Jump to content
IGNORED

Tržište rada u Srbiji i kupovina radnog mesta(?)


Elmer

Recommended Posts

Nema potrebe, to kao kad bih svoju mačku udarao zato što ne poznaje diferencijalni račun. Radim u medijima i sticajem okolnosti srećem se sa popriličnim brojem gejeva u medijima i PR industriji. Ne samo da nisu ni u kakvom lobiju, nego se kolju kao i heteroseksualci, a ako nekome neko nešto i namesti to je zato što mu je dečko, a ne zato što je u pitanju drugi gej, to su gluposti, pogotovo kad se ima u vidu da samo u svom bližem radnom okruženju imam dva geja koji su poprilično homofobni i zalažu se za rasturanje gej parade (ne žele ljudi da izlaze iz plakara i najradije bi ubili svakog ko ih stavlja u situaciju da moraju da javno govore o svom seksualnom opredeljenju). Baš će oni da pomažu sabratu geju.Ovo za gejeve patološke lažove je bolesna generalizacija iza koje se verovatno krije neka tvoja lična profesionalna neostvarenost, da ne kažem pizma. Ostale primere si verovatno izmislio.
ma to je ordinarna glupost, taj gej lobi. iz pouzdanih gej izvora sam svojevremeno slušao o problemima organizovanja Prajda baš zato što je dosta ljudi uključenih u to bilo u nekoj vrsti veze, samim tim kiselo grožđe, ljubomora, klipovi u točkove i etc. nema tu nikakvog lobiranja.kao što ne postoje ni crnogorski ni bosanski ni ini lobiji. burazerisanje, da, familijarno zapošljavanje, sigurno, ali to da će neki Budvanin da te zaposli samo zato što si iz Plava, how yes no :lol:
Link to comment
  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    36

  • ToniAdams

    21

  • hazard

    19

  • Braća Strugacki

    16

To što ti opisuješ, te odurne ucene u bolnicama - to počinje sitnim čašćavanjem koje se pretvara u krupno, sve dok ne pređe u običnu iznudu.
Logika ti je potpuno pogresna. Po tome bi i tvoja zena postala leglo korupcije zbog zlih gradjana. Ne znam ni za jedan primer dobre osobe koja je postala losa sluzbujuci i pocela da zahteva mito. Sistem se nece izleciti time sto ce ljudi prestati da cascavaju po cenu i smrti usled zlobe i nebrige medicinskog osoblja (pogledati pod decja onkologija). Losi ljudi traze mito bez prestanka jer im se moze. Jer nemaju smetnju morala a usled sjebane drzave nemaju ni smetnju postovanja zakona. I ti onda krivis ljude. Krivi one koji treba da sprovode zakon ako vec neces nemoralne sluzbenike.
Link to comment
a da li bi se uclanili u stranku da bi povecali sebi sansu za zaposlenje?
lako je sada trtljati o tome, kad imam posao, kakav god da je. da sam u teškoj finansijskoj buli i bezilaznoj situaciji verovatno bih porazmislio. ali takav im sigurno ne bih ni trebao, tako da je stvar jasna. u stranke idu oni koji bi da imaju još više :fantom:
Link to comment
ma to je ordinarna glupost, taj gej lobi. iz pouzdanih gej izvora™ sam svojevremeno slušao o problemima organizovanja Prajda baš zato što je dosta ljudi uključenih u to bilo u nekoj vrsti veze, samim tim kiselo grožđe, ljubomora, klipovi u točkove i etc. nema tu nikakvog lobiranja.kao što ne postoje ni crnogorski ni bosanski ni ini lobiji. burazerisanje, da, familijarno zapošljavanje, sigurno, ali to da će neki Budvanin da te zaposli samo zato što si iz Plava, how yes no :lol:
suština, možeš biti i zemo, kumašin, i gej gospodža, i stranački kolega, jedini lobi koji radi je interes.
Link to comment
a da li bi se uclanili u stranku da bi povecali sebi sansu za zaposlenje?
Ne bih. Nekako mi je bas drago sto nikad nisam bio ni u jednoj stranci. Jedino iskustvo koje imam sa time je kada je ortak dao broj mobilnog u SNS (morali su da imaju nekih fiktivnih 10 mladih pridoslica) kako bi on ostvario neki bonus ili sta vec. To je bilo prd moj odlazak u USa na godinu dana gde m je taj broj bio iskljucen sve vreme. Cim sam sleteo na surcin odmah sam dobio poziv od njih :isuse:
Link to comment
a da li bi se uclanili u stranku da bi povecali sebi sansu za zaposlenje?
Secam se da je G17% drzao jedno vreme u Krusevcu dal bolnice il apoteke bem li ga, al u svakom slucaju nisi mogao da se zaposlis ako nisi bio clan. Jbg, ja bih se uclanio u stanku a onda svim snagama radio na tome da ljudima ogadim istu.
Link to comment
lako je sada trtljati o tome, kad imam posao, kakav god da je. da sam u teškoj finansijskoj buli i bezilaznoj situaciji verovatno bih porazmislio. ali takav im sigurno ne bih ni trebao, tako da je stvar jasna. u stranke idu oni koji bi da imaju još više :fantom:
Jok:
Dobio sam insajd informaciju da se u mojoj varosi i okolo deca uclanjuju u DS kako bi dobili posao popisivaca. Cestitke, dobili smo novi jul. Jul je kul.
Link to comment
Logika ti je potpuno pogresna. Po tome bi i tvoja zena postala leglo korupcije zbog zlih gradjana. Ne znam ni za jedan primer dobre osobe koja je postala losa sluzbujuci i pocela da zahteva mito.
Polaziš od rasuđivanja da je onaj ko prima mito po nekom defaultu loš. Ja ne mislim da je to tako jednostavno, i da koruptivna kultura jednostavno polako ljude desenzitivizuje na etičke impulse, pa se polako od čokolade krećeš ka 100 evra.Podrazumeva se da prvo treba udariti po službenicima/lekarima, majku mu, naravno da se slažem. Ali isto tako bi bilo veoma dobro i da građani počnu da reaguju na korupciju, jebote kako da država reaguje ako niko ne prijavi?
Link to comment
a da li bi se uclanili u stranku da bi povecali sebi sansu za zaposlenje?
ne bih, ali ja imam sreću da mogu privatno nešto sitno da radim dok ne nađem posao, nisam na nuli i s toga nisam očajna.
u stranke idu oni koji bi da imaju još više :fantom:
ovo jednostavno nije tačno, barem ne za sve ljude koji se trude da tako nađu posao. što se tiče primera za koje ja znam, ljudi su godinama ulagali u sebe i odricali se jako puno stvari da bi završili fakultet upravo da ne bi morali da rade na trafici ili u butiku. i ipak ne mogu da nađu posao. i oni imaju izbor - ako ne dobiju posao ovde, mogu da odu napolje. ali ako ne žele da idu napolje, već žele da ostanu ovde i rade ono za šta su se školovali, moraju da se učlane u stranku. zbog toga ne mogu da ih osuđujem. ja sam samo imala sreću da odaberem zanimanje (tj ono je odabralo mene) sa kojim mogu da zaradim uvek i svuda, inače bih i ja bila u istom sosu.
Link to comment
ovo jednostavno nije tačno, barem ne za sve ljude koji se trude da tako nađu posao. što se tiče primera za koje ja znam, ljudi su godinama ulagali u sebe i odricali se jako puno stvari da bi završili fakultet upravo da ne bi morali da rade na trafici ili u butiku. i ipak ne mogu da nađu posao. i oni imaju izbor - ako ne dobiju posao ovde, mogu da odu napolje. ali ako ne žele da idu napolje, već žele da ostanu ovde i rade ono za šta su se školovali, moraju da se učlane u stranku. zbog toga ne mogu da ih osuđujem. ja sam samo imala sreću da odaberem zanimanje (tj ono je odabralo mene) sa kojim mogu da zaradim uvek i svuda, inače bih i ja bila u istom sosu.
uh meni je hevi i to za stranku. mada, lako je kenjati iz moje pozicije, nemam sitnu đecu, a sam nemam velike prohteve osim, eventualno, da uvek imam dovoljno rakije i vina.ajde ušao bih u stranku, ako baš moram, pod uslovom da nije fašistička i da ne moram da učestvujem u njenom radu.
Link to comment
ne bih, ali ja imam sreću da mogu privatno nešto sitno da radim dok ne nađem posao, nisam na nuli i s toga nisam očajna.ovo jednostavno nije tačno, barem ne za sve ljude koji se trude da tako nađu posao. što se tiče primera za koje ja znam, ljudi su godinama ulagali u sebe i odricali se jako puno stvari da bi završili fakultet upravo da ne bi morali da rade na trafici ili u butiku. i ipak ne mogu da nađu posao. i oni imaju izbor - ako ne dobiju posao ovde, mogu da odu napolje. ali ako ne žele da idu napolje, već žele da ostanu ovde i rade ono za šta su se školovali, moraju da se učlane u stranku. zbog toga ne mogu da ih osuđujem. ja sam samo imala sreću da odaberem zanimanje (tj ono je odabralo mene) sa kojim mogu da zaradim uvek i svuda, inače bih i ja bila u istom sosu.
aman, djevojko, stavio sam fantoma pored. a da a priori imam odbojan stav prema ljudima u strankama, to stoji. što se mene tiče, polugovna su dok ne dokažu suprotno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...