Jump to content
IGNORED

hodajuci mrtvaci protiv uklete kuce


luba

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    224

  • Lrd

    123

  • ToniAdams

    76

  • Have_Fun

    76

  • 2 weeks later...

Umeju i ovako zanimljivu akcionu epizodu da zaseru imbecilnim scenama, bez ikakve potrebe. 

 

1) Maskiraju se u zombijevske iznutrice po šestohiljaditi put, ali sad su odlučili da se ne mažu po licu, mrzi ih :isuse: Najbolje je što zombi koji je pre pola minuta pomahnitalo pokušavao da se probije kroz barikade i popne uz stepenice sad napravi mesta za Ricka, bukvalno mu se skloni s puta da lakše izađe... a ovaj još prvo gurne svoju poptuno nemaskiranu glavu :lol: Naravno, iz nekog misterioznog razloga su odlučili da se svi drže za ruke dok se šunjaju kroz hordu mrtvaca - valjda tako deluju uverljivije, zombiji su poznati po tome što se drže za ruke.

Naravno, deci niko nije rekao da ne zapitkuju "Are we there yet?" dok su među zombijima. Ne znam šta su planirali da urade ako beba zaplače.

 

2) Neeganova ekipa se najzad pojavila, ali umesto da scena bude ozbiljno preteća deluje kao nešto iz crtanog filma. Daryl, Abraham, i Sasha voze jebenu cisternu, a petorica motociklista im se nacrta na sred puta i opušteno čeka da se ovi poslušno parkiraju pred njima :isuse: Šta da ovi nisu bili idioti, da su samo dali gas i pregazili ih sve? OK, možda bi neko bio upucan i prolazu, ali bi većina idiota na motorima bili mrtvi - odakle im ta sigurnost da će Daryl & co. da stanu i izađu iz kamiona? Zar nije moglo da nam se prikaže da su nečim preprečili put, bilo čim osim svojih krhkih telesina?

I još razgovor koji vode, majko moja. "Everything you own is ours now," kaže lik, "give it over." A Daryl će na to "Why should we?" :isuse: Pa jebote, you should zato što ste bili dovoljno glupi da se parkirate i izađete goloruki ispred grupe naoružanih ekstremista™, kakvo je sad to pitanje?!

Link to comment

retardirana epizoda i retardirana polusezona. silne najava nekih kulminacija i onda nista.

 

  • razmazena deca rikove devojcice: mali smarac koji glumi neko ludilo na stepenicama u svakoj epizodi, pusta muziku dok zombiji kucaju na vrata (sa gramofona, naravno). rik koji se ne libi da nekome ulupa lice u potiljak nece malom kretenu da izlupa gramofon a suburban majka kaze "sine, utisaj tu muziku" kao da je jedini problem da se beba ne probudi. onaj tinejdzer isto, toliko se nagledasmo ljubavne drame troje tinejdzera, i onda on izme pistolj i hoce da ubije karla, a posto je odrastao u idili aleksandrije ne zna da ne bi trebalo da pomogne zombijima da udju u kucu. svako ko je jednom video malog sa stepenica bi se setio da mu zalepi usta kad izadju medju zombije (pricamo o detetu koje nije htelo da sidje niz stepenice ni da jede cookies  :ohmy:  -- inace, ta scena sa cookiejem jos i nije losa).
  • zarobljeni wolf: jos gore. sad cu da ti zakoljem zarobljenika, nemoj da mi zakoljes zarobljenika, bum, tras, carol je bila u pravu, ko bi ocekivao. toliko je drugih stvari moglo da se uradi sa njim. jedva cekam ffwd denise-wolf epizode. 
  • glenn: mogli su slobodno da cekaju i do ove epizode da pokazu da je preziveo, a ne da seta sa tinejdzerkom i slusa lekcije o zivotu i gleda maggie kako se jedva spasava od zombija na merdevinama (posto smo utvrdili da je rikovo drustvo besmrtno, scena je bila  :fantom: ). bas bi bilo super da su je izjeli zombiji onako trudnu kad ne ume da se penje uz merdevine. 
  • deana: volela bih da se vrati kao zombi.

 

i tako, sranje sezona, sranje serija, vidimo se u februaru! 

Link to comment
  • 2 months later...

meni da prostite ova midsizon premijera ne bila loša... pep tokovi i we shall overcome momenti na stranu, al nisam se dosađivala.

 

+1

 

 čim progovore, a da to nisu uzvici ili dovikovanje, postaje dosadno. idealno bi bilo da uopšte nema dijaloga. ^_^

Link to comment

u ovoj epizodi su potukli više zombija nego u svim ostalim do sada, gotovo non stop akcija, samo mi je pomalo žao što

 

- ubiše lepu frizerku,najlepša žena u seriji ali avaj sigurno je potpisala za neku drugu seriju pa nema vremena za ovu seriju

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

meni da prostite ova midsizon premijera ne bila loša... pep tokovi i we shall overcome momenti na stranu, al nisam se dosađivala.

 

Sad sam tek pogledao, rog izobilja budalaština. 

 

- Daryl uspeva da savlada lika koji ga drži na nišanu off screen, a da njegova ekipa sa ove strane vozila apsolutno ništa ne primeti :Hail: Pritom nekako biva posečen po leđima, možda je puška imala bajonet? Onda ispaljuje raketu u motocikliste, takođe u savršenoj tišini, niko ništa ne vidi i ne čuje sve do zaglušujućeg kabum. RPG je u suštini isto što i samostrel, naravno.

 

- Rick i njegova apsurdna povorka zaogrnutih u cloaks of invisibility ne samo što se neprimećeno šetaju kroz zombije, već i zastanu u sred šetnje da porazgovaraju šta će dalje :Hail: Pošto kad vas okružuju stotine zombija, bitno je da se značajno pogledate u oči i kažete "He's gonna make it, all right? I know it!"

 

- Carol se budi iz nesvesti, vrlo očigledno ima pištolj za pojasom, ali ipak kaže "Rosita, I'm gonna need your gun, gonna take a look around." Ćurka joj daje pištolj, ova odlazi u izviđanje naoružana sa dva pištolja i nožem, ostavlja iza sebe četvoro golorukih ljudi :Hail: Posle raspravlja da li je trebalo da puste onog da pobegne ili ne, kao da bi to promenilo činjenicu da su im upali zombiji u naselje.

 

- Mala Enid u crkvi počinje da viniše™ oko dijaloga iz prethodne epizode :Hail: "You sad bla bla truć, what the hell does that even mean?!" Onda Glen kreće da je ubeđuje da ostane tu na sigurnom, iako ju je u prošloj epizodi ubeđivao da mu očajnički treba njena pomoć i da ne može bez nje :Hail:

 

- Karla dovode u ambulantu upucanog u glavu, ovolika rupčaga mu stoji umesto oka, a medicinska sestra kaže "I'm gonna sew up any lacerations" :Hail: Pošto kad imaš metak u glavi, prvo što treba uraditi jeste da se lepo zašije rana, svaka eventualna posekotina. Može i brufen da se uzme.

 

- Ponovo idiotska ideja da zombiji više vole vatru od ljudskog mesa. A da bi se zapalila vatra, potreban ti je tanker pun goriva, nisu mogli ručno da podlože nikako. Daryl je naravno pripalio koristeći grenade launcher :Hail:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Jel gleda ovo neko uopste sem Vinija?

 

Realno paljenje vatre bazukom je vhunska glupost. Ono za oko ajd i nekako, jbg ona debela je ionako tek priucena medicinska sestra. A celu epizodu sa sunjanjem medju zombijem oprastam i halalim jer su u dva minuta istrebili najiritantniju porodicu u seriji. Srce mi je poigralo akda su poveli Sema ali nisam se usudio da se nadam, kad ono opa, odose svi jos su djuture i oko dali.

 

Nego ono sto mene kopka je to sto ako se dobro secam Negana najavise tek za zadnju epizodu, sta li ce onda da rade u naredne 4? Iz promoa deluje kao da ce da se Rik ubedjuje sa masom da li valja ili ne valja ici u borbu i slicna smaranja.

 

I zasto po netu svi tipuju da ce Deril da zglajzne? Meni je nekako sasvim logicno da bude Glen. Eto nije docekao nerodjenog sina a i Megi ce da se ocelici i postane nova Dijana.

Link to comment

Ne može bre ni priučena sestra da krene da zašiva posekotine kad joj je pacijent upucan u glavu. Šta ušivaš koji moj, glupačo, pa nije posekao prst?! I da je gledala samo jednu epizodu Gray's Anatomy, već bi bila prekvalifikovana da takvu glupost ispali. 

 

Razumem da ne mogu da nam prikažu šta stvarno radi pošto je u pitanju TV medicina/voodoo magija koja spasava život posle onakve povrede, ali zašto su joj uopšte bilo kakav dijalog pisali? Gledamo u kadru Rika kako muževno pati, nema nikakve potrebe da debeljuca u offu lupeta kako će sve biti OK, samo da mu ona na brzinu zašije rupetinu u glavi.

 

Za to šta će biti sa Neeganom ne mogu da ti kažem pošto sam prestao da čitam strip pre nego što se ta priča razrešila. (U međuvremenu smo upoznali dedu kralja sa tigrom na povocu i bradatog martial artistu po imenu Isus, što je za mene ipak bilo previše). Samo znam da će Rick da izigrava submissive pizdu i da poslušno plaća danak tiraninu dok potajno planira nekakve saveze i osvete i proizvodnju municije i početak bune protiv dahija :yawn2: Sećam se još i da ranjeni junak Karl preuzme stvar u svoje ruke i pokuša da likvidira Neegana iz očaja jer misli da mu se tata predao :cry:

Link to comment

ko zna, umeju oni dosta da skrenu od stripa, a nakon hajpa i svega od Negana ocekujem da potraje barem koliko i Guverner. isusa smo dobili već, doduše malo manje je kung fu više je hipi south Park isus. Za tigra ne moramo da brinemo ako ga i bude budžet će da pokrije taman jednu epizodu sa istim.

 

Btw jel mali na isti način gubi oko i u stripu?

Link to comment

Pa skoro. Isto se probijaju kroz gužvu sa onom komšijskom familijom, samo što stariji sin u stripu ne postoji. Mlađeg dohvate zombiji, mama neće da pusti ni njega ni Karla, Rick joj odseče ruku sekiricom i izvuku se on i Karl... da bi onda neki zalutali metak ovog dobio u glavu. Puca se okolo jer u stripu Aleksandrija nije baš potpuno retardirana, kad krenu u kontraofanzivu protiv zombija koriste vatreno oružje umesto štapova i zombija... i pobiju ih nekako, bez gluposti sa vatrom i bazukom. To je kao defining moment za Ricka i ekipu, gde shvate da zombiji više nisu prava pretnja, a onda se epizodu-dve kasnije pojavi Neegan i odmah skenja Glena za nauk drugima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...