Jump to content
IGNORED

Tržište rada u Srbiji i kupovina radnog mesta(?)


Elmer

Recommended Posts

Niko ne spori da se u slučajevima korupcije koje pominjemo daje mito, samo je dilema da li se mito daje voljno ili nevoljno. Da li se davanjem mita pribavlja korist na koju nemam pravo ili pak novac dajem da bih dobio ono što pravni propisi kažu da mi pripada. E sad, pravno se to kvalifikuje kao davanje mita. Šta stoji iza cele priče određuje da li će kazna biti 2 ili 8 godina ili nešto između.Stvar je u tome što dobrovoljno i iznuđeno davanje mita u zakonima nije dovoljno jasno razgraničeno.

Edited by pacey defender
Link to comment
  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    36

  • ToniAdams

    21

  • hazard

    19

  • Braća Strugacki

    16

za mene ne-pravnika, iznuda je kada neko kaže da nema ništa od.... ako ne daš.... svejedno da li se radi o papiru, operaciji ili šestici u indeksu. a mito, kada se to "nešto" ponudi pre traženja. svejedno da li je da li je na osnovu nečijih iskustava ili sopstvene procene.mislim da je podmićivanje teško za otkrivanje jer je sporazumno. jedino na intervenciju treće, oštećene strane.nikada nisam bio suočen ni sa mitom ni sa iznudom.

Link to comment
  • 1 month later...

xaxaxa...ne znam da l' da se smejem il' da placem...xaxaxa...sad mi ispricao drug da je njegov kolega (lekar) uzeo kredit da bi dao mito da se zaposli njegova zena (medicinska sestra)...xaxaxaxa...

Link to comment

to mu dodje nesto kao jednogodisnja plata te sestre, jel tako?a inace, kako to znate? jel ljudi bez blama pricaju o tome kako su platili? ja ne mogu bas da zamislim da tako nesto radim, ali kontam da i kad bi uradila, ne bih pricala okolo o tome.

Edited by rajka
Link to comment
  • 8 months later...

U vezi kontrole leta, nije problem visina njihove plate, nego način na koji se zapošljavaju i onda se tako zaposleni razbacuju ciframa.

Edited by Lezilebovich
Link to comment
Taj problem moze da se resi za jedan dan. Svi znaju gde su koncentracija taksista lopova (Aerodrom, Zeleznicka stanica, Terazije, Trg Republike). Posaljes 20 policajaca u civilu, svaki sedne u taksi, kaze molim vas vozite me do tamo i tamo a tamo iza coska ceka vozilo sa uniformisanim policajcima. I onda, hop, izvinite, 3000 dinara od aerodroma do centra? Vasa dokumenta molim, evo legitimacije, privodimo vas. Jedan dan.Zasto se to ne uradi, ja ne znam, slusao sam kako su ti taksisti u talu sa nekim mafijasima, ali mi deluje neverovatno da je to stvarni razlog, pre ce biti kurcobolja.
pa da. mene to najvise ubija u pojam, sto za neke stvari nisu potrebne vratolomije nekih mastermajndova, nego obican pandurski posao.
Link to comment
U vezi kontrole leta, nije problem visina njihove plate, nego način na koji se zapošljavaju i onda se tako zaposleni razbacuju ciframa.
Kako se zaposljavaju? Jedan moj drugar se tamo zaposlio, morao da je polaze ozbiljne ispite i prolazi neku dugacku obuku...
Link to comment
Kako se zaposljavaju? Jedan moj drugar se tamo zaposlio, morao da je polaze ozbiljne ispite i prolazi neku dugacku obuku...
ja znam jednog koji se zaposlio jer mu je mama/tata već radila tu. stvarno ne znam da li treba neka posevna visoka škola za takvo mesto, ali je ovaj nema
Link to comment

Da li je on bas kontrolor leta ili radi neki administrativni posao? Koliko sam ja cuo, za same kontrolore nema zezanja, mora da se polaze ozbiljan "prijemni" pa oni koji prodju idu obuku koja dosta dugo traje. Mislim da neke skole nema, nego oni sami vrse obuku kandidata koje prime. Sad ja to znam na osnovu tog jednog drugara, mozda gresim.

Edited by hazard
Link to comment

ima ona jedna hattorijeva epska ppproba, gde stoji slika sa novoopremljenim kontrolnim tornjem i velikim ekranima i par likova koji sede ispred ugasenih ekrana jer poziraju za medije. ppprobni komentar: "hajd nek neko pozove u stranku da vidimo sta dalje treba da se radi". :D :D

Link to comment
U vezi kontrole leta, nije problem visina njihove plate, nego način na koji se zapošljavaju i onda se tako zaposleni razbacuju ciframa.
Čekaj, hoćeš da kažeš da se za kontrolu leta ljudi zapošljavaju preko veze?Svašta je u ovoj zemlji moguće, ali to nešto ne verujem... To je jedan od retkih poslova gde moraš da si stručan u tri lepe da bi radio... Plus moraš da znaš engleski perfektno, prođeš kroz gomiilu testova sposobnosti...Ne znam, neverovatno mi je da je iko zaposlen preko bilokakve veze da bude kontrolor leta...Edit: Sad vidim da su i drugi pitali, dok sam radio sporedne poslove... Ništa... Edited by radisa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...