Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

 Oni su nam samo (lose) ispricali pricu o tome kako je konstruktor DSa, iz nekih tamo razloga, u dizajn DSa ugradio skrivenu falinku koja moze da se eksploatise radi njenog unistenja, kao i o tome kako su ta informacija i ideja o tome stigle do Pobunjenika. (BTW, ako me secanje dobro sluzi, u SW komandanti Alijanse kazu kako su njihovi strucnjaci, prilikom analize planova DSa do kojih su uspli da dodju, pronasli skrivenu slabu tacku, a ne da su informaciju o slaboj tacki dobili zajedno sa planovima. No, ajde, takav retcon se svakako da progutati, posebno ako je prica zadovoljavajuca.) 

 

Pa ne slazem se da je lose. Iz flesbeka se da naslutiti (bar je moj utisak takav, mozda gresim), da je Gejlen bio u prici jos od Ratova klonova, kada su svi mislili da se bore na strani dobra (cak i da nije, ne menja bitno stvari). Vremenom je shvatio da radi za pogresne ciljeve, pa je pobegao u onu nedodjiju, a cela motivacija se vidi iz one razmene sa Krenikom ("pomesao si mir i teror"). Posle direktno objasnjava zasto je ostao da radi - shvatio je da mogu da zavrse DS i bez njega, ali da njima to nije jasno, pa je ostao kako bi stvar sabotirao iznutra. OK, moglo je to podrobnije da se razvije, slazem se, ali film bi bio duzi jedno pola sata verovatno. Za ostatak se slazem - da, nije bas savrsen continuity, ali celu stvar sa slabom tackom cini vise plauzibilnom (u originalnom SW je malo cudno sto eto postoji naj naj naj oruzije na svetu ali su napravili ogromnu gresku koja moze da ga unisti sa dva hica).

Link to comment

@hazard

Mislim da imas neki problem u komunikaciji jer ne preispitujes uopste sta druga strana kaze vec ides u dokazivanje da si u pravu u vezi neceg i onda pravis konstrukciju kako ti odgovara. Pocetna tacka je da obicno napravis problem gde ne postoji i drvis o tome. Bespotrebno mi je da ucestvujem u takvom razgovoru.

 

Naravno da znam to, pa cak su i family guy to obradili u svojim parodijama. Uopste ne razumem kako si mogao da pomislis da sam pomenuo safety rail i jos kazem "od pocetka" misleci na pocetno koriscenje DSa, bez da sam shvatao o cemu se radi i onda si jos ti meni kao ekspertski uzeo da objasnjavas, otvarajuci sa "brateee"? Hesuse...

 

Komentar da je pobrojano u 1 sceni koju sam opisao manji problem je cak veoma arogantno.

Sto se tice njenih razloga ulaska u pricu ima rupa u tome sto si napisao, ali kao sto sam rekao,bespotrebno je nastavljati takvu komunikaciju.

 

OK, preterao sam, izvinjavam se. Prebacio sam se kao da diskutujem sa Vinijem o GoT ( :D ), sori. Moja greska.

 

Inace mislim da vecina osecaja o "rupama" u samoj radnji proizilaze iz plitkih likova, tj. fali character development. To uz linearni zaplet takodje doprinosi osecaju "ravnoce" u filmu. Bez razvoja likova ostavlja se previse gledaocu da "popuni" sta se desava u "glavama" likova, pa nekome stvar moze da se cini skroz logicna, a nekome potpuno nerezonska.

Edited by hazard
Link to comment

@hazard:

 

Mogu da prihvatim da je Gejlenova motivacija izlozena dovoljno detaljno (mada bi bolje bilo da su se vise bavili njim, a ne nekim drugim glupostima, al ajde), moj problem su Dzin i Kasijan pre svih, mada ni ostatak R1 ekipe, Alijansa i Krenik ne zaostaju po lososti. 

 

 

Inace mislim da vecina osecaja o "rupama" u samoj radnji proizilaze iz plitkih likova, tj. fali character development. To uz linearni zaplet takodje doprinosi osecaju "ravnoce" u filmu. Bez razvoja likova ostavlja se previse gledaocu da "popuni" sta se desava u "glavama" likova, pa nekome stvar moze da se cini skroz logicna, a nekome potpuno nerezonska.

 

 

Upravo. O tome pricam sve vreme. Ne trazim, niti ocekujem, ne znam ti ja kakvu dubinu, ali minimum koherencije i smisla u pricanju price mora da postoji. Kao da su u poslednjoj trecini filma zamenili likove i ubacili neke iz nekog drugog filma.

 

E sad, postoji, kazu, vise razlicitih verzije ovog filma, ali je Dizni odlucio da umesa prste i pusti u svet ovu splacinu. Zelim da verujem™ da su te prvobitne verzije bile bolje. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

To ne znamo, ali upada u oci cinjenica da se pola trejlera ne pojavljuje u filmu. Npr. u prvoj verziji oni sa onom trakom trce po plazi, ne penju se na onaj toranj. Toga ima u trejleru i filmu nema. I jedna od glavnih tacaka u trejleru (prva koja mi pada na pamet) jeste Gererovo pitanje "what will you become?" a to je iz filma skroz iseceno. Tu je mozda bilo nesto korisno za razvoj Dzinovog lika (a mozda i nije, tj. mozda je bilo jos gore, ko zna :D), uostalom bar je bio neki nagovestaj toga, u filmu jok.

Link to comment

OK, preterao sam, izvinjavam se. Prebacio sam se kao da diskutujem sa Vinijem o GoT ( :D ), sori.

 

Evo ti za kaznu jedan pasivno agresivni review :mad:

 

 

Inače, kakav je rezon tog dizajnera koji je počeo da radi na gigantskoj svemirskoj stanici za uništenje planeta misleći da je to sve u mirnodopske svrhe, pa tek naknadno ukapirao da je nešto drugo u pitanju? Kako se projekat Death Star zvao u radnoj verziji, Peace Moon? 

Link to comment

Evo ti za kaznu jedan pasivno agresivni review :mad:

Inače, kakav je rezon tog dizajnera koji je počeo da radi na gigantskoj svemirskoj stanici za uništenje planeta misleći da je to sve u mirnodopske svrhe, pa tek naknadno ukapirao da je nešto drugo u pitanju? Kako se projekat Death Star zvao u radnoj verziji, Peace Moon?

Au, mala ubila. Da je zovu za konsultanta.

Link to comment

(burek parafrazira lukasa u epizodi 4)

 

- Han: al sam te spasao mala, a?

- Leja: bilo je suvise lako, pustili su nas.

- Han: ovo je tebi lako?

- Leja: poslali su samo 4 lovca za nama, sigurno nas prate.

- Han: nema sanse da prate ovaj brod!

- Leja: nema veze, neka nas prate, barem imamo planove.

-------------------------------

- Han: znaci uploadujemo planove na youtube i letimo svuda samo ne na Javin?

- Leja: NE, to sigurno ocekuju od nas. letimo direktno na Javin i nosimo im planove na busenim karticama.

 

i vi posle ovog raspravljate o scenariju :)

Link to comment

Videh da je svi zivi sheruju, pokusao sam da odgledam ali nema sanse. Njen glas je toliko uzasan da mi bukvalno reze po mozgu :(

 

Moze neka abridged verzija?

Link to comment

Videh da je svi zivi sheruju, pokusao sam da odgledam ali nema sanse. Njen glas je toliko uzasan da mi bukvalno reze po mozgu :(

 

Moze neka abridged verzija?

dosta interesantno analizira film, najviše u dramaturškom delu, tipa da li su im žrtvovanja smislena, koji im je character arc....

iskreno, prvi put vidim da je neka analiza toliko oslonjena na taj deo, a uradila je dobar posao. plus je bilo bogate građe obzirom na količinu dešavanja, likova i flopova, tako da je film dobar za takva razmatranja.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Gledao sam juče. Mala je sve u pravu. Likovi praktično ne postoje, dramaturški je sve linija od tačke a do tačke b do tačke c, a ne dao bog da probaš da tražiš neku logiku u zapletu. Vizuelno je lepo i dobra je kadar na kadar montaža i ima momenata za star vors frikove, ali generalno bulja limunada.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...