Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Ubio bih vas za ove spojlere da juce uvece nisam odgledao film  :fantom: . Meni skroz korektan, interesantan, zaokruzena prica, neocekivan kraj glavnih junaka. Malo me podsetio na neke WW II filmove, prvenstveno na The Dirty Dozen. A tu je i scena iskrcavanja na Scarif, plaza, uniforme cak i brod, sve lici na Omahu iz Redova Rajana. 

Link to comment

Морао си да гледаш после тога два ром-кома, од тога макар један са Фреди Принц Јуниором?

 

 

Kamo sreće, generalno sam se poneo kao uvredjena kretenčina (nisam čak hteo ni da pričam), iako me niko nije terao da idem da gledam.

 

 

Prvi Freddie Prinzeov film koji sam gledao u bioskopu (otprilike nekih godinu dana posle Independence Day), nije bila rom-kom, nego Znam šta ste radili....   :D

Edited by Jeremija
Link to comment

Edit: spoilers ahead!

 

Ja se vratih i bijoskopa i meni se film baš baš svideo. Ima nekih rupa, ali oprostio bih i više. Fan sam i subjektivan, jebiga. Ne kapiram doduše ovo zazivanje nedostatka neke duboke radnje, zapleta, štagod, pošto su dosadašnje Star Wars filmovi bili jelte užasno komplikovani i duboki. Mislim, šta, Kum 2 u svemiru? Nije sve crtano, hvala im na tome. Nema ni jedne te iste akcione scene jurnjave koja traje 48 minuta, hvala im i na tome. Nije bilo ni neke preterane patetike. Sitni detalji kao linkovi i omaži starim filmovima su bili takođe super. Nije sve lepo i ušminkano, malo je i realističnije to sa frakcijama alijanse. Lepo je i što su pripazili malo na tehnologiju - Lukas kada je snimao epizode I-III je morao da se napravi važan i ispalo je da je tehnologija naprednija u radnji koja se hronološki dešavala ranije. Vejder se pojavio samo na kratko u filmu, ona scena sa lajtsejberom u mraku je bila dovoljna za boner.

 

Ali moram priznati da su mi film uništila neka grupa tinejdžera, koja se kikotala, drala, stalno ustajala, izlazila, pa se vraćala i već sam bio na granici da idem dole da se raspravljam. Moraću ponovo da ga gledam.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Ja sam pustila 4 suze na kraju. Zbog DV i zbog Princeze Leje i zbog kraja, mada sam kraj očekivala još od holograma.

 

Imam pitanje. Onaj slepi nije džedaj?

 

Sad ću da vam kažem šta je hendikep ovog filma. To što smo prošle godine nakon dvesta godina imali priliku da vidimo MF, AT-AT, Imperial Destroyers, X-wings i ostalo, pa smo bili puni sreće. Sad mi je na primer bilo super da vidim kako jedan destroyer udara o drugi, ali ne onako da mi suze krenu na oči i da cičim ko prošle godine, jer sam tada bila željna.

Link to comment

Edit: spoilers ahead!

 

Ja se vratih i bijoskopa i meni se film baš baš svideo. Ima nekih rupa, ali oprostio bih i više. Fan sam i subjektivan, jebiga. Ne kapiram doduše ovo zazivanje nedostatka neke duboke radnje, zapleta, štagod, pošto su dosadašnje Star Wars filmovi bili jelte užasno komplikovani i duboki. Mislim, šta, Kum 2 u svemiru? Nije sve crtano, hvala im na tome. Nema ni jedne te iste akcione scene jurnjave koja traje 48 minuta, hvala im i na tome. Nije bilo ni neke preterane patetike. Sitni detalji kao linkovi i omaži starim filmovima su bili takođe super. Nije sve lepo i ušminkano, malo je i realističnije to sa frakcijama alijanse. Lepo je i što su pripazili malo na tehnologiju - Lukas kada je snimao epizode I-III je morao da se napravi važan i ispalo je da je tehnologija naprednija u radnji koja se hronološki dešavala ranije. Vejder se pojavio samo na kratko u filmu, ona scena sa lajtsejberom u mraku je bila dovoljna za boner.

 

Ali moram priznati da su mi film uništila neka grupa tinejdžera, koja se kikotala, drala, stalno ustajala, izlazila, pa se vraćala i već sam bio na granici da idem dole da se raspravljam. Moraću ponovo da ga gledam.

 

 

Razlog zašto sad filmove uglavnom gledam na HBO/Cinestar Premiere kanalima 6-9 meseci posle premijere. Imao sam pre dosta godina sličnu situaciju, a dosta sam krupan/mišićav, ne bi valjalo da sam nekog pokupio...  :isuse:

 

 

 

Inače, za one koji vole, ide trenutno Force Awakens na HBO HD.

Link to comment

Ja sam pustila 4 suze na kraju. Zbog DV i zbog Princeze Leje i zbog kraja, mada sam kraj očekivala još od holograma.

 

Imam pitanje. Onaj slepi nije džedaj?

 

Sad ću da vam kažem šta je hendikep ovog filma. To što smo prošle godine nakon dvesta godina imali priliku da vidimo MF, AT-AT, Imperial Destroyers, X-wings i ostalo, pa smo bili puni sreće. Sad mi je na primer bilo super da vidim kako jedan destroyer udara o drugi, ali ne onako da mi suze krenu na oči i da cičim ko prošle godine, jer sam tada bila željna.

 

 

Force sensitive, a ne jedi, slično kao i Maz Kanata iz Episode 7.

Link to comment

Ima taj problem sa akcionim scenama, tipa bitke u svemiru. Kad su izašli ESB i RotJ, te scene su bile praktično revolucionarne i SW je imao jednu vrstu monopola na to. Danas imaš, međutim, kilo filmova tipa Transformersa koji su nacrtanu akciju odveli na drugu granu i doneli joj lošu reputaciju. I zbog tog overdouza nećemo doživeti ponovo onaj "wow" efekat na tom polju. Teško je tu napraviti taj kvantni skok koji su tada napravili. Moguće da tome doprinosi i to što su Force Awakens i Rogue One izašli u relativno kratkom periodu jedan iza drugog. Mada moram priznati da se vidi odnosno oseća razlika između ta dva filma na nekim planovima. Recimo likovi - FA je meni barem napravio malo dublje likove. Felisitin lik je prilično dvodimenzionalan i tu me malčice žacnulo to što je njen portret bila stativa - malčice je nihilista, malčice je top nadahnuti idealista, from chartered accountancy to lion taming in one go? Dijegov Kasijan je primetno bolje urađen. Krenika sam doduše doživeo ne kao lošeg negativca, nego bukvalno lika koji bi hteo više, a ne ume. Moguće da mi likovi koje srećem preko posla rade klizeći stav po tom pitanju. Iako ovo nije nastavak, nego "film sa strane", skapirao sam koliko će mi nedostajati lik kao što je Han Solo. Iako bi čovek pomislio da su roboti ti koji su nosioci štafete kad je comic relief u pitanju, mogli su da daju smisao za humor i nekom drugom liku sem, tradicionalno, robotu. Eto, to je ono što mi bode oči, ali kao što rekoh, film je dobra zabava.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

 

Američka glumica Keri Fišer, koja je glumila princezu Leju u Ratovima zvezda, doživela je srčani udar u avionu na letu između Londona i Los Anđelesa, i u kritičnom je stanju, prenosi BBC.

Putnici su pokušali da je reanimiraju masažom srca, a čim je avion sleteo, glumica je prebačena u bolnicu.

Jedan zvaničnik je za televiziju NBC izjavio da zdravstveno stanje Keri Fišer “nije dobro”.

Keri Fišer najpoznatija je po ulozi princeze Leje u serijalu Ratovi zvezda, a imala je zapažene uloge i u filmovima Braća Bluz i Kad je Hari sreo Sali.

Objavila je četiri romana i tri knjige memoara. Bila je udata za muzičara Pola Sajmona.

Link to comment

Pored Zvezdanih ratova trebalo bi da je najpoznatija po filmu Postcards from the Edge (1990)...

 

Inače, anonimno je radila na puno scenarija, može se naći na svakoj iole relevantnijoj listi: Script doctor...

 

Drugim rečima, prilično je jadna ta agencijska vest ili šta već predstavlja da jeste...

Postcards beše "autobiografski"?

Ona je Meril Strip?

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...