Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Iskreno meni je u retropsektivi R1 bolji nego Force Awakens, ako nista drugo zaokruzen je film i nema repova.

 

Najbolji od početnog serijala. Šta više, stavio bih ga na treće mesto po kvaliteti, nakon IV i V.

Link to comment

Ne pamtim da sam ovako besan izasao iz bioskopa. Smece!

 

 

Pre dvadeset godina sa prijateljicom devojkom posle Independence Day.

 

 

Taj film me je baš koštao... i pri tom ne mislim na pare.    :isuse: :misko:

Edited by Jeremija
Link to comment

A đe nađoše ovog mučenika edwardsa kojem je najveće dostignuće što je uspeo da snimi goru godzilu od one iz devedesetih?

 

 

Čitam, mnogi su razočarani novim Rogue One filmom ( http://www.newyorker.com/culture/richard-brody/rogue-one-reviewed-is-it-time-to-abandon-the-star-wars-franchise ). Ne vidim razloga za tako nešto, pa Gareth Edwards i Gary Whitta  nemaju jedan pošten film, ni pojedinačno, ni zajedno.  :D

 

Godzila na stranu, meni Monsters odlican film.

Link to comment

Čitam, mnogi su razočarani novim Rogue One filmom ( http://www.newyorker.com/culture/richard-brody/rogue-one-reviewed-is-it-time-to-abandon-the-star-wars-franchise ). Ne vidim razloga za tako nešto, pa Gareth Edwards i Gary Whitta  nemaju jedan pošten film, ni pojedinačno, ni zajedno.  :D

 

Neću stvarno da isterujem svoje svakome kome se nije dopao film da je trebalo da mu se dopadne, ali ovaj čika sa New Yorkera je napisao ceo članak gde je rekao da mu je A New Hope bio neubedljiv i glup, i da ga spasava tek kreativna širina i raznovrsnost sveta koji je Lukas stvorio, i što je prvi film. Ide dalje rekavši da su Empire i Jedi dno dna, a da Lukas dostiže svoj zenit SW sage draguljima kao što su Attack Of The Clones i Revenge Of The Sith.

 

Sedmo čulo mi govori da postoje pozamašne šanse da se moji i njegovi ukusi i senzibiliteti neće poklapati ^_^

Link to comment

Da ne ostanem samo na ove dve recenice, hladnije glave cu reci nesto malo vise. 

 

 

 

Film je dirnuo par zanimljivih ideja. Na primer, prikaz na sta lici Pobunjenicka alijansa u trenutku pre nego sto Leja dobije planove Zvezde smrti i cela Star Wars prica krene, kao i iznijansiran moral njenih pripadnika olicen u liku Kasijana. Nazalost, sve ovo baceno je u onu presu za djubre sa Zvezde smrti i smljeskano kao gibanica. Iako je i u prvoj polovini filma bilo momenata i dijaloga za kolutanje ocima ili fejspalm, nekako sam sve to uspeo da preguram dok nismo dosli do dve najbolje, ujedno i najnebitnije scene u filmu, a to su suocavanje Dzin Erso i Kasijana, nakon sto je njenog oca prakticno ubila Pobunjenicka alijansa, i pojavljivanje Dartha Vadera i njegova scena sa "direktorom" Krenikom. Tu sam se ponadao da ce film da nam ponudi nesto vise, ali je vec u sledecih nekoliko scena sve to bukvalno zaboravljeno. Likovi i njihovi odnosi se ne razvijaju, vec se jednostavno ni iz cega menjaju na silu, da ispricaju unapred zacrtanu pricu, Alijansa je prikazana katastrofalno i od njihovih unutarnjih previranja i sukoba videli smo samo jednu placnu scenu, nakon koje kao da se nista nije deslio, idemo svi da pomognemo Rogue-1 jer eto greota da zaginu bezveze, a i bili su u pravu iako smo prethodno zakljucili da nisu, a misljenje smo promenili jer nam je suza niotkuda krenula na oci. Da ne pricam da o ustrojstvu, hijerarhiji i organizaciji pobune, znacajnim licnostima i rukovodecem kadru, te sarolikim interesima i grupacijama unutar iste nismo saznali bukvalno nista.

 

Pored toga akcija je bila neinventivna i dosadna, rezija problematicna (par puta tokom akcionih scena pogubio sam se i izgubio orijentaciju, mada je za to mozda pre krivo popustanje moje paznje usled nerviranja), dijalozi najvecim delom katastrofa. Gluma ocajna (sa izuzetkom Madsa koji je jednostavno car i drago mi je sto je resio da pokupi lovu na nesrecama kao sto su ovaj film i Doktor Strejndz), glavno dvoje glumaca promasaji potpuni, a Foresta Vitakera mi je iskreno bilo zao, tj. zao mi je bilo da ga gledam kako preglumljuje u nebitnoj ulozi (da, jeste lik poludeli fanatik, ali ono je bilo previse). Ben Mendelson ocajan, njegov lik je traljavo uradjen, a kapiram da je ideja bila da kao bude malo slozeniji negativac, ambiciozan i pokvaren, ali njegov polozaj u hijerarhiji i njegov odnos sa ostatkom rukovodeceg kadra Imperije nejasan i nedorecen. Izgleda da su resili da manir negativaca u ovim novim filmovima bude da se dernjaju i imaju izlive besa, sto je kod Kajlo Rena imalo smisla, ovde je bilo smesno. BTW, belu uniformu nosi Grand Admiral, ali ja iz filma nisam zakljucio da je on Grand Admiral (osim ako mi je nesto promaklo ili su nesto promenili u loreu, mada mislim da su to zadrzali). To sto neko ko malo vise prati i interesuje se za SW svet zna ko je i sta je Grand Admiral i ko su i sta su Moffovi, ne znaci da je to trebalo potpuno zanemariti, da ne pricam sto je jedan ovakav film bas i bio prilika da se o univerzumu kaze nesto malo vise i detaljnije (a nije da su morali tome dva sata da posvete). 

 

Sve ove tehnicke nedostatke ili nesavrsenosti bih ja progutao i podneo bez problema da je film bolje napisan i prica bolje ispricana. Jedino sto smo dobili ovim filmom jeste novo vecno pitanje zasto ono guranje Star Distrojera Alijansa ne izvede jos neki put kasnije nego se onoliko mucise sa Imperijalnom flotom oko Endora.

 

I da, CGI Tarkin i Leja su tuga bozija.

 

Link to comment

Odgledao Rogue One sinoć. Ovaj film ima dosta problema.

 

 

 

 

 

 

Pri čistoj svesti i svim srcem opraštam širokogrudo svaki.

 

Retko čovek može da provede ovoliko zabavnih 2 i po sata neskinutih pantalona.

Oi, bender. Za ovake stvari ljude u Crnu Goru salju na robiju :(

Link to comment

Film nije los, ali sam ocekivao vise, i trejleri i recenzije i hajp su nagovestavale vise, kad ono...

 

Radnja je suvise linearna. Zapleta nema. Samo se skace hop od jedne tacke na druge, gde znas da ce film zavrsiti (jer mora), ali bez ikakve radnje izmedju, zapleta, bilo cega. Film je zabavan ali ne vise od toga. Osvezenje je sto nema hepienda za glavne likove vec sto imamo njihovu zrtvu i nekakav "realan" prikaz pobune, ali u retrospektivi mi se cini da je i to zapravo cop-out, pobi sve ove likove koje smo izmislili zarad ovog filma kako bi nestali kako su i nastali i kako ne bi imali uticaj na "glavni" serijal. Takodje mi se svidjalo sto za razliku od Force Awakens nije samo remake originala (ali mi se svidjalo sto su ubacili ove kadrove iz originala sa pilotima - to je nacin da das omaz originalu, a ne kroz kopiranje cele njegove radnje kao u Ep. VII), ali zajebala ga je ipak ta previse linearna, ocekivana radnja.

 

Scene sa Vejderom - cemu tacno? Ona na kraju je OK, eye candy sa svetlosnom sabljom, mora se baciti koska vernim fanovima. Ali ono prvo pojavljivanje je bespredmetno. Imamo onu scenu gde je Vejder u onom rezervoaru u nekakvoj tecnosti - kako, zasto, sta je to? - i to je na trenutak interesantno ali ta se scena prekida i ne vidimo nista dalje. Ceo razgovor njega i Krenika ne znam cemu tacno sluzi, osim da cujemo Vejdera malo kako govori. Moglo je i bez toga.

 

Krenik je suvise plitak negativac, trejler je nagovestavao nesto vise, neku dubinu, a mi o njemu nismo saznali nista, njegovu pricu, motivaciju, bilo sta. Cak bi rekao da se ne pojavljuje dovoljno u filmu, ili su jednostavno njegove scene lose iskoriscene.

Link to comment

Taj rezervoar je bacta tank, verovatno ga se sećaš iz Imperije - http://starwars.wikia.com/wiki/Bacta_tank

 

 

 

Nedostatak koherentnosti je  zato što su posle snimanja gomilu scena ponovo nasnimili, i to sa sasvim drugim režiserom (koji je za to plaćen 5 miliona dolara).

 

 

Više će se o tome verovatno jednog dana pisati, ali moje mišljenje je da su Diznijevci bili užasnuti Edwardsovom "vizijom", pa su brže bolje našli nekog da mnogo scene ponovo snimi, pa su tu papazjaniju materijala na brzinu pretvorili u film, da ne bi odlagali odavno najavljenu decembarsku premijeru. U prilog tome govori da mnogo scene iz trejlera nisu našle svoje mesto u filmu, čak i one vizuelno  veoma intrigantne (Deathtroopersi u vodi, protagonistkinja u odeći imperijalnog oficira, itd.).

Link to comment

Pre dvadeset godina sa prijateljicom devojkom posle Independence Day.

 

 

Taj film me je baš koštao... i pri tom ne mislim na pare.    :isuse: :misko:

 

Морао си да гледаш после тога два ром-кома, од тога макар један са Фреди Принц Јуниором?

Link to comment

Scene sa Vejderom - cemu tacno? Ona na kraju je OK, eye candy sa svetlosnom sabljom, mora se baciti koska vernim fanovima. Ali ono prvo pojavljivanje je bespredmetno. Imamo onu scenu gde je Vejder u onom rezervoaru u nekakvoj tecnosti - kako, zasto, sta je to? - i to je na trenutak interesantno ali ta se scena prekida i ne vidimo nista dalje. Ceo razgovor njega i Krenika ne znam cemu tacno sluzi, osim da cujemo Vejdera malo kako govori. Moglo je i bez toga.

 

Krenik je suvise plitak negativac, trejler je nagovestavao nesto vise, neku dubinu, a mi o njemu nismo saznali nista, njegovu pricu, motivaciju, bilo sta. Cak bi rekao da se ne pojavljuje dovoljno u filmu, ili su jednostavno njegove scene lose iskoriscene.

 

Meni su obe scene sa Vejderom bile sjajne. Za prvu scenu ljudi kažu da je potpuno nepotrebna, i da je samo kopiranje onoga kada Vejder tokom sastanka krene da davi onog oficira što se kurčio. Ja pre mislim da je Krenik samo doveden Vejderu na noge ne da bi ga ovaj maltene ubio, već samo da vidimo Vejdera u njegovoj rezidenciji. Poenta cele scene je da nam otkrije da je Vejder napravio svoj hram tačno na planeti gde je izgoreo, i da, izgleda, provodi veći deo svog života u onoj kapsuli za rehabilitaciju. Videli smo samo delić Vejdera bez maske u Imperiji, a to je bio tizer do Džedaja, da se prisetimo da je ispod crne maske čovek. Ovo vam daje mogući pogled u Vejderovu psihu, da je "zao" to smo, well duh, znali. Ovo je možda mali začin tome jer nam sugeriše koliko je njegovo upadanje u lavu i prekretnica koja je došla ostala s njim, da je želeo da napravi svoj hram tu, na istom mestu. Takođe, scena nam govori da je, verovatno, život pod crnom maskom sam pakao, i da Vejder izgleda živi u konstantnom bolu i agoniji. Možda ja učitavam previše, ali to bi bila dva sasvim fina delića nekog mozaika koji imamo o njemu. Što se mene tiče, samo ta dva mala detalja se meni mnogo više sviđaju od čitavog smaranja u onoj nesretnosti od epizode III gde Anakin prelazi crtu sa onim idiotskim stand-offom Vindua i Palpatina i prelazi na mračnu stranu tako što mu promene boju zenica i što se, grrrr, mnogo mršti, mršti se toliko da mu se od obrva ni oči, grrrr, ne vide, eto toliko je postao grrrr zao. To što on na kraju išamara Krenika je sekundarno, to je mali mig publici na onu ikoničnu™ scenu iz epizode IV, ali sve je bilo urađeno samo da vidimo deo Vejderovog života.

 

Druga scena je čisti fan service, ništa više od toga (aman, ceo film je samo dugi fan service, ali dosta dobar), ali preko potrebna i baš ono što je trebala da bude. Kada prvi put upoznajemo Vejdera u IV, znamo da je on već strah i trepet galaksije i da je glavni oficir Imperije. I okej, u ta tri filma on je obeležio kinematografiju kao ultimativni evil guy, ali nikada nismo videli ono što je prethodilo, vidimo male deliće kad davi svoje podređene i duele sabljom, ali to je to. Šta je on radio sa imperijalnom vojskom, zašto su svima kolena klecala na samu pomisao o njemu? Ovo je urađeno perfektno, vidimo poređane vojnike sa korvelijanske korvete koji očekuju upad, sve je isto kao uvodna scena u eIV, očekujemo varnice, eksploziju i da ulete stormtruperi, mislimo da je sve omaž početku eIV i da ćemo videti istu stvar, samo remodelovanu. Ali ne, svetla nema, mrak ostaje, i probija ga samo crveni sjaj Vejderove sablje. I onda pokolj, po svim pravilima, ne gde Vejder skače unaokolo kao Brus Li na steroidima (Joda i grof Duku, brate...) nego bam bam bam, malo običnog mlaćenja sabljom, malo silom, pobi ih sve bez milosti kao od šale. Sjajno urađeno. Tako se to radi.

 

BTW, meni je Krenik ispao taman dobro. Film je prekratak i za to (ionako je mnogo toga winzipovano u dva i kusur sata), gde sad da crtamo i njegov život. Ovako, potpuno uverljiv aparatčik Imperije, znamo da mu je zadatak da sagradi ZS, znamo da ga prcaju i Tarkin i Vejder i prete mu Imperatorom, glumac je jako dobro kastovan i radi svoj posao. Ništa više od toga, ali ni manje. Kakva motivacija, niko u ovom filmu nema motivaciju, film je fabrički sklopljena sentimentalnost i namigivanje publici, ali jako dobar u tome. Uporedite Krenika kao negativca i onog lorda, grofa, Grivousa, ili kako se već šmokljan zvao iz epizode III. Nebo i zemlja. Nije Krenik trebao da bude Kriger, ali je sasvim dobar potrošni oficir vermahta kojeg će na kraju Bata Živojinović da ubije.

Link to comment

Film nije los, ali sam ocekivao vise, i trejleri i recenzije i hajp su nagovestavale vise, kad ono...

 

Radnja je suvise linearna. Zapleta nema. Samo se skace hop od jedne tacke na druge, gde znas da ce film zavrsiti (jer mora), ali bez ikakve radnje izmedju, zapleta, bilo cega. Film je zabavan ali ne vise od toga. Osvezenje je sto nema hepienda za glavne likove vec sto imamo njihovu zrtvu i nekakav "realan" prikaz pobune, ali u retrospektivi mi se cini da je i to zapravo cop-out, pobi sve ove likove koje smo izmislili zarad ovog filma kako bi nestali kako su i nastali i kako ne bi imali uticaj na "glavni" serijal. Takodje mi se svidjalo sto za razliku od Force Awakens nije samo remake originala (ali mi se svidjalo sto su ubacili ove kadrove iz originala sa pilotima - to je nacin da das omaz originalu, a ne kroz kopiranje cele njegove radnje kao u Ep. VII), ali zajebala ga je ipak ta previse linearna, ocekivana radnja.

 

Scene sa Vejderom - cemu tacno? Ona na kraju je OK, eye candy sa svetlosnom sabljom, mora se baciti koska vernim fanovima. Ali ono prvo pojavljivanje je bespredmetno. Imamo onu scenu gde je Vejder u onom rezervoaru u nekakvoj tecnosti - kako, zasto, sta je to? - i to je na trenutak interesantno ali ta se scena prekida i ne vidimo nista dalje. Ceo razgovor njega i Krenika ne znam cemu tacno sluzi, osim da cujemo Vejdera malo kako govori. Moglo je i bez toga.

 

Krenik je suvise plitak negativac, trejler je nagovestavao nesto vise, neku dubinu, a mi o njemu nismo saznali nista, njegovu pricu, motivaciju, bilo sta. Cak bi rekao da se ne pojavljuje dovoljno u filmu, ili su jednostavno njegove scene lose iskoriscene.

 

 

Jasno je bilo od starta da ce svi da zaginu, jer jbg da je neko preziveo verovatno bi ih gledali u IV, V i VI kao zasluzenog heroja pobune.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...