Jump to content
IGNORED

hodajuci mrtvaci protiv uklete kuce


luba

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    224

  • Lrd

    123

  • ToniAdams

    76

  • Have_Fun

    76

AHS season 5 "Hotel" poceo jako.  1 veliki  :Hail: za soundtrack - Eternal (Joy Division), Never Land (Sisters of Mercy), Bela Lugosi is Dead (Bauhaus), Tear You Apart (She Wants Revenge), nadam se da ce da se nastavi ovako.

 

stigao sad da odgledam prvu epizodu. sviđa mi se. lejdi gaga neubedljiva, ali sara razvaljuje, prepoznao sam je u možda 40. minutu. nadam se da će vampirenje da ostane na nivou boleštine, a ne pređe u supernaturalno. ne znam kako da tumačim ove naivne koincidencije.

Link to comment

Kakav nastavak, pa to im je bio kraj sezone? Meni finale bilo jadnjikavo, u onom klasičnom TWD maniru.

 

pa'i stvarno!  :unsure:

 

još se pitam što nema nigde E07, pored iste tematike kao WD napraviše i isti broj epizoda za prvu sezonu.

 

Večita boljka prikaza akcije i dinamike na filmu i tv-u, što je više toga više propusta i naive, a pogotovu kad je mali budžet.

Link to comment

 

 

 

Nielsen Twitter TV Ratings Weekly Top Ten lists are ranked by Unique Audience and include four metrics for each of the top Series and Specials episodes.

Tweets: Tweets ascribed to a linear TV episode.
Unique Authors: Unique Twitter accounts that have sent at least one Tweet ascribed to a specific TV episode.
Impressions: The number of times any Tweets ascribed to a TV episode were seen.
Unique Audience: The total number of distinct Twitter accounts accruing at least one impression of one or more different Tweets ascribed to a TV episode.

Edited by gone fishing
Link to comment

Pogledao prve dve i AHS: Lady Gaga i TWD: Season Whatever. Ovo prvo je po običaju počelo jako, držim palčeve da istupi iz kalupa i ne razočara do kraja. Bahate se sa vremenom, duže scene da se poklope sa celom pesmom od po tri-četiri minuta, ali sve to jako dobro ide za sada. Čak imaju i jačeg straight man lika u najavi, možda im on malo usidri tok radnje pa ne odlutaju u pola sezone u nepoznatom pravcu.

 

A zonbiji ko zonbiji, pratim šta se dešava sa 25% mozga dok ostatak spava. 

Link to comment

uini, odgledao treću epizodu? ne bi me čudilo da su duboko umrežili sezone i da je bar nešto od toga od starta bila ideja. do sad sam odgledao prvu i četvrtu sezonu, drugu na preskok, a veštičluk me smorio, ali čitam na reditu (da, znam) svakakve teorije i zaista ima dosta intertekstualnih veza između sezona, moguće da je marfi od starta zamislio složenu arhitektoniku franšize, što možda na kraju ispadne super kul, a možda i klaud atlas.

 

što se tiče same sezone, nije mi najjasnije u kojem se realmu dešavaju događaji i ko je stvaran, ko vampir, a ko... nešto treće. silueta na fotografiji je jeftin (a i potpuno nepotreban) kliše; poremećeni maneken vidi marša, ali ga ne vidi onaj novi vlasnik hotela. čitam da su ljudi zadovoljni lejdi gagom, ali meni se sve manje dojmi kako vreme odmiče, iako jeste preko granica očekivanja. nekako joj je gluma u sve tri epizode slična, uskog raspona. do sada ima hororične atmosfere (ono kad sali izlazi iz sobe i viče "kids are the best" dok joj se lome zubi je zavesa na predstavu), nekoliko zanimljivih tokova radnje, u poslednjoj i finih lirskih pasaža, ima dosta skrivenih paralelizama (recimo, majka-dete-igla-život na početku i kraju treće epizode) - ako održe ovaj nivo i ako zaista ima planiranih niti koje vezuju celu franšizu, biće sasvim dobro na kraju.

 

šteta što džesike nema u ovoj sezoni, iako je i njen izostanak omogućio ostalima da se razmašu (piters i sara trenutno razvaljuju).

Link to comment

Dobre su nam perspektive, ja sam odgledao drugi i treću plus cirkuzante do pola :D Nema šanse da neka overarching struktura postoji, neki 中国五年计划 petogodišnji plan, što se pre takvih romantičnih iluzija okaneš manje ćeš se razočarati (That's what she said!)

 

Mensečini da nije mnogo teško ispratiti ko je ko i šta je šta, samo Gaga i njen brood su vampiri, Hypodermic Sally i originalni vlasnik i luda sobarica i većina ostalih rezidenata su nekakvi duhovi. (Izuzetak su Bates i možda ćelava trandža, koji bi trebalo da su još živi.) Moram priznati da je mene već počelo malo da smara, ali gledaću dalje sigurno.

 

Da je Lange tu, garantovano bi uzela ulogu Gage i onda bismo opet morali da je gledamo kako meditira na temu prolazne mladosti sleš večnoga života, kao da nije dovoljno smorila u onoj sa vešticama.

Link to comment

Za one koji su davno prestali da prate, al ih kopka - Hodajuci Mrtvi je krenuo da biva ono sto je trebalo od pocetka, ali nije imao vremena od silnog baleganja o osecanjima i moralnim dilemama. Pocetak sezone je napet, nepredvidiv i svaka epizoda jebeno vozi. Ima par detalja i dalje koji oce da se popnu na kurac, ali od olosa koji se israo po onakvom stripu je ovo iznad teoretskog maksimuma. Ne pratim scenu al me ne bi cudilo da su se neki scenaristi promenili u seriji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...