vole vatru nego meso".

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Tih par detalja što im sreću kvare su bukvalno sve scene sa zombijima i svaki podzaplet vezan za zombije.

 

Evo u poslednjoj epizodi, jedno šesnaest puta se desilo da grupica stoji i razglaba šta će dalje, kad pravo niotkuda izroni stealth zombie koji nekog ujede mučki, s leđa :isuse: S obzirom da mu treba 30 sekundi da pređe 10 metara, potpuno je neobjašnjivo da ga niko živi niti vidi niti čuje.

 

S tim u vezi, super mi je logika po kojoj Michonne na sred širokog asfalta kaže "dođite ovamo, ne smemo da se zadržavamo na otvorenom" i onda ih vodi u neki skučeni gradić gde bukvalno iza svakih vrata i svakog ugla vreba gomila zombija :D Što ne smeju da se zadržavaju na otvorenom, da ne bi uočili zombije na 300 metara razdaljine? Bolje je sa 30 centimetara?

 

Ili svo to idiotsko ad hoc planiranje koje izvode, majko moja... Rick pre dve epizode rekao Morganu da skokne nazad do Aleksandrije i vidi šta se dešava, on to obavio za pet minuta, a sad veliki vođa ima novi plan - ja ću da skoknem do kamp prikolice i onda da se vozikam polako da odvučem krdo zombija, a vi ostali pičite kući da spasete mog Karla, ali ne onom Morganovom prečicom nego kroz neke vukojebine kojima se kreću milijarde zombija :isuse: I pazi, da vam kažem, ako neko bude ujeden, ima da ga ostavite da umre, jel' jasno? Nemojte da vučete sa sobom dead weight, jeste čuli? (Odmah potom sledi šezdeset i osam patetičnih "no man left behind" scena :isuse: )

 

Vrhunac je ovo što su izgleda osmislili za Glena da se izvuče iz bezizlazne situacije, kakva će to smejurija da bude... kolega mu se upucao u glavu i pao preko njega i obojica padnu u masu zombija koji odmah počnu da čupaju kolegi creva i žvaću, dok Glen ispod leša nešto urla. U sledećoj epizodi ispašće 100% da malenog Azijata nisu ni primetili nego su se ožderali od ovog mrtvog samoubice i prosto otišli, a onda će Glen da ustane i tako okrvavljen da se neometano dotetura do kuće, misliće da je jedan od njih pošto zombiji ne kidišu na svežu krv i iznutrice, nego misle to je drugi zombi  :isuse:

 

Neću ni da pominjem reprizu idiotske ideje "Ajde da zapalimo neku zgradu ili nešto, zombiji više vole vatru nego meso".

 

khm... nisam rekao da je prica odlicna, nego da je napeto i da se konacno ljudi bore protiv zombija a ne raspredaju gluposti. Cak sad ima i nekakvih bazicno smislenih planova u toj borbi, sto ranije nije bio slucaj. Pateticne scene su na minimumu i ako si gledao ranije sezone ne moze to da ti ne upadne u oci. Mislim, ja gledam sve sa zombijima ma koliko glupo bilo i ovo je sada daleko ozbiljnije od bilo kakve konkurencije jer se ozbiljno bavi napetoscu i strahom. Nezanemarljivo je i sto se drugi ljudi ponasaju sumanuto pa imamo ubilacke manijake koji su ludji od zombija 10 puta. To uvek cenim u zanru, ma koliko velik klise bio.

 

Ja se inace slazem da je vecina tvojih kritika u redu, ali prosto preteras u nekim detaljima. Na primer:

- Sklanjanje sa otvorenog ovde ima smisla jer se radi o ogromnom krdu koje ako primeti nekoga krece da ga prati i u toj situaciji bi se grupa nasla u bezizlaznom polozaju jer ne bi mogli da se upute ka kompaundu. I u stripu i u seriji se naglasava ta razlika i nesposobnost odbrane od krda je upravo ono sto sprecava postojanje ozbiljnih utvrdjenja (mada se svi uvek trude da ih naprave). To je po mom misljenju dobar izvor nesigurnosti i daje odlicnu dinamiku.

 

- zapaliti zgradu je skroz logicno, s obzirom da nije dilema 'dal je bolja vatra ili meso', nego je to distrakcija u situaciji u kojoj walkeri ne znaju da su ljudi tu stekovani i vatra bi ih naravno privukla na drugu stranu sela, sto je upravo i bila ideja.

 

- Rick je Morgana slao u trenutku kad je sve bilo opusteno i kad su dogadjaji tekli po planu. Porediti to sa situacijom koja im je izmakla kontroli i kada se hvataju za slamke nema smisla. Sad je daj sta das i on mora da proba i gluposti sa malim sansama na uspeh jer je alternativa da se milion roamera zakuca u njegovog sina. Niko ne misli da je to genijalno nego je ocajnicki potez. Ono sto stoji je da su udaljenosti u seriji potpuno arbitrarne, ali to vazi za vecinu stvari od pocetka - tako je i brzina zombija onolika koliko odgovara prilici, kao i vreme potrebno da se ranjeni/umrli covek pretvori itd... Jedna od stvari koje je previse traziti od ovih klipana koji prave seriju.

 

- Naravno, postoje ostaci pateticnih govnarija poput "on je rekao da nas ostavite ako vidite da ne mozemo, buhaha" ili Morganove "ne ubijam ljude cak ni kad divljaju po kraju odsecajuci sekirama glave deci, dovoljno je da ih malo drknem stapom po glavi". Ti detalji su svakako zlocin protiv covecnosti i kad tad ce govna koja su ih pisala goreti u paklu zbog njih. Ja samo tvrdim da je za WD standarde nova sezona na minimumu bulsita. Sto kaze nas narod - nikad u istoriji nije bilo bolje i mene je prosto sramota koliko seriji dobro ide.

 

Inace, mislim da nisi dobro video situaciju sa Glenom

 

SPOILERS ALERT:

Ocito su mu zivom raskupusali creva. Nema povratka za njega.

Edited by Prokleto Djubre
Link to comment

U pravu si da je napeto, bila je solidna akciona epizoda i nije bilo dobro pozatog patetisanja na friends & family osnovama, ali meni to sve nije vredno pomena pored tolikih gluposti. Replike na replike:

- Prvo, krdo njih već prati od kako ih je sirena privukla, to dobro znaju. Nekoliko puta su rekli da imaju 10 minuta prednosti, pola sata prednosti, itd. Ako zastaju da previju ranjenom liku nogu, neuporedivo je gluplje zavlačiti se u neke uličice da bi se to uradilo nego obaviti posao na otvorenom putu. Takođe, ako si se već zabio u taj gradić, zar nije očigledna najlogičniji način da rešiš tj. odložiš problem zombija i povređenih ljudi? Samo popneš ranjenike na jebenu zgradu! Tamo mogu da sede danima ako treba, dok ovi zdravi žure kući. Pritom bi mogli da se deru i privlače zombije, a valjda je cela ideja da se oni odvuku od Aleksandrije. Kasnije Rick može natenane da smišlja kako će i kuda će da odvuče krdo i spusti to dvoje sa krova. Ali neee, bolje da palimo zgrade i onda ubrzano šepamo ulicom i preko metalnih ograda dok nas juri milion zombija!

- Drugo, sve te "distrakcije" su užasno imbecilne, a ideja da zvuk ili prizor vatre nekako privlači zombije najgluplja je od svih. Ako je to slučaj, zašto za ove dve godine nisu svi zombiji sveta izgoreli u šumskim požarima? Ili u požarima unutar napuštenih gradova, pošto smo često viđali nagorele ruševine? U ovoj epizodi konkretno zombije je ka preživelima privuklo, pazsad, stenjanje drugih zombija unutar apoteke :isuse: Znači kad se zombi kreće okružen hiljadama i hiljadama drugih zombija i svi u glas stenju, on nekako čuje zombija po strani koji nije deo grupe i odmah se zaleti u njegovom pravcu da vidi da li tamo ima nešto da se jede!

 

- Što se Glena tiče, kladim se u šta hoćeš da je još živ. Sam pad u zombije je svesno tako režiran i kadriran da on bude prekriven lešom samoubice, ta creva koja čupaju definitivno nisu njegova. A iz perspektive Mali Perica dramaturgije, problem sa takvim zaginućem Korejca bio bi u tome što niko nije video da su ga pojeli. Morali bismo opet da gledamo kako Maggie  & Rick & co. raspravljaju gde je Glen, dal' je živ, hoće li sam doći ili treba da pođemo da ga tražimo, itd., itd. A vreme se ne troši na takve plot developments osim ako će se ispostaviti da jeste živ. Dakle budalaština par excellence u najavi, preživeće neviđeno neuverljivo. 

Link to comment

Ma ok je skroz da su neke taktike malo pogresne u takvom svetu. Nisu ljudi masine, pa tako i ne mozes ocekivati da sve urade kao neka specijalna jedinica. Ali ne mozes da im zameris sto se nisu popeli na zgradu i dozivali zombije u sred najvece navale koju su ikad videli. Ova situacija ima sve sanse da se pretvori u opsti pokolj.

Takodje ne kontam zasto je glupa ideja da zvuk i vatra privlace zombije? To je kanon jebeni, pa Romero je pucao vatromet u vazduh da ih distraktuje, ako mozes prihvatiti da uopste postoje zombiji u tom svetu zaista ne vidim kako ti tu staje suspenzija neverice ™. Bazicne opazajne funkcije mozga koje sluze za besmisleno hranjenje upravo zahtevaju tako neko ponasanje.

 

 

 

- Što se Glena tiče, kladim se u šta hoćeš da je još živ. Sam pad u zombije je svesno tako režiran i kadriran da on bude prekriven lešom samoubice, ta creva koja čupaju definitivno nisu njegova. A iz perspektive Mali Perica dramaturgije, problem sa takvim zaginućem Korejca bio bi u tome što niko nije video da su ga pojeli. Morali bismo opet da gledamo kako Maggie  & Rick & co. raspravljaju gde je Glen, dal' je živ, hoće li sam doći ili treba da pođemo da ga tražimo, itd., itd. A vreme se ne troši na takve plot developments osim ako će se ispostaviti da jeste živ. Dakle budalaština par excellence u najavi, preživeće neviđeno neuverljivo. 

 

 

 

Upravo sam pogledao opet - tuzna usporena muzika, njegov izraz lica, otkidanje komada tela i na kraju krupan plan odozgo iz koga se vidi da nema izlaza. Takodje, kolega mu nije bio preko njega u delu koji je kasapljen jer ima scena gde se vidi glava do pola grudi a u sledecoj bas odatle otkidaju meso (koje iz nekog razloga izgleda kao da mu cupaju creva iz kljucne kosti, jebo anatomiju kad ti treba upecatljiv efekat). Ja bih rekao da je montaza ovakva zato sto nema para za bolje.

Ako bi ga vratili odavde, pa ... ne znam. Bio bi to potez koji bi i za njih bio previse. Bar se nadam jebiga.

 

Kad smo pomenuli to, ima jedna stvar o kojoj sam kontao oko pada Glenovljevog i koja mi se svidela:

On je imao sva prava i prilike da ubije onog sabana nakon stvari koje je ovaj pocinio. Neko vreme se cinilo da je doneo dobru odluku i da ce ovaj biti ok i koristan clan drustva i na kraju mu je ta odluka prakticno dosla glave. Tu se izvlaci zakljucak da one koji se toliko plase da ih to cini slabima uopste ni ne treba spasavati jer ionako dugorocno nemaju sanse. Samo jos neko moze da najebe s njima. Picka ostaje picka cak i kad se trudi :D To je valjda pokusano da bude i preovladjujuca dilema cele serije, rekao bih, pokusaj da se nadje ta sredina izmedju picke i monstruma koja daje najvece sanse za opstanak. Bas steta sto bolji ljudi nisu pravili ovo, sto bi rekao Kanjos Macedonovic.

Link to comment

Ako je izbor da li da se popneš na zgradu i dozivaš zombije koji ne mogu da te dohvate, ili da ubrzano šepaš ispred njih dok ne padneš i budeš pojeden, ne znam koliko je teško odlučiti se. Ali oni prvu opciju nisu ni razmatrali, samo se raspravljalo da li će da se vraćaju za ranjenike i zaginu uz njih ili da nastave da beže. (Pritom su svi hrabri kao u partizanskim filmovima, jebote - ostavite nas, ostavite nas, idite vi napred, nemojte da nas vučete, usporavamo vas, pustite nas da budemo živi pojedeni...)

 

Za Glena, živi bili pa videli, ali vraćaju ga sigurno. TV pravila, jebiga, niko bitan ne sme da umre bez svedoka da posle kukaju o tome. BTW, ta glupost da ga je leš samoubice nekako spasao verovatno treba da bude nekakav deo iskupljenja tog lika. Pošto poslednjih par epizode slikaju kako se, eto, on trudi da nadoknadi to što je bio govno ranije, i sad će nehotice da uspe upucavši se u glavu...

Link to comment

daklem, imamo spoj fortitjudovskog enšent vajrusa i mrrobotovskog mentalnog poremećaja :fantom:

 

edit

 

lili rabe zaslužuje emi nominaciju za ovu epizodu. imao sam utisak da gledam čistu luđakinju, prešao bih ulicu da je sad vidim na istoj strani trotoara.

Edited by Malvo
Link to comment

+1 na Glen je ziv teoriju. Kao sto Djubre rece, cupaju mu creva iz kljucne kosti tak oda su to creva od onog sto se samoubio. Glen ce ocas da dodje sebi i da spas nadje u kontejnerj. MMW.
 

A i valjda ga cuvaju za Negana?

 

 

Inace kakav uzas od ove danasnje epizode. sat i 5 minuta price kojoj znamo pocetak, kraj i sredinu. Jedino je bilo neizvesno sta ce da se desi sa kozom.

Link to comment

ja moram nešto da pitam - jel se završio ovaj Walking Dead? U stripu? I da liće se ikad završiti? 

 

Ovo već postaje besmisleno - sezona za sezonom koje se kopiraju :twak: 

Link to comment

Nisam još pogledao ali biće da jeste jer nije srušen internet™ od slavlja.

 

Steins, nije se još završio ali ja sam prestao da čitam tu negde kad RIck krene u kampanju ujedinjenja okolnih naselja protiv Zlikovaca i upozna nekog dedu koji je kralj jednog od tih naselja, a on na lancu vodi tigra :isuse: Inače, između tih naselja (kojih evidentno ima 125 iako mi pregurasmo godine sa idejom da je praktično nemoguće nešto stabilno sagraditi i održati) kao glasnik ordinira 1 Kung-Fu Jesus, lik već castovan za ovu sezonu, pa ti vidi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...