Jump to content
IGNORED

Tržište rada u Srbiji i kupovina radnog mesta(?)


Elmer

Recommended Posts

Što se kontrole leta tiče, kontrolori bi morali imati preko 1000€, a direktor 5-10 hiljada. Ne vidim razlog da im ćate imaju preko 500€, a čistačice preko 300€.
Duma, uz dužno poštovanje, ti očigledno ne znaš kako se u Srbiji kreću plate u visokostručnim oblastima, gde ima puno odgovornosti, bez obzira na oblast rada... Nema šanse da će ti neki kontrolor raditi za 1000€, ma koliko to tebi izgledala astronomska cifra...
Link to comment
  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    36

  • ToniAdams

    21

  • hazard

    19

  • Braća Strugacki

    16

Pa znas kako, mislim da je ovo pogresan princip. Posto sam i sama radila pola godine u jednoj agenciji koja je zlatna koka, slusala sam ove price koje pominje Filip kako se zaposleni te agencije ne finansiraju iz budzeta, nego od sopstvenih prihoda. A prihodi su, moj Radisa, lova koja dolazi od izdavanje licenci za biznis u jednoj od najprofitabilnijih grana u Srbiji. Onda se ti iz agencije natripuju da su ostvarili profit jer su nekakvi mozgovi, a ne postavljeni da prodaju drzavni resurs.
Ovo mi zvuci poznato.
Link to comment
Voznja autobusa je uzasno, uzasno odgovoran posao. Jedna greska jednog vozaca moze znaciti sigurnu smrt stotina ljudi
:thumbsup:
Zar nema u drapšinu odeljenje koje je tome posvećeno i odakle se mogu regrutovati kvalitetni kadrovi?Znam da mi je jedna drugarica tako nešto završila, radili su i kontrolu i ruže vetrova i prodaju karata i šta sve ne sa sve praksom u JATu i sve to.Nema tu zezanja. E sada, ako svake godine završi 30 kontrolora a treba 1 godišnje ili manje..........Isto kao drug aviomehaničar što radi u postexpresu...edit:http://www.vakademija.edu.rs/index.phptu je
nema to veze sa tim sto pricas. kontrola je porodicna firma.
moj prvi komsija u Mirijevu je kontrolor leta, od kako ga znam je drobio da to hoce da bude i uspeo. nemam pojma kolike su im plate, momak zivi skromno ko i uvek.
spustena ramena? znam lika, iso snjim uskolu, dobar decko. pitajgi kako je uleteo. sto je naravno legitimno, nebse ni ja bunio.elem, sam mekanizam je sumanut, jebe mi se kolike ko ima plate, ali oni naplacuju prelet kao da je taj deo neba njihov licno. Edited by ToniAdams
Link to comment
elem, sam mekanizam je sumanut, jebe mi se kolike ko ima plate, ali oni naplacuju prelet kao da je taj deo neba njihov licno.
Hm, pre bih rekao da naplaćuju uslugu vođenja aviona preko vazdušnog prostora, a fakat je da je oni pružaju.A što je ova priča na topiku o DS? :huh:
Link to comment
Hm, pre bih rekao da naplaćuju uslugu vođenja aviona preko vazdušnog prostora, a fakat je da je oni pružaju.A što je ova priča na topiku o DS? :huh:
nazovi uslugu kako hoces, poanta je da su izopsteni iz celokupnog sistema.
Link to comment

Izvini Toni, ali vozac busa i kontrolor leta su 2 neuporedive stvari. Greska kontrolera leta ili pilota ima potencijalno daleko vece posledice. Avionske nesrece su uglavnom smrtne po sve umesane, dok automobilske nesrece to nisu, tj., kada se desi sranje, daleko je veca verovatnoca da ces se izvuci ziv.

Link to comment

hm, zbilja mislim da ne nuzno.ne slazem se uopste da je manje odgovorno piciti bus preko zlatibora na putu za cg, po onim serpentinama, negoli usmeravati letelice, koje vec same po sebi imaju dodatne uredjaje za sprecavanje sudara. i bemliga ako verovatnoca de se neko izvuce ziv moze da posluzi za vaku vrstu evaluacije.

Link to comment

Da rezimiramo: niko ne zna kolike su tacno plate kontrolora, niko ne zna da li se zaposljavaju preko veze ili ne, ne zna se koji je nivo strucnosti potreban, ali je skoro svima jasno da tu nesto nije u redu i da su te plate previsoke i da tu nesto smrdi. da stvar bude jos veselija, poredi se posao vozaca i kontrolora, iako ta dva posla nemaju nikakve veze jedan sa drugim. pobogu ljudi sta vam je, svako od vas moze da diskutuje 100 puta bolje od ovoga.i jos nesto, piloti su gotovo potpuno zavisni od kontrolora leta koji odredjuje prilaznu putanju i visinu letelice i pazi da avioni odrzavaju propisanu distancu. imas sistem TCAS koji upozorava na koliziju, ali u slucaju aktiviranja TCAS-a poslednju rec u odredjivanju novog koridora i dalje ima kontrola leta.greska prilikom rada kontrolora leta dovodi do direktne licne odgovornosti za smrt nekoliko stotina ljudi, i to je dovoljno da normalnu osobu za sva vremena psihicki unisti. visoka plata je kompenzacija za tu vrstu odgovornosti.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...