Jump to content
IGNORED

Tržište rada u Srbiji i kupovina radnog mesta(?)


Elmer

Recommended Posts

  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    36

  • ToniAdams

    21

  • hazard

    19

  • Braća Strugacki

    16

pa ne moze to, Toni i ja smo ekipa™
Zar nije utvrđeno da je ekipa™ promenljiva kategorija... Ko god je pitan da imenuje ekipu, nije znao... Nego, to se menja, valjda, od slučaja, do slučaja...Dobro, ti i Milogled ste konstanta, to niko ne osporava... :) Edited by radisa
Link to comment
bole me kurac, uvek sam zelio da odem kao neki noar lik, sam protiv svih, braneci zenu i princip.zato ajde, koliko vas ima!
Noar lika zena izda na kraju, ili ode sa drugim.
Link to comment

Tradicionalna hajka na Tonija Adamsa na PPP organizuje se prvi put u organizaciji Marka M. Dabovića i Lovačkog društva Ekipa. Ipak, iako se popularno zove hajka, ovaj lovački skup daleko je od ideje da se forumaši ubijaju, naprotiv! Ideja organizatora jeste da popularizuje kulturu dijaloga na forumu u cilju razvoja i održavanja divljih i retkih vrsta na prostorima PPP, pa i Tonija Adamsa. Kako organizatori ističu, ovogodišnja hajka u sredu 25. jula treba da okupljanjem forumaša i druženjem podstakne iste na solidarnost, pozitivne i humane aspekte forumašenja kao delatnosti i da unapredi znanja forumaša. Ova hajka je organizovana kao redovno druženje koje uvek podrazumeva i određene promotivne akcije ali i stručna predavanja eksperata za forumašenje i profesora sa beogradskog univerziteta. Ovogodišnja hajka se održava na pdf Društvo u sredu 25. jula. Dan ranije u prostorijama pdf Društvo održava se predavanje stručnjaka Lovačkog društva Ekipa dok se cela manifestacija završava lovačkom zabavom u subotu uveče na pdf Kulinarstvo u krčmi Now drinking.

Edited by dig_chohano
Link to comment
hel jea. sto sam i napisao nekoliko puta. nema razloga da me gnjavis :(
I kakve veze to ima sa poredjenjem sa vozacima autobusa i mistifikovanjem rada kontrolora leta? To su 2 odvojene stvari, ovo sto sad kazes, i ono pre.Btw zar to nije drzavna ustanova cijeg direktora odredjuje Vlada? Znaci tebi smeta sto tu cenu odredjuje taj direktor a ne direktno Vlada koja ga je imenovala ili Skupstina tajnim glasanjem?
Link to comment
Tradicionalna hajka na Tonija Adamsa na PPP organizuje se prvi put u organizaciji Marka M. Dabovića i Lovačkog društva Ekipa. Ipak, iako se popularno zove hajka, ovaj lovački skup daleko je od ideje da se forumaši ubijaju, naprotiv! Ideja organizatora jeste da popularizuje kulturu dijaloga na forumu u cilju razvoja i održavanja divljih i retkih vrsta na prostorima PPP, pa i Tonija Adamsa. Kako organizatori ističu, ovogodišnja hajka u sredu 25. jula treba da okupljanjem forumaša i druženjem podstakne iste na solidarnost, pozitivne i humane aspekte forumašenja kao delatnosti i da unapredi znanja forumaša. Ova hajka je organizovana kao redovno druženje koje uvek podrazumeva i određene promotivne akcije ali i stručna predavanja eksperata za forumašenje i profesora sa beogradskog univerziteta. Ovogodišnja hajka se održava na pdf Društvo u sredu 25. jula. Dan ranije u prostorijama pdf Društvo održava se predavanje stručnjaka Lovačkog društva Ekipa dok se cela manifestacija završava lovačkom zabavom u subotu uveče na pdf Kulinarstvo u krčmi Now drinking.
pozdravljam inicijativu :) vidi se ko je bio dss podmladak.
Link to comment
Ne znam sta je predmet rasprave, niti sam u stanju da to shvatim, ali se rado pridruzujem hajci na Tonija. Banujte retarda!
Hoces da nabijes Tonija na kolac, a Sulejmane?
Link to comment
I kakve veze to ima sa poredjenjem sa vozacima autobusa i mistifikovanjem rada kontrolora leta? To su 2 odvojene stvari, ovo sto sad kazes, i ono pre.Btw zar to nije drzavna ustanova cijeg direktora odredjuje Vlada? Znaci tebi smeta sto tu cenu odredjuje taj direktor a ne direktno Vlada koja ga je imenovala ili Skupstina tajnim glasanjem?
ok, kad vec imas tamo pajtosa, pitaj ga lepo kako je direktor prao parice kad je odjedanput doneo odluku da se sistemi za kontrolu zamene i dao im rok od dve nedelje da savladaju rad sa istima, sto je bilo maltene nemoguce, da nisu imali pomoc od kolega iz jedne zemlje koja je taj sistem koristila duze vreme. da, direktor ne zasluzuje tih osam ipo iljada.naravno da je normalno da kontrolor tuce 5k, koliko tuku sa bonusima. kao sto bi bilo i normalno da autobusdzija tuce 2k ili kirurg 4k.samo bi se nenormalan bunio protiv toga.kontrola leta naprosto ne radi transparentno i posteno, i to mi smeta.a poredjenje je usledilo tacno posle tvog mistifikovanja, i bilo je samo odgovor, mislio sam da je ocigledno.
Link to comment
Izvini Toni, ali vozac busa i kontrolor leta su 2 neuporedive stvari. Greska kontrolera leta ili pilota ima potencijalno daleko vece posledice. Avionske nesrece su uglavnom smrtne po sve umesane, dok automobilske nesrece to nisu, tj., kada se desi sranje, daleko je veca verovatnoca da ces se izvuci ziv.
Dobar slagvort.Ako je odgovornost pilota velika zasto su oni daleko slabije placeni? Koliko sam cuo jednu pricu iz UK, prvo piloti placaju trening sami u sumanutim ciframa. Onda mole Boga da nadju posao i da pocnju kao pripravnici za prilicno skromnu platu, recimo £45,000 godisnje bruto.
Link to comment

Slazem se sa Tonijem, ali zadrzavam mogucnost da se po potrebi prikljucim hajci.Ako je nadlezna ustanova misljenja da oni sami ubiraju svoje prihode, predlozio bih im da se otvore za sumu koju drzava za tako nesto ocekuje, pa da posle sve eventualne zarade (ali i gubitke) sami preuzmu. Ovako bih rekao da zele da funkcionisu kao drzavna firma kada je do toga da je to posao rezervisan za njih, a kao deo nekakvog trzista kada je rec o parama i platama. Sto naravno nije ok.Naglasio bih doduse da nemam pojma o njima (premda sam zavrsio Drapsin :D), ali tako zakljucujem na osnovu onoga sto pisu svi.

Link to comment
jos jednom, jebe mi se ko ima koliku platu, ali sam princip da oni, a ne drzava, naplacuju prelete naprosto nije ok.
Postoji razlog zašto prelete ne naplaćuje država. Država ih je naplaćivala u vreme sankcija kao redak izvor deviza a kontrolori su radili za 5 DM kao i svi drugi. Posle sankcija radili su za kikiriki a keš je opet uzimala država tj. partija. Onda je 2003. godine Srbija najzad ušla u Eurocontrol tj. u njegov finansijski servis kroz koji direktno naplaćuje usluge preleta. Jedan od uslova koje je Eurocontrol postavio bio je upravo da SMATSA sama sebi određuje plate jer Eurocontrol ne želi da u sistemu upravljanja evropskim nebom bude oblasna kontrola koja trpi veoma gust saobraćaj a čiji radnici su preopterećeni ali zato mizerno plaćeni. A zašto to ne žele? Pa da se ne bi ponovo dogodio neki Vrbovec. Eurocontrol funkcioniše kao neprofitan sistem tj. ne daje ništa državi. Sve što naplati to i potroši. Odnosno, članice potroše sve što naplate.Dalje, komentarisao sam na TangoSix blogu da bi svi koji žarko žele da stave soli na rep toj agenciji trebalo da imaju u vidu da mediji u Srbiji ništa ne objavljuju sucajno. Pre nego što je krenuo Kurirov serijal o skandalima u SMATSA, Jorgovanka Tabaković je u jednom TV gostovanju pričala o SMATSA kao jednom od "najvećih primera korupcije gde država gubi silne milione". To lepo pokazuje nivo stručnosti i upućenosti nove vlade čiji se sentineli, kada negde namirišu keš koji još uvek nije završio u njihovim džepovima, zaleću kao ovan kroz kapiju. Neko je u podeli plena dobio SMATSA odnosno rodbinu i prijatelje da uhlebi tamo i zbog toga ljudi puše priču o bahatim kontrolorima koji zarađuju 5k evra jer im se može.Inače, poređenje posla koji obavljaju kontrolori leta i vozači autobusa potpuno je suludo. To su zanimanja koja se ni po čemu ne mogu porediti iako mogu imati grozne posledice. Edited by beowl
Link to comment
To su zanimanja koja se ni po čemu ne mogu porediti iako mogu imati grozne posledice.
hvala ti sto si mi otvorio oci, bio sam ubedjen da je manje vise isti posao u pitanju. :(jos jedared za manje zlurade, odgovornost je bila stvar poredbe, ne poslovi Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...