Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

13 hours ago, maheem said:

Ja uzeo pre par godina kineza. Realno mi sluzi samo ko jukebox. Mape na njemu retko koristim jer više koristim na telefonu. Handsfree koristim al me retko ko zove. Usb prikljucak mi je riknuo, dvd se zaglavio ne reaguje :lolol:

Al srecan sam zbog jukeboxa.

kad kazes 'jukebox', da li misis na bluetooth streaming muzike sa telefona?

Link to comment
6 minutes ago, Grunf said:

kad kazes 'jukebox', da li misis na bluetooth streaming muzike sa telefona?

Mislim na SD card.

Moze i bluetooth plus streaming radio emisija i podcasta - hotspot wifi internet veza sa telefona, ili poseban sim ako ti treba internet u kolima. 

 

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Grunf said:

kad kazes 'jukebox', da li misis na bluetooth streaming muzike sa telefona?

 

Osim muzike i blutetooth razgovora preko mikrofona koji je sproveden, barem kod mene, levo iznad na početku spuštanja levog stuba što je realno super praktična stvar, ja sam ga isto koristio mahom za youtube i podcaste/intervjue na iole dužim putovanjima. 

Moj je bio android 6 i nekako je jako brzo pristario, msm da 7 nije ni izašao na tim multimedijama već odmah 8. Uvek sam imao brze telefone na kojima je navigacija radila 10x brže i tečnije, pa i to ti neće značiti nešto posebno. Van toga, stvarno ne znam za šta bi mogao da ga koristiš da vredi neku veću investiciju, doduše i to puštanje muzike preko bluetootha je ok, mada ja nemam nikad ziku na fonu. :)

Moja je double din i nisam je jeftino ni platio, ali ima već par godina tome, sada su sigurno brže, stabilnije... Javi baš šta si uradio.

  • Hvala 1
Link to comment

hvala na detaljnom odgovoru! upravo te dve stvari me najvise zanimaju-bluetooth za streaming muzike i razgovor. navigacija je ok, ako dobro radi, ali nije mi presudna. bitno mi je da je double din, da nisu sve komande na touch screenu, da podrzava komande sa volana i da blenda moze da se iskoristi za neku sledecu mlatimudiju kad ova crkne. sve to ima jednu na koju sam se namerio na aliexpresu. ne bi trebalo, zajedno sa carinom, isporukom i spedicijom da izadje vise od 300e. javicu kad/ako uzmem. inace, sada je vecina njih na androidu 10 i podrzavaju phone mirror, android auto, apple carplay i slicne zajebancije.

Link to comment

Još jedna od stvari koja je jako praktična su kamere, prednja i zadnja, doduše to je dodatna oprema, ali nije skupa. Pogotovu kamera za isparkiravanje. Odlično koristim retrovizore, ali znači i da vidiš "po sredini" šta se dešava. Što se blende tiče, nju definiše samo dijagonala praznine, tako da kontam da neka sledeća blenda samo treba da je iste dijagonale, ne vidim potencijalni drugi kriteriju,.

Blendu i kablove za autokomande kupuješ odvojeno, to ti je verovatno jasno. Mada, ne znam, neki prodavci možda daju i komplet? Mene je moja sa blendom, kamerama napred i nazad, mikrofonom, i kablovima za wheel control izašla oko 320 eura valjda, to sve je tada realno koštalo tipa 500, 550 pa sam tad čak i bio zadovoljan transakcijom. Ali realno me nešto jebalo skoro pa stalno, možda nisam trebao da upgrade-ujem, mada sam uradio sve kako treba i ceo proces je prošao bez problema.

 

  • Hvala 1
Link to comment
On 29.9.2021. at 19:46, Mil@n said:

Još jedna od stvari koja je jako praktična su kamere, prednja i zadnja, doduše to je dodatna oprema, ali nije skupa. Pogotovu kamera za isparkiravanje. Odlično koristim retrovizore, ali znači i da vidiš "po sredini" šta se dešava. Što se blende tiče, nju definiše samo dijagonala praznine, tako da kontam da neka sledeća blenda samo treba da je iste dijagonale, ne vidim potencijalni drugi kriteriju,.

Blendu i kablove za autokomande kupuješ odvojeno, to ti je verovatno jasno. Mada, ne znam, neki prodavci možda daju i komplet? Mene je moja sa blendom, kamerama napred i nazad, mikrofonom, i kablovima za wheel control izašla oko 320 eura valjda, to sve je tada realno koštalo tipa 500, 550 pa sam tad čak i bio zadovoljan transakcijom. Ali realno me nešto jebalo skoro pa stalno, možda nisam trebao da upgrade-ujem, mada sam uradio sve kako treba i ceo proces je prošao bez problema.

 

problem je sto moj auto nije narocito cest kod nas-vozimo ga saobracajna policija, ja i jos mali broj ljudi, pa slededstveno tome, ne mogu kod nas nigde da kupim samo blendu, a ovo malo kineza sto se moze naci kod nas kostaju 300e pa navise, i blende su im za taj uredjaj i za evt zamenu se mora naci ista ili slicna zakrivljenost bocnih stranica. zbog toga sam resio da kupim ovaj jvc kenwood:

https://autosound.hr/kenwood-dmx120bt-kopirajte 

 

i odgovarajucu blendu na aliexpressu

 

ima bluetooth stream i handsfree sa externim mikrofonom, ulaz za rikverc kameru, podrzava komande na volanu bez adaptera, spotify kontrolu... nema navigaciju, ali to mi nije previse bitno.

 

cela operacija ce da kosta otprilike isto kao android, ali kontam da sam bolje prosao.

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Koje gumene patosnice imate u automobilu i gepeku? Da li neke univerzalne ili bas za auto koji vozite?

 

Gde bi mogao da kupim kvalitetnije malo u BG, da mi ne smrdi auto na kinesku gumu posle 2-3 kise?

Link to comment

Prednost patosnica koje su pravljene za konkretan model u odnosu na univerzalne je što imaju rupe za kačenje koje odgovaraju "zakačkama" na automobilu... 

 

Pošto moj Hyundai ima, verovatno i mlađa sestra Kia ima te "zakačke" :)

  • +1 1
Link to comment

Menjala zupčasti kaiš, i sada mi jezivo zaškripi nešto dok motor radi, ali ne stalno. Više dok je motor hladan, kad se menja broj obrtaja, kad se auto ugreje uglavnom stane.

Hoće to stati (štaznam, kad legne kaiš, razradi se) ili da reklamiram? Jel to normalno?

Link to comment

a jel si menjala samo zupčasti kaiš, ili i španere, remenice

to obično ide u kompletu, mada…

 

 

trebalo bi da prestane, ako ti bude cvilio i posle 7-10 dana idi i proveri. vrlo moguće da ti nije zamenio u kompletu, a ima majstora koji i ne zamene već samo naplate

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Tihajeza said:

Menjala zupčasti kaiš, i sada mi jezivo zaškripi nešto dok motor radi, ali ne stalno. Više dok je motor hladan, kad se menja broj obrtaja, kad se auto ugreje uglavnom stane.

Hoće to stati (štaznam, kad legne kaiš, razradi se) ili da reklamiram? Jel to normalno?

Reklamiraj bez dileme

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...