Jump to content
IGNORED

hodajuci mrtvaci protiv uklete kuce


luba

Recommended Posts

 

Inace kakav uzas od ove danasnje epizode. sat i 5 minuta price kojoj znamo pocetak, kraj i sredinu. Jedino je bilo neizvesno sta ce da se desi sa kozom.

 

ja sam zaspala na pola epizode.

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    224

  • Lrd

    123

  • ToniAdams

    76

  • Have_Fun

    76

Meni OK bila epizoda, sve je zanimljivije od Ricka i ekipe. Naravno, nervirale su me gluposti vezane za aikido, od kojih ću pobrojati samo prvih 67.

- "Aikido" ne znači "do not kill" ma koliko slobodan prevod bio. Nikakvo ubijanje se u nazivu ne pominje ni u kakvom kontekstu.

- Aikido veze nema sa mlataranjem štapom. Veština mlataranja štapom se zove bojutsu, apsolutne frogs & grandmothers.

- Aikido ne pomaže u izbegavanju rafalne paljbe angry black men koji pate od PTSD-a

- Aikido ne pomaže u lečenju PTSD

- Aikido ne pomaže u gajenju paradajza niti pravljenju sira.

- Većina tih fancy-schmancy martial arts bi bila beskorisna protiv zombija (Michonne i njen mač su izuzetak koji potvrđuje pravilo). Zombiji pokušavaju da te ujedu, a malo koja borilačka veština je imala razloga da tome kontrira. Zombijima moraš da prospeš mozak, što je praktično neizvodljivo mlataranjem rukama, nogama, ili štapovima. Zombiji ne osećaju bol, znači džabe je da ih udaraš u solarni pleksus ili zavrćeš im ruke ili šta već. Veće šanse da preživi zombi napad bi imao neobučen čovek sa čekićem u ruci nego naloženi džudista-karatista-aikidoista koji umišlja da je Liu Kang.

...

Link to comment

Meni OK bila epizoda, sve je zanimljivije od Ricka i ekipe. Naravno, nervirale su me gluposti vezane za aikido, od kojih ću pobrojati samo prvih 67.

- "Aikido" ne znači "do not kill" ma koliko slobodan prevod bio. Nikakvo ubijanje se u nazivu ne pominje ni u kakvom kontekstu.

- Aikido veze nema sa mlataranjem štapom. Veština mlataranja štapom se zove bojutsu, apsolutne frogs & grandmothers.

- Aikido ne pomaže u izbegavanju rafalne paljbe angry black men koji pate od PTSD-a

- Aikido ne pomaže u lečenju PTSD

- Aikido ne pomaže u gajenju paradajza niti pravljenju sira.

- Većina tih fancy-schmancy martial arts bi bila beskorisna protiv zombija (Michonne i njen mač su izuzetak koji potvrđuje pravilo). Zombiji pokušavaju da te ujedu, a malo koja borilačka veština je imala razloga da tome kontrira. Zombijima moraš da prospeš mozak, što je praktično neizvodljivo mlataranjem rukama, nogama, ili štapovima. Zombiji ne osećaju bol, znači džabe je da ih udaraš u solarni pleksus ili zavrćeš im ruke ili šta već. Veće šanse da preživi zombi napad bi imao neobučen čovek sa čekićem u ruci nego naloženi džudista-karatista-aikidoista koji umišlja da je Liu Kang.

...

 

 

Sad da primenim Vinizam na Viniju jer ako me secanje dobro sluzi Eastman (sunce ti jebem kako glupo ime za mudraca) toliko dobro pravi koziji sir da uopste nije nemoguce da prilikom proizvodnje koristi metode Aikidoa.

 

 

U to ime.

 

 

Link to comment

Da da, to se uči na četvrtoj godini a on je samo do treće dogurao pre apokalipse :(

 

Cela ta fantazija da pročitana knjižica i dvonedeljni kurs iz neke borilačke veštine čine čoveka produhovljenim majstorom meditacije koji je one with the universe, mantra da je all life precious, živi u prirodi i pozira u katama uz izlazak sunca, sve bi to bilo razumljivo i podnošljivo TV sranje... samo da nam sve vreme ne pokazuju potpuno pogrešnu borilačku veštinu. Ko zna, možda je Michonne trenirala npr. džudo pa je zato tako dobra sa mačem...

Link to comment

Da da, to se uči na četvrtoj godini a on je samo do treće dogurao pre apokalipse :(

 

Cela ta fantazija da pročitana knjižica i dvonedeljni kurs iz neke borilačke veštine čine čoveka produhovljenim majstorom meditacije koji je one with the universe, mantra da je all life precious, živi u prirodi i pozira u katama uz izlazak sunca, sve bi to bilo razumljivo i podnošljivo TV sranje... samo da nam sve vreme ne pokazuju potpuno pogrešnu borilačku veštinu. Ko zna, možda je Michonne trenirala npr. džudo pa je zato tako dobra sa mačem...

 

 

Jok, Misone tipa pre sezonu dve kaze Riku ili malom da pre toga nista nije radila nego je eto nasla mac, vukla onu dvojicu a posto je zombiji nisu dirali ona je na njima vezbala. takoreci samouki samuraj. 

Link to comment

Pa da, zato nije ni filozofirala o neubijanju i jedinstvu sa prirodom. Samo kažem, da su hteli da joj stave neki martial arts background, ko zna kakvu bi glupost lupili.

Link to comment

da li je potrebno proći obuku za samuraja da bi se katanom skraćivali za glavu natruli zombiji ^_^

- cenim da ne, obuka je potrebna kada se suočava sa jednako naoružanim protivnikom koji pri tome može biti i obučavan u toj veštini, a ako bi neki kmet (u srednjevekovnom japanu) u toku borbe i došao do katane koliko sekundi bi živeo nakon što bi na njega naišao samuraj iz protivničkog klana...

Link to comment

ja ću se od horor serija, posle ovakog početka WDa, zadržati samo na Ešu. 

Ovo je postalo imbecilno čak i za WD standarde. Plus sam noćas tumarao po netu i shvatio da bi ovi mogli da voze još ovoliko epizoda bez ikakve izmene (osim toga da na svakih štajaznam, 50 epizoda promene ekipu oko Rika). 

Pre koliko 2-3 sezone je bio Guverner, sad kreće cirkus sa onima Wjevcima a sve na isti kalup. 

 

Počinje da me oubiljno podseća na Lost.  :frust:

Link to comment

Meni mnjah bio taj Halloween banket mrtvih serijskih ubica koji se tebi dopao. Rabe je OK izgledala ali ipak nije Charlize Theron... a one materinske gluparije oko deteta vampira bolje da ne komentarišem. Ima li neko u tom hotelu koga Gaga neće preobratiti do kraja sezone? <_<

 

Edit: Joj, zaboravio sam Zodijaka koji mora da jede sa kesom na glavi i meta-komentare ostalih ubica :lol: 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

meni je banket™ bio kripi, svi učesnici su bili ubedljivi, lili ne da je bila ok, nego haooos. smisao cele te sekvence može biti u nečemu drugom: džon možda nije bio samo počasni gost, već i nešto više od toga, posebno imajući u vidu nerešen slučaj serijskog ubice i baronesinu impresiju da je džon bio sebičan ili kako ga je već ocenila.

 

čini se i da ludi marš i baronesa vode neku svoju bitku okupljajući ljude oko sebe. ne znam na čemu im se zasniva borba, ali ne verujem da je slučajno što se marš stalno javlja u nekim mračnim tonovima, a bledolika lejdi dragana okuplja plavokosu decu u beloj sobi, moguće da se time implicira njihova opozicija. ne zaboravimo ni da on ubija, a ona oživljava (osim što i ona, jel, povremeno ubije). u toj hipotezi bi bila nejasna uloga sali, koja čas pije krv, čas dovodi nesrećnike maršu na istinu.

 

majka očevidno nije normalna, epizoda sa mamama (da li druga ili treća) je imala za cilj da je prikaže kao takvu. da li je samo puca edipov kompleks ili ima još kakvog mentalnog poremećaja, videće se.

 

e jest, deo kad sobarica objašnjava kako je ostala bez klinca i objašnjenje opsednutosti posteljinom je i tužno i hororično.

Link to comment

- Aikido veze nema sa mlataranjem štapom. Veština mlataranja štapom se zove bojutsu, apsolutne frogs & grandmothers.

naravno da aikido ima veze sa mlataranjem stapom.

Link to comment

Pa Gaga je bila Marshu supruga u vreme kad je gradio hotel, zar nam to nije neko već rekao? :unsure: Sumnjam da se namešta nekakav sukob te dve strane ako koegzistiraju toliko dugo bez problema. 

 

Serijske ubice za večerom su bile sve samo ne ubedljive. Imam ja razumevanje za američku opsesiju svakom budalom koja ubije nekoliko ljudi, ali mora mnooogo dobro da se napiše priča da bi me se ubedilo da oni svi, eto, imaju nešto zajedničko, da su ubijali ne iz seksualnih ili finansijskih ili kakvih već prizemnih pobuda, nego zato što kanališu neko iskonsko zlo koje ih spaja, pa su još svi šegrti nemrtvom hotelijeru iz 19. veka koji ih savetuje kako da optimalno iskoriste svoj ubilački potencijal :isuse:

 

Sobaricino objašnjenje bi možda bilo tužno i hororično da je prethodno nismo videli kako godinama pere čaršave serijskom ubici. To je teško pomiriti sa traumom tipa "serijski ubica mi odneo dete".

 

Za detektiva si skoro sigurno u pravu, kad ne radi skoro uopšte na otkrivanju nekakvih osumnjičenih to je obično solidan znak da je sam ubica. Problem je samo što bi ta psihoza teško ostala sakrivena, ne bi mogao prosto da halucinira da je pričao telefonom sa "ubicom" nego bi morao aktivno da klonira ženin telefon i da snimi glas i da namesti da ga taj snimak pozove na njegov broj u tačno određeno vreme, itd. Sa svim tim tehnikalijama, morao bi da bude svestan šta radi.

Link to comment

naravno da aikido ima veze sa mlataranjem stapom.

 

Naravno da nema. Tu se koristi onaj kratak štap čijeg se imena ne sećam, kao neki pendrek, što nema nikakve veze sa štapinom kojom mlataraju Morgan i njegov učitelj. Bojutsu ≠ Aikido.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...