Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Drug ima CX 5 dizela 2.2 i isto mu je u nekom Mazda servisu u NS preko 30 hiljada ali svaki drugi radi lokalno kod svog starog majstora gde ga izadje 15ak hiljada, sto je isto mnogo za samo ulje i filtere ali opet duplo jeftinije. Bolesni su ovlasceni servisi, jbg. 

Link to comment

Bio sam nedavno sa jednom poznanicom u Beocar servisu u Zemun polju, vozila sluzbenu Corsu na zamenu ulja i filtera. Rekli joj da bude tamo u 10h, mi dosli pre 10 i cekali do 11 a onda jedno 2 i po sata jos, mozda i cela 3. To je to, cepa se cena pun gas a realno odradili sve za pola sata. 

Link to comment

Čini mi se da cene određuje biznis model koji se zove kako odrati kožu što više, samo se pristupi razlikuju. U USA gde se ruke generalno papreno naplaćuju, zamena ulja i filtera je smešno malo. Ovlašćeni uzimaju $100-150 za ulje/filter, a nezvanični $60-80. Ali se zato neće ustručavati da pokušaju nekakav upseling, pa su tako meni tražili $2000 za usisnu granu i gasket. Evo sad nakon 3 godine vozim iste originalne.  Čak su bilo dovoljno bezobrazni da izvuku malo antifriza da bi potkrepili priču dokazom. 
 

Inače mali servis je totalno DIY friendly barem na Toyotama.  

Link to comment
  • 3 weeks later...

Koju aplikaciju za pomoc na putu koristite, a da je dobra pokrivenost i van Srbije? 
Ja sam do sad koristila Vozzi, ali on se ugasio, a saopstenje na sajtu zvuci kao da su dobili ponudu koju nisu mogli da odbiju:

IMG_6669.thumb.jpeg.9e443d97eb97486ec7af57578da78003.jpeg

Link to comment
8 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

amss pomoć na putu?

Imas li iskustva sa njima, kakvi su za intervencije? Vozzi su bas hvalili ljudi po netu, da su brzi i pouzdani, pa sam ih zbog toga i odabrala pre par godina. 
AMSS sam tad odbacila zbog stecenog nepoverenja u drzavne projekte, ali je sasvim moguce i da ta sluzba radi dobro.

Link to comment

Ja koristim AMSS, zadovoljna sam. Imaju ugovore sa privatnim "podizvođačima" tako da su dobro pokriveni i brzo odgovore na zahtev za intervencijom.

Imaš razne pakete, savetujem ti da uzmeš Plus jer je u njemu i pomoć u inostranstvu pa da budeš mirna za letovanje, ako ideš kolima.

  • Hvala 1
Link to comment

ne, imao sam karticu al nikakve potrebe nije bilo da je upotrebim

 

posle sam u redukciji nepotrebnog njih škartirao među prvim

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, Valkyrie said:

Ja koristim AMSS, zadovoljna sam. Imaju ugovore sa privatnim "podizvođačima" tako da su dobro pokriveni i brzo odgovore na zahtev za intervencijom.

Imaš razne pakete, savetujem ti da uzmeš Plus jer je u njemu i pomoć u inostranstvu pa da budeš mirna za letovanje, ako ideš kolima.

Upravo sam zbog toga koristila Vozzi, da ne razmisljam o kolima dok sam u ino, a i u Srb. 

Link to comment

Sličnu/istu uslugu poput opisane koristim a prodaje je osiguravajuća kuća (dodatno) koja vrši i osnovno osiguranje. Ništa AMS-ovi. Dodje ~€40/y ovde.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...