Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Zar nema niko stariji od mene da se seti ovog filma? [emoji38]

Nemoguće mi je da nije otkupljen i prikazivan u bioskopu , bar sa godinu dana zakašnjenja. Da nije bio na FEST-u, npr. 1979.g.?

Pa ima, ja se pohvalih, ali se izgleda ne računam :(
Link to comment

Zna li neko podatak (ili gde se isti moze naci) kada i kako je Star Wars (dakle originalni film, mada znam da se ticer mrsti sto u opste moram da naglasavam ovo) prvi put prikazan u Jugoslaviji? Da li se prikazivao u bioskopima i kada ako jeste? Ili je prvi put bio prikazan na TV-u? 

 

Obzirom da sam gledao na festivalu SF-a, upotrebljivanu kinotečku kopiju tog filma, sigurno je da je Nova nada bila u bioskopskoj distribuciji. Tada sam gledao i Imperiju, kasnije su Imperiju reprizirali i u Odeonu, pa sam je i tamo gledao. Premijerno sam gledao samo Džedaja u Kozari...

Link to comment

Nadjoh ovo na netu. Iz avgusta '77. 

 

EDIT: Svetlana Slapsak rezresila misteriju :D 

 

Ako je ovo tacno, znaci da prevodilac i ilustrator skoro 100% nisu videli film pre nego sto su se bacili na posao.

 

Zvezdane ratove sam otkrila kao literaturu: prvo je roman izlazio u nastavcima u beogradskoj Politici, zatim je izašao 1978. u ediciji omladinskih romana Plava ptica, koja je započela još između dva rata. Roman je izašao zajedno sa filmom, koji se pojavio u Jugoslaviji sa uobičajenim kašnjenjem, oko godinu dana posle premijere 1977.
Edited by Sludge Factory
Link to comment

Ćelavi Obi Wan :Hail: Ili kako je neki kreativni TV prevodilac cenio, Obi-1.

 

Nisi video kinesku verziju, ilustracije su kao iz Crnog Roka.  :lol:

 

Ja se sećam da sam Novu Nadu gledao u bioskopu, al' da me ubijete da li je bila '79 ili '80 ili tako nešto. Znam samo da je bioskop bio krcat i da nisam pola filma video od nekog rmpalije ispred sebe. Ali siguran sam da sam nakon filma pomislio kako je to pravi "svemirski film", jer sam neposredno pre toga gledao prvi put i Odiseju i nakon njega sam ostao u WTF modu.

 

Na tv-u se sećam da su jednom dali u okviru zimskog bioskopa prvo opširno kako je snimana Imperija (Hoth scene uglavnom) pa su u nastavku dali film. Mislim da je i Kino Oko imalo emisiju posvećenu filmu, ali nisam siguran da li je i sam film bio pušten tom prilikom.

 

Isto, prvi film koga se sećam da sam gledao u bioskopu. Tada sam od celog filma zapamtio samo zvezdu smrti i nešto što leti oko nje.  :D Zaraza je bila trenutna. 

Edited by bigvlada
Link to comment

Напокон сам стигао да одгледам нови филм.

 

Да ли има неко објашњење како је Рен добио сурлу од онако лепих родитеља?

Једино ми пада на памет да су му се бака и мајка оперисале још пре пунолетства.

Или да је он повећао свој нос.

Link to comment

Nos krene ubrzano da raste kad pređeš na Dark Side, slično kao kod Pinokija. Zato Sithovi obično nose neke maske.

 

A ima i ova varijanta:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Odgledao ovaj poslednji, prilično je jadan. Utisak je kao da ga je pisao tinejdžer koji je dobio zadatak da napiše sastav na određenu temu i onda je to otaljao tek toliko da ispati zadato, usput pozamljujući™ ideje i motive koji su već urađeni na tu temu. 

 

Da sam gledao u bioskopu, žalio bih svaki potrošeni dinar.

 

Kako vreme odmiče, sve mi se više čini da je JJ Abrams two-trick pony.

Link to comment
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...