Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Meni je sve nekako... Neubedljivo. Nije loše, samo mi nije na nivou na kom bih očekivao da bude film sa ovakvim budžetom i pričom koja ga prati.

Verovatno sve kreće od Džin i Kasijana koji su mi nekako nedorasli zadatku, i maksimalno loše iskastovani, pogotovu on. Gledanje njih mi je nekako ravna linija, ni gore ni dole niti sam razvio bilo kakvu emociju, empatiju, bilo šta sa njihovim likovima. Radnja se nekako previše brzo i površno odvija da bi me uvukla više u celu priču, naravno, tu su i  2 govora sa nezanemarljivom dozom patetike i holivuda...

Ne znam, nekak mi nije legao. Ne bih mu dao više od 6.5 i to kao fan franšize. 

Link to comment

Koje smaranje ovaj nastavak. Govori na samrti, neodlucna alijansa, jos govora, kenjanje po zdravoj logici na svakih 1000 frejmova, stormtruperi su verovatno bezopasniji protivnik od zombija bez ruku i nogu...

Link to comment

SPOJLERI ISPOD!

 

 

Ali kao evo uzeli smo hard disk, idem gore u ventilacioni otvor, koji se otvara-zatvara na svakih par sekundi, bas ko u igrici. Ne daj boze da ima neka mreza tu. To joj valjda isto ćaća projektovao da bude sansa rebela. Koji ventilacioni sistem radi tako majkumu?

Onda izadje bas na vrh zgrade, jer ceo film izlaze bas gde treba i onda tu od svih mesta, na otvorenom, se nalazi upload konzola. Al ne lezi vraze treba da podesi satelit, a ta konzola je bas na kraju mosta, valjda da bi ovaj sa konzole gledao kako se okrece tanjur i ciljao gde ce da opali transmisiju, ne daj boze da se moze to digitalno.

I onda ona pokrene taj tanjir i bas tada imperijalni lovac opali po mostu, a ona po 5 put u filmu visi u opasnosti. Zasto bi zaboga lovac gadjao nekoga na mostu kada ne moze da razazna ko je to i zasto bi unistavao vitalnu strukturu imperije?

I onda naravno dolazi do konzole, povlaci rucku za upload koji je sastavni deo svakog futuristickog kompijutera!

Aaaaaaaaaa! :frust:

Edited by Ravanelli
Link to comment

A onaj sto izlomi kicmu u padu i onda se iza scene pokupi sa poda, pope 20 metara do tavanice i prolete kroz isti taj otvor kao ona na jedvite jade potpuno zdrava? :D

Edited by Mos
Link to comment

E da, ovaj robot je nikakav comedy relief, ako su uopste ciljali da to bude?! Zestok promasaj. Kao sluzi za strateske analize™, a otprilike sve sto kaze ovi urade suprotno ili se desi suprotno.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Al ne lezi vraze treba da podesi satelit, a ta konzola je bas na kraju mosta, valjda da bi ovaj sa konzole gledao kako se okrece tanjur i ciljao gde ce da opali transmisiju, ne daj boze da se moze to digitalno.

 

Zasto bi zaboga lovac gadjao nekoga na mostu kada ne moze da razazna ko je to i zasto bi unistavao vitalnu strukturu imperije?

I onda naravno dolazi do konzole, povlaci rucku za upload koji je sastavni deo svakog futuristickog kompijutera!

Aaaaaaaaaa! :frust:

 

Sjajno :D

 

A ja mislio da je preveliki nitpick utisak da je glupav taj ceo koncept ekstrakcije. Snimiš podatke na fizički drajv, pa jurcaš da ga odneseš do neke konzole, uštekaš, izvršiš transmisiju u svemir... gde će neko opet te iste podatke da snimi na USB i onda ih odnese do neke sledeće komunikacione stanice, da ih opet negde dalje prosledi, a tamo će neko treći da ih nareže na DVD da može da se provuče kroz zaglavljena vrata... i tako šest puta.

Link to comment

Mislim da je to najmanji problem u Star Wars univerzumu ako o takvim stvarima pricamo

 

Remember, it's all happening long ago in a galaxy far far away

Edited by hazard
Link to comment

Dobra fora je i razlog zasto se ova riba kao upusta u sve to. Alijansa ce je osloboditi ako to uradi? Osloboditi na teritoriji saveza? U univerzumu koji kontrolise imperija?

Scenaristi,nisu mogli gluplji razlog da smisle. Otaljavanje kao takvo.

 

E da. Ona dvojica sto rade odmah pored zraka smrti od locetka nisu imali sigurnosnu ogradu. Jos jedan design flaw

Edited by Ravanelli
Link to comment

Riba se inicijalno upusta da oni nju puste, a to inicijalno je samo da je primi Gerera da bi pobunjenici s njim ostvarili kontakt. Imperija ocigledno ne kontrolise celu galaksiju, inace pobunjenika ne bi ni bilo - oni mogu nju da drze na Javinu 4 u celiji ako hoce. Onda se upusta u daljnju pricu jer vidi poruku od svog caleta koji je direktno moli da se ukljuci u dalji rad pobune. A iz njenog razgovora sa Gererom saznajemo da je ona sama ranije bila pobunjenik dok je Gerera nije ostavio negde (on njoj kaze: "sa 16 godina si bila moj najbolji vojnik"). Mislim, nije toliko tupavo koliko predstavljas.

 

Mnogo "volim" to kada se ljudima ne dopadne film (sto je sasvim ok) pa onda krenu da nitpick-uju svaku sitnicu pa i one stvari koje generalno nisu problematicne.

 

Problem sa R1 po meni je upravo ono sto je ivy rekla - suvise je "ravan", suvise je linearna prica i skace iz scene u scenu suvise lako bez ikakvog zapleta, zackoljica, i sl.

Link to comment

E da. Ona dvojica sto rade odmah pored zraka smrti od locetka nisu imali sigurnosnu ogradu. Jos jedan design flaw

 

brate, to je referenca na originalni SW, ista scena se ponavlja, namerno je uradjeno tako, to nije krivica ljudi koji su radili R1

 

i cela ta scena je upravo zbog te gluposti s nemanjem ograde dobila polu-legendarni status u fandom-u, tako da je stavljanje te scene namigivanje vernim fanovima - uostalom ako je ovo isti DS kao u originalu, onda sve mora biti isto, pa i takve gluposti, no za to se obrati Lukasu

 

R1 zapravo "ispravlja" glupost iz originalnog SW zapravo jer objasnjava na plauzibilan nacin zasto je Luku bilo toliko lako da pogotkom na pravo mesto mogao da unisti celu DS

Link to comment

R1 zapravo "ispravlja" glupost iz originalnog SW zapravo jer objasnjava na plauzibilan nacin zasto je Luku bilo toliko lako da pogotkom na pravo mesto mogao da unisti celu DS

 

Ali oni nikakvo dublje ili detaljnije objasnjenje o tome u R1 nisu dali, a nije ni bilo potrebe, sve sto je o tome receno u SW bilo je i vise nego dovoljno. Bukvalno su samo ponovili ono iz SW, da je to slaba tacka DSa (no pun intended). Oni su nam samo (lose) ispricali pricu o tome kako je konstruktor DSa, iz nekih tamo razloga, u dizajn DSa ugradio skrivenu falinku koja moze da se eksploatise radi njenog unistenja, kao i o tome kako su ta informacija i ideja o tome stigle do Pobunjenika. (BTW, ako me secanje dobro sluzi, u SW komandanti Alijanse kazu kako su njihovi strucnjaci, prilikom analize planova DSa do kojih su uspli da dodju, pronasli skrivenu slabu tacku, a ne da su informaciju o slaboj tacki dobili zajedno sa planovima. No, ajde, takav retcon se svakako da progutati, posebno ako je prica zadovoljavajuca.) 

Link to comment

@hazard

Mislim da imas neki problem u komunikaciji jer ne preispitujes uopste sta druga strana kaze vec ides u dokazivanje da si u pravu u vezi neceg i onda pravis konstrukciju kako ti odgovara. Pocetna tacka je da obicno napravis problem gde ne postoji i drvis o tome. Bespotrebno mi je da ucestvujem u takvom razgovoru.

 

Naravno da znam to, pa cak su i family guy to obradili u svojim parodijama. Uopste ne razumem kako si mogao da pomislis da sam pomenuo safety rail i jos kazem "od pocetka" misleci na pocetno koriscenje DSa pa da se nastavlja do originalne triologije, bez da sam shvatao o cemu se radi i onda si jos ti meni kao ekspertski uzeo da objasnjavas, otvarajuci sa "brateee"? Hesuse...

 

Komentar da je pobrojano u 1 sceni koju sam opisao manji problem je cak veoma arogantno.

Sto se tice njenih razloga ulaska u pricu ima rupa u tome sto si napisao, ali kao sto sam rekao,bespotrebno je nastavljati takvu komunikaciju.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...