Jump to content
IGNORED

Tržište rada u Srbiji i kupovina radnog mesta(?)


Elmer

Recommended Posts

nikada. sloboda je najskuplja tj taj osecaj nema cenu
tačno. nije da mi nisu nuđeni razni poslovi u toj branši, ali ja bih se pomalo nelagodno osećao da ikako participiram bilo u pametnim strankama na vlasti, bilo s opozicionim govedarima (koji, na sreću, nikada više neće primirisati javne funkcije) i da, istovremeno, iznosim svoje utiske o vrlo dobrom stanju u kom se država nalazi. ovako sam samostalan kao kosovo pa mogu čiste savesti da iznosim svoj pravedni i nepogrešivi sud s visokomoralnog prestola. Edited by Hella
Link to comment
  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    36

  • ToniAdams

    21

  • hazard

    19

  • Braća Strugacki

    16

^^pa pretnja je i kad nekog mrko pogledas, ali to niko nece uvaziti na sudu. dakle, odluci se da li hoces da o problemu razgovaras kao laik (gde bi iznuda, a cak i ta tvoja pretnja mogle da prodju), ili kao neko ko se razume u materiju (i koristi komplikovane reci i izraze do mile volje)- samo onda moras da znas tacno o cemu pricas.

Edited by Miralem
Link to comment
iznuda, koliko mi se cini, zahteva postojanje sile ili pretnje. tako da (najverovatnije) nije primenjiva na ovo o cemu pricate. dok zloupotreba sluzbenog polozaja (koja isto moze da spada pod korupciju) jeste- to je slucaj kada ti doktor trazi pare za nesto na sta vec imas pravo.
Iznuda, koliko mi se čini postoji u zdravstvu. Sila je u ovom slučaju moć da se nešto ne uradi, a i pretnja je tu, zato što će tim nerađenjem da dođe do istog ishoda kao da je ispaljen metak.
Link to comment

aman, poslednji put: to jeste kolokvijalno iznuda, ali ne i u smislu krivicnog dela iznude. kada ti doktor trazi pare za nesto, to u pravu spada pod primanje mita i zloupotrebu sluzbenog polozaja. tu nema dalje diskusije.i ne pokusavaj da budes kreativan i dovitljiv pri tumacenju pojmova- odredjeno je vec tacno sta spada pod (pri)silu i pretnju, i to se ne moze ukalupiti u gore navedenu situaciju. ako bi doktor koji ti je trazio extra pare za neku zdravstvenu uslugu bio optuzen samo za krivicno delo iznude, bio bi ekspresno oslobodjen od strane sudije.

Link to comment

Zapravo ne bi, zato sto sud nije vezan pravnom kvalifikacijom dela u optuznom aktu, vec samo cinjenicnim opisom, ali to je sada vec neka druga prica...Bitno je da to nema veze sa iznudom, vec predstavlja klasican primer primanja mita. Ljudi, krivino pravo nije fudbalska reprezentacija, pa da svi budemo selektori

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Kada mi neko iznuđuje pare da mi operiše ćaleta, jebi ga, ja to doživljavam kao iznudu. Što krivično pravo kaže drugačije, na to već ne mogu da utičem.

Link to comment

Ne mogu ja ljudima stručnim da solim pamet o njihovoj struci. Samo rekoh, kako ja to vidim i zašto mislim da to jeste praktično iznuda. Greška je što nisam naglasio da nisam dipl ing advokature, te da ne znam zakonsku definiciju dela, koja je pogrešna ako nije realna, ali šta sad ja tu mogu.

Link to comment
Zapravo ne bi, zato sto sud nije vezan pravnom kvalifikacijom dela u optuznom aktu, vec samo cinjenicnim opisom, ali to je sada vec neka druga prica...
ma dobro, rekoh "samo"- pokusavam da im docaram cemu olake kvalifikacije vode. i uopste mi nije jasno sto su se sad uhvatili za iznudu ko grunf za svinjski but, valjda im podmicivanje nije dovoljno fensi.
Link to comment
Bitno je da to nema veze sa iznudom, vec predstavlja klasican primer primanja mita. Ljudi, krivino pravo nije fudbalska reprezentacija, pa da svi budemo selektori
Ok, kako bi sud kvalifikovao reči anesteziologa - dete je kod mene, pa ti vidi...
Link to comment
Ok, kako bi sud kvalifikovao reči anesteziologa - dete je kod mene, pa ti vidi...
Kao primanje mita. Tek ako bi zapretio (izricito ili konkludentnom radnjom) da ce detetu uciniti nesto nazao, ili upotrebio silu da spreci roditelja da odvede dete, moglo bi biti reci o iznudi. Pitanje je vrlo interesantno, a ovo je samo moje misljenje, moguce je da nisam u pravu. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Ok, kako bi sud kvalifikovao reči anesteziologa - dete je kod mene, pa ti vidi...
ovo bi mogla da bude pretnja, posebno ako zprecava roditelje da odvedu dete. samo je mala sansa da doktor bas takko preti (boli ga kurac, njega vuku za rukav). stoga ovo nije skolski primer, i na sudiji je da odluci sta je u pitanju. dok se mi mozemo igrati tuzioca/advokata.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...